kemalist sorunsalı

(pi: @8bit) in dediği gibi yobazlığın sağı, solu, ateisti, müslümanı farketmiyor.
gerçek kemalizmi savunanlar var mı elbette, ancak bu kişilerin medya'da sokakta çığırtkanlık yapmaları gerekmiyor. işlerini o kadar iyi yapıyorlar ki sonuca ulaştıklarında medya onları yayınlamak zorunda kalıyor. aziz sancar, ahmet naç, ve daha nice kişiler...
birde add ler'de kısır yapan, yaşlandıktan sonra önüne gelen derneğe kaydolan takım tutan kemalist -spoiler-teyzelerimiz var ki onları boşveriniz.
tıpkıerbakan hocamıngerçek muhafazakar, islami refah ve kalkınma düşüncesine sahip olması ve 10 sene sonraki ak partinin memleketin en büyük hainliklerinigururlanarakyapması. gibi düşünün.
hem sağ'da hem solda durum aynı.
milliyetçi cephenin marşları ırmağının akışına öldüklere dereleri hes yaparken, başlarındaki ölümüne gittikleri reisleri muhalefet etmekten vazgeçip alenen desteklemektedir.
ülkece siyasetin ne olduğunu bilmeyen ve daha kötüsü omurgasızlığı siyaset zanneden kasaba mantığında sürünüyoruz. hayırlısı.
1 yıl önce

küpe takan erkek

gaydır, erkek değildir yazanlar (pi: @leopoldiye)(pi: @velioglkn) (pi: @pacard) küpenin çüke takılan bi aksesuar olduğunu zannediyorlar sanırım, bırakalım öyle kalsınlar neye gülcez başka :d

kendine yakıştıran taksın abi, sizene mk. benimde fötr şapkam var, çok yakışıyor, niye takmayacağım, cahiliye bedevileri laf edecek diye mi. ahahahah
daha tarihi bakarsanız yavuz selim zaten bilinir, mezopotamya ve anadolu uygarlıklarında görülmüştür. mir'likle yönetilen kürt aşiretlerinde yine bilinen erkek çocuklara takıldığıdır.
ne ara unutuldu yeterli bilgiye sahip değilim. ama araştıracağım şimdi merak ettim. herhalde islam sonrasıdır.
1 yıl önce
@asciyamagi grima solucandil
  • 4. nesil yazar
  • 6 puiv puan
  • 2 paylaşım
  • 165 yorum
  • 2 takipçi