kullanıcı engelleme

(pi: @hedap) tüh be senin için kötü oldu ne güzel eğleniyorduk :)
dün

tanrının mührü

bir santimetre karelik bir tuval düşünün. sadece üç ana unsur kullanacaksınız. bu unsurlar, spiral, daire ve üçgendir. bu üç şekli kullanarak biri diğerine asla benzemeyen sayısız formlar oluşturacaksınız.

mümkün mü?
asla!

ben sadece ilk sorduğun soruya cevap verip gideyim.

elimde 1 üçgen 1 spiral ve 1 daire var.
3'ünü 1cm karelik bir alanda üst üste koyucaksın. bir cismi tam 1 tur attırmak için 360 derece döndürmen gerekiyor. ilk başta üçgenden başlayarak her form için 0.1 derece döndereceksin. toplam 3600 form elde edersin üçgeni döndererek. sonra spirali aynı şekilde 0.1 derece çevireceksin ve sonrada daireyi. 3600 çarpı 3600 çarpı 3600 den 46 milyar form eder. ki ben daha bu nesneleri y ve z ekseninde dönderebilirim. kattrilyonları geçer form sayısı.
yani asla diye birşey yok matematikte herşey mümkündür.

senden alıntı (başparmağınızın ucunu inceleyin. bu üç şekilden birini bulacaksınız. bu şekiller öyle dizayn edilmiş ki asla bir başkasının parmağının ucundaki şekle benzemez. o yüzden de okuryazar olmayanlara imza yerine parmak bastırırlar).

başkasıyla aynı parmak izine sahip olma olasılığınız 64 milyarda 1 dir. yani asla değildir. ben bile basit bir photoshop kullanarak 64 milyar hiçbişe adını bilmediğim sonunda 20-30 tane 0 olan sayılara ulaşabilirim. ayrıca parmak izi dizayn edilmemiştir ana rahminde tamamen rastgele bir şekilde oluşmuşlardır. eline bir masa örtüsü al ve yere at, attığın 2 örtünün buruşuklukları dahil herşeyin birbirine en ince ayrıntısına kadar benzeme olasılığı neyse parmakizininkide aynı. yani parmakizine öyle kutsal manalar, yücelikler büyücülükler yüklemene hiç gerek yok. yere 50 milyar masa örtüsü at aynı olma ihtimali 1 veya 2 dir.

ayrıca form oluştururken biri diğerine asla benzemeyen demişsin bu kanıya nasıl vardın hiç anlamadım. bütün insanların dna sının birbirine benzerliği %99.9 eğer bana insan yetmiyor diyorsan şempanzelerle dna mızın benzerliği %98.8 hadi bana şempanzelerde yetmiyor diyorsan köpeklerle dna mızın benzerliği %90 yok bana köpekte yetmez memeli hayvanlardan çık diyorsan sinekle dna mızın %65 i aynı, yok hayvanlardan tamamen çık sonuçta bitkide canlı ve onuda allah yarattı o benzemeyen bir form diyorsan muzla genetik akrabalığımız yani benzerliğimiz %60 bu ne demek biliyormusun senin dna ndaki 3 milyar nükleotitin 1.8 milyarı muzdakiyle aynı demek, neyin farklılığı bu, bütün canlılığın akraba olduğunu nasıl farkedemiyorsunuz.

tekrar görüşmek üzere, bilimle kalın.
2 gün önce

mihrimah sultan

:)
3 gün önce
@tesla52 uruk-hai
  • 4. nesil yazar
  • 155 puiv puan
  • 31 paylaşım
  • 1808 yorum
  • 31 takipçi