4

göktaşı - caner erzincan

bugünlerde sinemada boş vakit geçirmek için gittiğim bir filmi sizlerle paylaşacağım. kafam doluydu hem komik olur hem de eğleneyim diye böyle bir film varken neden gitmiyorum dedim.

film trakya bölgesinde geçiyor. şafak sezer (muhtar) ve köy ahalisi yağmurun uğramadığı köye, yağmur duasına çıkıyorlar. bütün köyün erkekleri yağmur duası ettikten sonra köylünün düğününe giderler. köyde tam takı merasimi olurken gökten gök taşı düşüyor. herkes düğünü terk edip ertesi sabah amerikalılar taşa talip olmaya geliyorlar. köy halkı yakına yakına taşı aradıkları sırada ruslar çıkıp geliyor derken amerikalılar kaçıyor. bu döngü böyle devam ediyor. anlayacağınız durum komedisi tamamen.

benim görüşlerim:

şafak sezer'in oyunculuğunu seviyorum. durum komedisini gerçekten güzel yapıyor. bu filmde sevmediğim bir kaç noktayı belirtmek istiyorum. filmin komik sahneleri var ama bu sayıyla sayılacak kadar az. sürekli güldüren bir film olmamış maalesef. ikinci sevmediğim nokta ise film süresinin uzun olması. komik bir film olmadığı için 1 saat 44 dakika gerçekten uzun geldi. bir süre sonra baydı. pek tavsiye edeceğim bir film değil. boş zamanı çok olan arkadaşlar izleyebilirler.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

4 saat önce 4 saat önce
 • kitap ve film tahlilleri

  OKUDUĞUNUZ KİTAP VE İZLEDİĞİNİZ FİLMLERİ TAHLİL EDİP KENDİ KELİME VE CÜMLELERİNİZLE PUİVE AKTARDIĞIMIZ BÖLÜMDÜR.

  114 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  utopikbeyin
  indus

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 •             bölüm kuralları

  => kişiye karşı hakaret, alay vs. yasaktır.

  => konu dışına çıkmak yasaktır.

  => açılan içerikler "kitap - yazar" ya da "film - yönetmen" şeklinde açılmalıdır.

  => bölümümüzü takip etmeyi unutmayın.