1
friederich engels'in karl marx'a 22 haziran 1869 tarihli mektubu
''doğu avrupada ulrichs ve hirschfeld önderliğindeki eşcinsel hakları hareketleri midemi bulandırıyor. eşcinseller doğaya karşı çıkan sapkın asalaklardır ve yok edilmeleri gerekir. çünkü komünal hayatın devamı için gereken yeni bireylerin üretimini gerçekleştiremezler. komünistler ve bu sapıklar asla bir ittifak yapamaz.''

puiv'deki solcu yazarlarımızın bu konuda düşüncelerini merak ettim. sizce de lgbt hareketleri kolektif bilince ters mi? çünkü toplumcu bir harekette söz konusu devrim ve ideolojiyle ters hareket yapmak bireyin ölümüyle dahi sonuçlanabilir. çünkü komünizm'de birey toplum için mutlaka bir şeyler yapmak zorundadır. eşcinseller ise toplum için önemli bir görev olan birey üretme işlemini yerine getirmezler.

şayet yukarıda yazdığım gibi düşünüyorsanız, bugün öğrenci kolektifleri başta olmak üzere bir çok sol kuruluş neden lgbt'yi bu kadar destekliyor? halbuki eşcinselleri destekleyecek olan düşünce toplumcu değil, bireyci düşüncedir. toplumcu düşünce bireysel özgürlüğü esas almadığı için rahatlıkla lgbt'yi reddedebilir.
 • 0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  doğaya ters, o yüzden banada ters. yani aklım başımda olduğu her zaman eşcinsellik veya o tip sapkınlıklara düsmiyecegimi biliyorum, ama eşcinsellerin haklarını istemelerinin sonuna kadar arkasindayim..
  0
  sosyolog 1 yıl önce
  eşcinsellik doğaya ters değil bir çok eşcinsel ilişkiye giren hayvan var verdiğim linkte bakarsan sende görebilirsin [youtube.com/.../watch]
 • 0
  sadurra 1 yıl önce
  (pi: @zenith) (pi: @sbb3) (pi: @sosyolog) beyler?
 • 0
  sosyolog 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  konuyu o dönemin yapısına göre incelemek gerekir o dönemler de homoseksüellik den çok homoseksüel sübyancılığın daha yaygın olması marx ve engles ı endişelendiren nokta olmaktadır ve karl heinrich ulrichs dediğimiz adam ise 14 yaşında iken 30 yaşlarındaki bir alman erkek tarafından iğfal edilmiştir. bana göre marx ve engles homofobik değil sadece homoseksüel sübyancılığa karşı durmaktadırlar bugünkü sol ideolojinin lgbt yi desteklemesi ise sol ideolojinin herkesin eşit haklara sahip olması ilkesiyle bağdaştırılabilir ülkemizde ve dünyada lgbt bireyler ikinci sınıf insan muamelesi görmektedir bugünkü sol ideolojinin karşı olduğu nokta budur.


 • düşünce

  İnsanların kendi fikir ve düşüncelerini belirttiği platform.

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ismetpasha

 • -Siyasi düşüncelere saygısızlık

  -Fikir veya düşüncelere sırf beğenilmediği için hakaret

  -Düşünce misyonerliği için yazılan yazılar

  YASAKTIR

  1. Madde herkesin kendine has görüşleri olduğu

  3. Madde kalkıp da insanları şuna şuna inanın diye başlıklar açılmaması için

  Konulmuştur/ Üyeler tarafından daha sonra tartışılıp ortak sonuca varılabilir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...