1
nazilerin bilinmeyen yönleri
nazilerin ıı. dünya savaşı’nda sivrisinekleri biyolojik silah olarak kullanmak için gizli araştırmalar yaptıkları ortaya çıktı. hastalık taşıyan sivrisinekler çoğaltılıp düşman bölgelere bırakılmıştır

nazilerin, siyasi ilkelerinin yanı sıra bir diğeri daha vardı ki, işte bu çok önemli: her türlü ezoterik ve gizli örgüt etkinliği kesinlikle yasak. hele masonluk… işte o çok yasak!

alman hemşirelerin, nazi’lerin polonya’dan “ari ırk” diye topladığı çocukların saçları büyüdükçe koyulaşması üzerine öldürülmemeleri için uv ışınlarına maruz bıraktıkları ortaya çıktı.

almanya’da iktidara geldikten sonra saf bir alman ırkı yaratmak için kolları sıvayan nazi hükümetinin, “ari ırk” projesinde ışın tedavisinin kullanıldığı belirlendi. yahudilerin imhasının baş planlayıcısı olan dr. heinrich himmler’in ikinci dünya savaşı sırasında başlattığı “lebensborn projesi” kapsamında, işgal edilen polonya’dan on binlerce sarı saçlı mavi gözlü çocuk ari ırk projesi için ailelerinden kopartılarak almanya’ya getirildi. hemşirelere emanet edilen bu çocuklar daha sonra ss subaylarına evlat olarak veriliyordu.

nazi insan deneyleri ıı. dünya savaşı sırasında nazi toplama kamplarında alman nazi rejimi'nde birçok mahkumda yapılan tıbbi deneylerin bir dizisiydi. mahkumlar, deneylere katılmaya zorlanırdı ve onlar bu deneylere gönüllü olmazlardı. deneylerde asla razı olup olmadıkları sorulmazdı. tipik olarak deneyler, ölüm, çirkinleştirme veya sürekli yetersiz sonuçlarla biterdi. auschwitz-birkenau ve diğer kamplarda, doktor eduard wirths'in yönetimi altında, seçilen kurbanlar, savaş durumlarında alman askeri personele yardım etmek için tasarlanan çeşitli tehlikeli deneylere maruz bırakılırdı. doktor aribert heim, mauthausen toplama kampı'nda benzer tıbbi deneylerde bulundu. carl vaernet, eşcinsel mahkumlarda eşcinselliğe çare bulmak için deneylerde bulunmuş olmakla bilinir. savaştan sonra bu suçları işleyen doktorlar, doktorlar davası olarak bilinen duruşmada yargılandılar.
 • 0
  pocari 1 yıl önce
  auschwitz toplama kampıyla ilgili bir belgesel izlemiştim. daha fazla yazamayacağım.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...