0
kama sutra nedir?
kama sutra (``kamasutram``), sanskrit kültüründen gelen bir cinsel birleşme kılavuzudur. gelişmiş hint cinsellik kültürünün en eski yazılı kaynağıdır.

kama sutra, hint lisanında iki ayrı kelimedir. bunlardan birincisi "kama" zevk demektir. ikincisi ise "sutra" yani kitap anlamına gelmektedir. iki kelime birleşince zevkin kitabı anlamına gelmektedir. kimilerine göre, hindistan kökenli bir yaşam tarzıdır. kimilerine göre ise sadece cinsel birleşme yoludur.

sadece bir cinsel eylem olarak nitelendirilen "kama sutra" 69 figürüne dayalı bir sevişme, eşleşme ve beraberlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. bir tür yaşama sanatı olarak varsayılmıştır.

bu öğretinin amaçları arasında kadın, erkek, çiftler arası denge, yaşamı sevdirmeyi amaçlayan düşünceler olmaktadır. buna ek olarak cinsel açlığın giderilmesi konusunda kullanılabileceği görüşü de vardır. ama genel olarak bunu sadece cinsel eylem olarak görenlerin sayısı daha yüksektir...

kamasutra bir kaç figüre dayalı "hint seks sanatı" olarak da bilinir. dünya üzerinde kullanılan çoğu seks pozisyonu kama sutra`ya dayanır. en çok bilinen 26 pozisyonu vardır.


 • cinsellik

  Bu bölümde cinselliklen ilgili itiraf ve gikayelerde bulunabilirsiniz.Tabiki belli kurallar çerçevesinde

  5 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  malik

  ozybabo

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...