geçmişini silemezsin# 2 dakikada türkiye cumhuriyeti!

  11
  sjense 10.9.2019 23:16
  bu benim puiv'de ilk paylaştığım yazımdı. yazım senesi 2016 olup, o dönem puivde çok etkileşim alıp ses getirmişti. ama iyi. ama değil.

  bakınca, biraz agresif ve sert bir ironik üslup ile eleştri yazısı. lakin derin düşününce haklılık payı baya mümkün. ve o zaman genç ve toy olduğum için dilim biraz kirli olmuş. affola bu yüzden. ama yinede paylaşmak istedim. :)




  lgbt eylemlerini savunursan veya bunun hakkında konuşursan, lezbiyen, transeksüel, biseksüel yada gay oluyorsun.

  rahat ver marjinal bir giyim seçiyorsan, keş, manyak, serseri.

  kısa ve açık kıyafetler giyersen, tescilli orospu veya tecavüze hak kazanıyorsun.

  küpe, renkli giyim, uçuk şeyler kullanırsan, halk tabirinde “nonoş” yada “top” oluyorsun.

  metal veya rock müzik dinlersen, ya satanist, yada dinsiz imansız oluyorsun.

  atatürk dersen, sol görüşlü, inançsız, rahat, hiç bir değeri olmayan bir insan.

  müslümanlık dersen, yobaz.

  hristiyanlık dersen, cehennemde yanacak.

  deistlik dersen, yoldan sapmış.

  ateizm dersen, o ne öyle amına kodumun imansızı.

  seni seviyorum dersen, kaybeden.

  rap dinliyorsan, tirrek.

  recep tayyip erdoğan’ı seviyorsan, göt kılı. (buna ara sıra katılıyor olabilirim, itiraf ediyorum, tamam ama mantıklı düşününce, oda saygı duyulacak bir şey)

  mustafa kemal atatürk’ün ilkelerinden biri olan “milliyetçilik” hakkında herhangi bir şey söylediğinde veya savunduğunda katıksız, başbuğcu, kurtçu murtçu ülkücü oluyorsun.


  - ülke : türkiye cumhuriyeti

  - kurucu lider : mustafa kemal atatürk

  - nüfus : 79.51 milyon (2016)

  - dönem cumhurbaşkanı: recep tayyip erdoğan

  - dönem iktidar partisi : akp

  - resmi dil : türkçe

  - en yaygın din : islam


  ben hayatımda hiç resim çizmedim, yetenekli olduğumuda düşünmüyorum. hatta itiraf edeyim, cin ali, cin ayşe tarzı basit çizimleri bile yamuk eğri büğrü çizeceğime eminim.

  ama birazcık sanattan anlıyorsam;

  bu hayatımda gördüğüm, en iğrenç, en çaresiz, en çirkin, en “ıyyyyh” tablo&resimdir.
 • 1
  gamzeszgin 11.9.2019 00:29 ~ 00:29
  çok haklı cümleler ve gerçekten ıyy bir tablo anlatılan şey.
  2
  sjense 11.9.2019 00:30
  biraz üsluptan ötürü azımsanmayacak seviyede eleştri alınca, tartışma çıkmasın dedim, kaldırdım, yaklaşıp silip kaldırdığım bu ve buna benzer 250 yi geçip yazı adetim var. burada olduğum süre ve yazı sayım zaten şuan orantısız. bir ara bırakmıştım, aylarca gelmemiştim, daha sonra vazgeçtim ve geri geldim. ondan. :) bu arada bana katılman, ve güzel yorumunu paylaşman çok hoş :) mutlu oldum. teşekkürler
  1
  gamzeszgin 11.9.2019 00:36
  ne güzel yazdıklarını ve düşüncelerini paylaşma cesaretine sahipsin.
  2
  sjense 11.9.2019 00:38
  herşeyi yaparım, her türlü şeye saygı duyabilirim, ama asla susmam. birşey hakkında fikrim varsa, haksız dahi olsam bir konuda, kendimi, ve tezimi savunmayı iyi bilirim, hele doğru bildiğim, ve doğru olduğunu düşünüp inandığım ne varsa, sonuçları ne olursa olsun; konuşurum. çünkü #susamam. susma sustukça sıra sana gelecek derler. ben insanların artık ciddi anlamda, özellikle ülkemizde, susmayıp, herşeye seslerini çıkarmaları gerektiğini düşünüyorum. bu gerek benim şuan bahsim gibi kişisel düşünceler olsun, gerek toplumsal şeyler, fark etmiyor. bir insan konuşmalı abi. susmak için gelmedik buraya. ölünce susacağız yeterince. zaten 2-3 sene ortalama konuşmayı sökmeye çalıştık. yeterince susarak vakit kaybediyoruz. ben ne susacağım ya? sen neden susacaksın? içinden geçen, çok saçma çok ütopik şeyler olsa dahi; insanların tepkilerini önemsemeksizin, konuş. konuş ki; dünya geçen andan biraz daha güzel olsun. hele ki kadınlar.. ah kadınlar.. kadınlar asla susmasın. ciddiyim. onlar olmazsa, çekilecek gibi bir yer değil burası.