17 nisan 2020 puiv darbesi

(pi: @ibrahimisbilir) (pi: @oxygen)
ellerinize, parmaklarınıza , emeklerinize sağlık güzel insanlar...
gelmek gibi gitmekte hizmettir. kalın sağlıcakla:)
1 ay önce

yaşasın zalimler için cehennem (idam istiyorsan oku !!!)

nasıl yani? saçmalamayın tabi ki zulm eder. örneğin ateist bir kadın şeriat devletinde açık gezemez,
inancı farklı birisi her cuma camiye gitmek zorunda onlara zulm etmek olmuyor mu bu?

şeriatın sahibi tabiki yüce yaratıcı olmayacak. o an iktidara geçen kişi sahibi olacak.
örneğin sallıyorum şuanda; sultan cevat iktidarın sahibi, yolda yürürken halkın kendisi hakkında söylediği şeylere kızıp kellelerini alacak, ellerini kesecek.
örnek sallıyorum yine; sultanın yeğenlerinden biri 79. karısı ile antalya:ya giderken halk yoksultuktan kırılacak.

tarihte osmanlı'da mevcut sultanların en ufak olumsuzluktan (saygısızık, becereksiksizlik, yani suç işllemek değil) kelle almaları. kimsin sen de can alabiliyorsun.

onlarca karısı olan sudi prensler gün ediyorken fakirler sanki bu dünya amaçlar fakirlik gibi sınanıyor.

büyük pencereden bakmayan sensin. kandırılmış durumdasın inatla farkında değilsin.

neden kandırıldın biliyor musun? allah yolu diye diye şeriat düzeni oluşturulunca köle olacağının farkında değilsin. derdin arap halkları gibi vergiler verip nereye gittiğini bilmemek, sefalet içinde yaşamak mı?

daha iyisini yaparız diceksin. maalesef yakın zamanda örneği var iranlılar şeriat rejimine geçmek istediler geçtiler. şuan bin pişmanlar, allah'ın kanunlarından mı pişmanlar hayır tabiki pişman oldukları şey saf duyguları kandırlıyor. soru sorduklarında allah'ın gölgesi denilerek sultan ve ailesi yaptıklarını her şeyde korunuyor. ben ve soyum köle olmayacağız bir daha maalesef cahil sözlerle insanlar kandıralamayacak. eğitim artıyor, ilahiyat okuyan arkadaşlarım bile hayata artık at gözlükleriyle bakmıyor. maalesef istediğiniz olmayacak, türkiye cumhuriyeti kararını yıllar önce verdi hala bu kararı bensemiş ve içinde eritmiş durumdadır.

kusura bakma ama hiçbir türk genci, hiçbir zaman buna izin vermeyecek. türkiye cumhuriyeti laik hukuk devleti olarak ilelebet idame ettirelecek.
3 ay önce

yaşasın zalimler için cehennem (idam istiyorsan oku !!!)

öncelikle, cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi demektir. yoksa seçilme hakkı olan şeriat ile yönetilen devletler mevcut.

şeriat kanun demektir. allah'ın kanun olarak kuran 'da yer verdiği kurallar bellidir. doğaya sevgi, insana sevgi, öldürmemek, okumak...vb. toplumsal huzur içindir. sen şimdi 21. yy da eski tip kanunlara geri dönelim mi diyorsun.

peki senden daha zenginim kölem olur musun? yarından tezi yok gel başla.

olmazsın dimi neden zamana değişiyor. özgürlük hakim dünya'da kuran okurken yorumlamak önemlidir. zamana göre yorumlamak gerekir.

insanlar cahil, okumuyorlar. bu kuran da yazıyor diye millet cennetten arazi satıyor, yanmayan kefen satıyor.

sence bunları yapanlar cahilliklerinden faydalanıp ileride kötüye kullanırsa ne olacak.
şeriat suriye'de,suudilerde olan değil dediniz. peki onlar zamanında amaçları neydi normal ve saf düşüncelerle buna geçtiler dimi insanlar zamanla istismar etti ve şuan prensesler, sultanlar yarı çıplak gezerken veliahtlar lüks içinde yaşıyorlar. cahil halkı sömürüyorlar.

anlayın artık cumhuriyeti savunma sebebimiz, cahili bile savunmak. şeriat ülkelerinde cumhuriyeti kelime olarak kullanmak bile idam ile eş değerde, sen rahatça şeriat diyebiliyorsan bu cumhuriyetin özgürlüğü.

düşün ki bu ülkede %99 ateistlerden oluşuyor. ailen inançsız ve müslüman olmaya karar veriyorsun. cami yok, ibadet edilcek alan yapılmamış. evinde bile dini vecibelerini yerine getirebilirsin çünkü cumhuriyet mevcut. zamanla müslüman sayısı artarsa camiler yapılabilir.
lakin şeriat düzeninde inançsız veya farklı dine mensuplara hoş görü mevcut değil.
yüce yaratıcı bile dinsizleri ve farklı inançlara inanaları şu dünyada cezalandırmayıp onlara hesap gününe kadar koruyorsa sen kimsin de onları baskılıyorsun.


3 ay önce

yazarların kimlik sorunsalı

yakalandık efendim:)
(pi:
@gaddarus): kaçmak isteyen kim efenim:)
4 ay önce

yazarların kimlik sorunsalı

eskiden, ekşi sözlük ve inci sözlükte görev yaptım. oralarda verilen sosyal medya hesaplarında görev yapacak kişilerle bile ilgileniyordum ancak hiç sosyal medyam olmadı.
lakin olsa bile paylaşır mıydım? hayır.
size de önermem. burada yer alan yazarlar. aile, iş, arkadaş ve sosyal medyadan farklı olarak kendileri gibi davranıyorlar. utanmadan sıkılmadan rahatça istediklerini yazıyorlar.
örneğin bir erkek başka bir erkeğe " seni yerim " diyebiliyor. bir kadın bir erkeğe rahatça yürüyebiliyor.
fişlenmekten, rahatsız edilmekten, baskı veya eleştirmekten korkmadan duygu düşüncelerini paylaşıyor.
ancak bu durum kişinin kendine ait, ailesinin ve tanıdıklarının bulduğu sosyal medyaları paylaşması halinde çığ gibi büyüyebilir.
burada tanışıp, sevgili olabilir hatta evlenebilirsiniz yanlış anlamayın düğüne de gelirim:) sorun kişilerin anonim olmasına engel olmayın.
evet adımı sanımı kaç yıldır sohbet ettiklerim bilmez. tanışmak isteyenle tanıştım, geldi oturdu vakit geçirdik. lakin bu herkesin bu kadar kendine güvenmesini gerektirmez.
kişilerin neler yaşadıklarını bilmiyoruz. sürekli eziklenen, yıkık denilen erkekler dolu. eski ilişkileri neticesinde paronayakça taciz edilen kadınlar dolu.
mesaj kutup sapık dolu, şu kişinin hesap bilgileri, şu kişinin adı- soyadı maili ...vb. dünya kadar kişi bunları soruyor. maalesef arkadaşlar savcılık ve mahkeme özel izinle dava oluşmadığı sürece kimseye kimsenin bilgisini verilemez, böyle bir yetkim yok. dememe rağmen beni bile tehdit eden, seni bulurum, yakarım diyen tipler mevcut.
adresimi de veriyorum yanlış anlaşılmasın çevrem geniştir etek giydirip dolaştırırm. lakin herkesin böyle absürt çevresi olmak zorunda bile değil, sessiz sakin insanlar mevcut. kendilerini bile koruyamayacak yığınla insan var.
lütfen onları rahat bırakalım isteyen istediği gibi anonim dolaşsın.
eğlenin, keyif alın, güzelce vakit geçirin. burada anonim olduğunuz sürece anayasal suç işlemezseniz kimse size zarar veremez. kendinizi açık edip sonrasında başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz.

(pi:
@ibrahimisbilir) mod on
iyi puivlemeler:))
(pi: @ibrahimisbilir) mod off

4 ay önce
@sewo boramir
  • 2. nesil yazar
  • 1198 puiv puan
  • 438 paylaşım
  • 5573 yorum
  • 91 takipçi
fahri mod