ülkemizde yaşayan "bazı"kürtlerin problemleri

türkiye'de veya hadi türkiye'yi geçtim ortadoğunun herhangi bir yerinde yaşayan bir insan, doğduğu büyüdüğü bir devletin, mensubu olduğu milleti için bölünmesini veya özerkleşmesini düşünüyorsa 2020 yılı dünyasinda kafatasçı zihniyette engel tanımaz bir terör örgütü üyesi olma potansiyeli bulunduran ve başka egemen güçler tarafından anında bir iki ideolojik, maddi ve askeri destekle anında o egemen gücün her hangi bir konu da ki çıkarları için kullanılabilir bir yaşayan organizma olduğunu gösterir.
silahlı eylemde bulunma potansiyeli bulunmasa bile en azından bunu destekleme ve silahlı eylem yapanlar aklama isteği mutlaka ve mutlaka bulunur.

etnik siyaset ortadoğu'da hiç bir zaman kazandırmaz, elindekini de kaybettirir. insanların hayatta kalma, yaşama, yaşamına anlam katma gibi şeylerden uzaklaşıp kör ideolojiler peşinde koşması bir ortadoğu hastalığı. bu hastalık şuan sadece buralarda var.
komunistler, ülkücüler, ırkçılar vs hepsi bunların farklı farklı renkleri sadece.
sakallarım ve yüz hatlarımdan dolayı genelde herkes beni kürt veya doğulu zannediyor. sonradan söyleyenlerin de bunu davranışa dökecek hiç ama hiç bir tepkisini görmedim. bizzat yaşayarak gördüğüm için ki 29 senedir bunu yaşıyorum, kimse gelipte bana toplum içinde soyutlanma, dışlanma, ötekileştirme vs var demesin. yıllarca bir firma adına saha sorumlusu olarak çalışmama rağmen bunu yaşamadım. kimse kürt gibi göründüğüm için bana ekstra kötü davranmadı. üstelik türk olduğumu bilmemelerin rağmen.
tam bir yobazsanız, üstünüze başınıza bağcılar serserisi gibi kıyafetler giyiyorsanız, 2020 yılında ''ogleeeem, kuzukeri'' gibi varoş cümlelerle diksiyonsuz ve eğitimsiz bir görüntü sergiliyorsanız ne olursanız olun bir bok gibi muamele görebilirsiniz. bunun kürt olmakla değil sizin tam bir bok gibi biri olmanızla alakası var.
eskiden şu güzelim ülkede diye başlardım ama şimdi başlamıyorum. gidin hayatınızı yaşayın. size ne ölüsünün ne de dirisinin hiç bir faydası olmayacak insanlar için ideolojik saplantıların peşinden hayatınızı harcamayın. zaten ortadoğu gibi bir yerde doğarak hayata 8-0 geriden başlamışken bir de işin içine etnik milliyetçiliği katıp zaten bok gibi olan hayatınızı daha da bok etmeyin.
12 gün önce

türkiye'nin dost ülkeleri

dost ülke kavramı kullanan insanların, sıradan bir insan gibi yaşayıp bir yorum yapmaması lazım aslında.
şu haritayı önüne koyup 2. serv gibi kabul ettirmeye çalışıyorlar, bunu kabul etmeyen hükümeti de suçlu görüyorlar.
bugün hükümette kim olursa olsun bu haritayı kabul etmez. ediyorsa da zaten türk değildir.
türkiye şuan tüm çıkarlarından vazgeçse zaten düşman olduğun kimse kalmaz sanıyoruz. ama o zamanda bir şey farketmeyecek.
büyük ihtimalle yunanistan gibi 500 yılda ödenecek bir borç zincirini boynumuza takıp geçinip gideriz rahat rahat. geleceğe bırakacağimiz büyük bir miras olur:)
17 gün önce
@hedap ağaç sakal
  • 2. nesil yazar
  • 3732 puiv puan
  • 6 paylaşım
  • 15420 yorum
  • 168 takipçi
müdavim