12 eylül 2019 ibb halk ekmek’in bazı ürünlerine yüzde 40 zam yapması

  10
  saksak 12.9.2019 16:46 ~ 16:48
  istanbul büyükşehir belediyesi'ne (ibb) bağlı, 40 çeşit ekmeğin üretildiği halk ekmek'te, normal ve kepekli ekmek hariç diğer ürünlere ortalama yüzde 40 zam yapıldı.

  www.sozcu.com.tr/.../

  öncelikle şunu belirteyim. her şeye zam yapılmasına bağlı olarak buna zam gelmesini normal karşılıyorum. hemen başkana yüklenmeyelim.

  fakat imamoğlu'na zamlar sorulunca; aşğıdaki açıklamayı yapıyor.

  “uzun süredir zam yok. biz, hizmet etmek istiyoruz. özellikle yoğun tüketilen kalemlerde zam yapılmaması konusunda karar vermiştik. ama diğer bazı özel ürünlere ya da bir takım, özel çalışılan ürünlere de zam yapılabilir diye bir karar verilmişti. o uygulamaya geçilecekti bu günlerde. listeyi istedim kendilerinden. ama dediğim gibi normal ekmekle ilgili şimdilik zammımız yok.

  "normal ekmeklere şimdilik zam yok" demesi beni şaşırttı. halbu ki bende bir arayış içinde başkana oy verdim. sanki başkan kendi kararlarını almıyormuş gibi; bir hissiyat oluşmaya başladı. bu özellikle başkana oy veren sağ kesimlerde oluşmaya başladı. biraz daha zamana ihtiyacı vardır diye düşünüyorum.
 • 0
  caytiryakisi 12.9.2019 19:29
  şakşak birazda diğer tarafa vur, hep sol kroşe atıyorsun
 • 0
  emkare 13.9.2019 20:58
  siyasetçi siyasetçidir. kim gelirse gelsin değişmez dolaylı açıklamalar, dolambaçlı konuşmalar, tutarsız sözler. çok da garip karşılanmamalı diye düşünüyorum