fenerbahçe-beşiktaş derbisinde kim haklıydı ?

galatasaray taraftarıyım bunu öncelikli olarak belirteyim. olaylara tarafsız gözle bakıyorum.
bakın baştan belirteyim kesinlikle fenerbahçe taraftarının yaptıklarını savunmuyorum lakin hiç bir suç tek taraflı değildir.

öncelikle olayların başlangıç kısmına bakmak gerekir.

-tribünler fitili hazırladı, çakmaktır, su şişesidir vs attılar. hakem zaten 4 defa anons yaptırdı.

- tolga taraftarlarla münakaşaya girdi. ki bence bu yaptığı hareket fitilin ateşlenmesini sağladı. yahu sen adamın stadında misafirsin, genç futbolcu da değilsin ki hani tecrübesiz ondan böyle saçma hareketlerde bulundu diyelim. sen tribünle neden muhatap oluyorsun? sen işine bak, takımın işine baksın.

- şenol güneş'in kafasına önce peruk geliyor, daha sonra (ağır çekimlerden izlediğim kadarıyla) bozuk para yahut çakmak tarzında cisimler geliyor. evet belki de cisimler hacimsel olarak küçük olabilir ama basınç ve kuvvet direnci diye bir şey vardır.

- soyunma odalarına giden koridor görüntülerini izledim. beşiktaşlı yetkililere çok feci bir saldırı olmuş, ilgili kişiler video'da net ve açık gözüküyor. derhal savcılık tarafından haklarında yakalanma emri çıkartılmalıdır.

- herkesin tartışmaktan yorulmadığı esas konu şenol güneş'in kafasında ki dikişler. doktor değilim o yüzden teknik anlamda bir yorum yapamam. yeni mezun (galatasaraylı) acil servisinde pratisyen hekim olarak görev yapan arkadaşıma sordum. tribünlerden atılan yabancı cisimlerin elbette ki belli başlı fiziksel izler yaratmıştır, ama medya'da paylaşılan fotoğraflardan yola çıkıldığında bazı kandırmacalar olduğunu söyledi. fotoğraflar da görülen yarılma bölgesinde dudak izi olmadığını, bu tip vakalarda yara bölgesinin önce sterilize edilip ardından bölgede ne kadar kıl tüy varsa yabancı cisimden arındırılıp, ardından dikiş atılması gerektiğini söyledi. ama gel gör ki, o bölgede traşlama yapılmadığını gözlemlemiş. bir de zımbaların normalde öyle havada kalmaması gerektiğini söyledi.

son olarak kendi şahsi kanaatim; "yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır" düsturunun doğruluğunu kabul edecek olursak, fenerbahçe taraftarının önceden yaptıkları halen aklımızdayken, bugün olanlara gram şaşırmadım. lakin şenol güneş'in o dikişleri kesinlikle şüphelidir benim için.
3 yıl önce
@ulukayin grima solucandil
  • 4. nesil yazar
  • 24 puiv puan
  • 5 paylaşım
  • 173 yorum
  • 8 takipçi