11 yaşında öksüz bir manav 51 yaşında 51 market

  1
  bustapolito 15.4.2020 10:49 ~ 17.4.2020 01:45
  açıkçası bu yazıyı herkese motive olması adına, hiçbir şeyin o zamanlar da bile imkansız olmadığına kanaat getirmek adına paylaşıyorum, umarım bir kişiye bile yararım dokunur odaklı yaklaşıyorum.

  -

  kadir caner ; 11 yaşın da babası vefat edince manavı devam ettirmek zorundaydı ve okulu bırakıp manavı yönetiyordu, o yaşlar da annesi dükkanı açıyor kadir caner ise sebze mevye almak adına halin yolunu tutuyordu tabii işine yatırım yattı kâr elde etmeye başladı ve işi büyüttü baba arkadaşları yardımı ile bakkal açtı ve işler istediği gibi gidiyordu.

  ardından bakkalı kapattı ve market açtı asıl büyüme tam olarak burada gerçekleşti 6 milyon sermaye ile ankara da ilk marketini açtı şuan 51 yaşın da ve yaşı kadar market sahibi. yıllık 120 milyon dolar ciro yapıyor şirketi ve iki tane soda fabrikasını bünyesine katmış durum da.

  www.kigem.com/...market-sahibi-oldu.html

  benim burada anlatmak istediğim hayatta ne olacağı hiçbir zaman belli olmuyor, yapamıyorum, edemiyorum, onun babadan kaldı bunların hepsi bahane yapmak isteyen her türlü yapar. önceki yazılarım da her zaman belirtiyorum, büyük istiyorsanız risk almanız gerek, büyümek istiyorsanız vizyon ve misyon sahibi olmanız gerek bunu belirtmek istiyorum ki o zamanlar türkiye adına en zor zamanlardı şuan artık her şey elimizde ve kolaylıkla kaynaklara ulaşabiliyoruz.