11

bu memlekette sanatçı olmak aşağılık varlık olmaktan beterdir.

tiyatroya gitme ama tiyatrocuları günlük hayatlarına göre magazinsel yargıla "sanatçı değil" bu de, sinemaya gitme korsan izle "türkiye'de güzel film yapamıyorlar" de, konserlere gitme sanatçıyı idealarına göre yargılayıp aşağıla ama yutuptan mp3 indirmeyi ihmal etme, yazar ol kitabın okunması yasaklansın komünist hain desinler, şarkı yaz söylemesi yasaklansın batılı şeytan şerefsiz desinler, tiyatro oyunu yaz içeri alsınlar darbe yapar bunlar de, fikrini söyle otelde cayır cayır ateşe versinler. şiir yaz sürgün etsinler vatan haini desinler. mason desinler, bu da sanatçı mı desinler, küfür etsinler, aşağılasınlar, yurtdışında başarıya ulaş övsünler memlekete dön sövsünler. en son öl kıymete bindirsinler. ha siktir oradan!
 • 1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  türkiye'de yozlaşmış sanatçılar var doğru ama işini hakkıyla yapan insanlar da var. zaten gerçekten sanat ahlakını benimsemiş bir insansan işini hakkıyla yapanları bulursun,takip edersin desteklersin.
  1
  filozofunsakali 10 ay önce
  bence ünlü ile sanatçıyı bu toplum karıştırıyor. üstüne üstlük sanat dair hiçbir şey yapmayan boş beleş insanlar sanat hakkında herkesten çok konuşma hakkına sahipmiş gibi davranıyor. ben bütün sanatçıların harikulade olduğunu düşünmüyorum fakat türkiye'de sanatçı olmak amerikalıların siyahilere yaptığı ırkçılıkla benim kafamda aynı yere sahip. o yüzden ben sanatçıdan ziyade sorunun tabanda olduğunu düşünüyorum.
  0
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  doğrudur fakat ne olursa olsun sanatçıların halktan kopmaması gerekir. tanzimat sanatçılığı anlayışı olmalıdır yozlaşmış toplumlarda kanımca.
  1
  filozofunsakali 10 ay önce
  hala sanatçılar toplumdan kopmadı türkiye'de ne hikmetse ama halk sanatçıdan kopmuş gibi o garip. bence sanatçıyı sanatından ötürü sen öyle yapma böyle yap deyip sınırlandırmak iyi değil. sanatını özgürce yapamadıktan sonra önemi yok sanatçının olup olmaması.
  0
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  tabi benim dediğim biraz dünya görüşüne de giriyor toplumcu bir insan olduğumdan aydınların,sanatçıların halktan kopmaması,onları bilinçlendirecek ağırlıkta eserler vermesi gerektiğini düşünüyorum.
  dediğin gibi bir durum da var. türkiye dedin mi her şey tersten dönüyor,çalışıyor.
  0
  filozofunsakali 10 ay önce
  bence her ikisi de önemli hem sanat için hem de toplum için eserlerin olması gerekiyor ve türkiye'de zaten çoğunluk sanat toplum için anlayışıyla eserler meydana geliyormuş gibi geliyor bana hep. bence insanlar tiyatroya, sinemaya, sergilere gitmediği için o "kardeşlik türkülerini" duyamıyorlar.
  1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  doğrudur,haklısın. eşeğe işkence yapan bir insana ne yaparsan yap,ne yazarsan yaz fos.
  1
  filozofunsakali 10 ay önce
  haklısın puvo. eşeğe işkence yapana ne desek ne anlatsak boş.
 • 3
  champ 10 ay önce
  aslında aşırı yetenekli insanlar var maalesef aşırı kıskanç ve aşırı cahillerin sayısı çok daha fazla. bokumuzda boğulacak gibiyiz.
  0
  filozofunsakali 10 ay önce
  türkiye'de her köşe yetenekli insanlarla dolu fakat insanları sömürüyorlar. yok ediyorlar bu insanlar. örneğin fazıl say. ya arkadaş adamın ne kadar muhteşem olduğunu idrak edemiyorum çünkü ne kadar iyi olduğunu anlayacak eğitimim yok o alanda fakat yurtdışında adama muhteşem saygı var. memlekete dönüyor "ulan memlekete mi dönüyorum, düşman cephesine mi ayak basıyorum belli değil!" diyordur içinden kesinlikle. düşmanın olsa böyle davranılmaz insana.
 • 0
  alicoyum 10 ay önce
  belli bir kitle için kafir ile eşittir.
  0
  filozofunsakali 10 ay önce
  ismi lazım değilin müritleri için evet.
 • 0
  hurshit 10 ay önce
  ne alaka ya bak demet akalın konserleri dolup taşıyor
  0
  filozofunsakali 10 ay önce
  konuyu hiç anlamamak.
dün
 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  192 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.