-15
türkiye-pkk gözlemler
ayrılıkçı politikadan sanırım 98'de 7.kongrede vazgeçen pkk'nın bölücü ve terör örgütü olarak nitelendirilmesi,aynı örgütün 2008'de -bir terör örgütüne aykırı olarak- rehin tuttuğu 8 askeri serbest bırakması.bu 8 askerin o zaman ki bdp'li milletvekilleri sayesinde salıverilmesi.8 askerinde ülkeye döndükleri gibi van'da tutuklanması.çok gariptir.o askerler ölünce daha değerli bir şekilde karşılanacaklardı bu ülkede.sürekli şunu karşımdakine anlatmaya çalışmakta başarısız oldum veya anlamak istemedi.evet birkaç dış güç olabilir,bilmem kimin parmağıda olabilir.evet paranoyalarınızda haklı da olabilirsiniz.lakin söyler misiniz,bu saçma şizofrenik mesajları beyninize her akşam saat tam 19:00'da sokan haber bültenleri neden her yıl binlercesini imha -veya etkisiz- hale getirilen 5.000 kişilik örgütün bitmediğini açıklamıyor? bitmediler çünkü kahramanlarımız bitiremiyorlar. tam sonuca gelirsek,çünkü 5.000 kişilik örgüt,dış değil,bizzati her ölenden nemalanan devletiniz tarafından beslendiği için.bilhassa cankurtaranı mhp tarafından da.her öldürülen çocuk,sivil,militan. her beyninize sokulan yeni bir medya argümanı sizleri daha fazla düşmanlaştırırken doğuya,aynı zaman gözlerde birer bingo sesiyle mhp ve akpyi mutluluk ve mevkii şehvetiyle dolduruyor.her 40 yıldır bu mesele devam ediyor denildiğinde,tam 40 yıldır,kırk yıldır,kırk! ulan kırk yıl oldu hala anlamadın mı? bir de diğer ülkelerdeki pkk benzeri örgütlerle kıyaslarlar :) örneği eta,farc. evet onlar pkkya nazaran çok daha iyiler.çünkü karşılarında ne sizin gibi her konuda hükümet sikici,azınlık konusunda devlet sevici bir halk, ne de %50'si sadece markette dükkanda,en çokta twitterda ülke kurtarıyor.onların karşısında bir türkiye yok yani.100.000 askerle,tank ile top ile uçak ile girip,bir gerilla taktiği ile savaşan örgütten,mertçe meydana çıkıp savaşın diyecek kadar,yüksek stratejik zeka barındıran şahıslar ile,bizler kesinlikle mukayese edilemez.onlara olan saygımız ve korkumuz,bilhassa 'gerçekten hayret edişimiz' bu mukayesede onları kilometrelerce öteye götürür.varsın yansın bu ülke,sokaklara çıkmadıkça,devlettir diyip dedenizdenmiş gibi namus belleyip yobazların iktidarına anamızdır dedikçe,sizin bu ülkede iki ananızda sikilmeye devam edecek.oksijenimizi tüketmeyi bırakın artık.
 • -6
  otephia 1 yıl önce
  ++
  bu ülke kürt,türk,laz vs. klişesinde bulunan her insanın ülkesidir.ve öyle de kalacaktır.ülkeye duygularıyla liderlik yapacak bir lider arıyorsanızda bu mesele kendi çocuğunuz ölene kadar da bitmeyecektir.ben olaya realist bakarım kancı bakmam.bir örgüt ile böyle mücadele edilmez,böyle bir iktidar yapısıda kabul edilemez.
  -3
  tswayne 1 yıl önce
  dediğine katılıyorum kardeşim. sonuçta bu vatanı hepimiz kurtardık.
  iki kürt iki türk iki falan filan vatanına ihanet etti diye onlar kötü bunlar iyi diyemeyiz.
  -3
  otephia 1 yıl önce
  yazıyı açanda benim,eklenti ilk yorumu yapanda. amma velakin 7 pozitif alan yorumuma karşılık 5 negatif alan yazım oldukça sansasyonel oldu :)
  -2
  tswayne 1 yıl önce
  harbiden la.

  oynayanlar da ne yaptığını bilmiyor bence
  -2
  tswayne 1 yıl önce
  sanırım uzun paragraflı yazıyı kimse benim gibi okumak istememiş. bide paragraf paragram aırmamışsın çok itici duruyor.
  -3
  otephia 1 yıl önce
  ona bende dikkat ettim sonradan da düzenleyemedim de,okuyan yine okur ya 2 cümle sonra eksiyi atıp giden herkese teşekkürlerimizi borç biliriz :) iyi ki tamamını okumamışlar,boşa okuyacakları en başından belliymiş yani.
  -2
  tswayne 1 yıl önce
  adamlar iki satır okuyup bu bana göre değil eksi atayım demiş galiba.
  neyse + nı verelim
 • 0
  liveforock 1 yıl önce
  yani burdan yazmak cidden kolay bazı şeyleri.. ancak artık bu medyada da mümkün şöyle bi gün dediğini diğer gün değiştirirsen yandaş medyan sana herhangi bi açıklama yamayıp halkına uygun bi hale getirebiliyor ve biz gerçekleri öğrenemediğimiz sürece herşey devam edicek
 • 0
  bahaeddin 1 yıl önce
  imla öğrendikten sonra siyaset yapılabilir rezerv.
  -2
  otephia 1 yıl önce
  o yüzden mi siyasi bir cevap yazmadın?
 • 7
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  pkk sempatizanı bir piç. iktidara bok atarak kendileri prim yapmaya çalışıyor. bu ülkede veyahut herhangi bir yerde hiç bir terör örgütünü ,oluşumunu haklı kılacak bir düşünce olamaz. bu ülkede 1996 dan beridir bombalar patlatan bi örgütün propagandasını yapıyorsun. öldürülen her hangi bir sivilin ölüm nedeni iyi bir amaca bağlanamaz. gitsinler mecliste her boku yesinler orda zaten akıllı birisi yok . ama silahlı mücadele desteklenemez .
  -8
  otephia 1 yıl önce
  propaganda yapmak? sempatizanlık? piç? gitsinler mecliste her boku yesinler? sus ve sessizce uzaklaş.
 • 9
  puiv2000 1 yıl önce
  soysuz krtlere kardeşim diyende soysuzdur. %99'u ya terör destekçisidir yada içinde ufaktan pkk sempatisi vardır. zaten geriye kalan %1'i de türkleşmişlerdir. iyisi de var demeyin en iyisiyle 1 saat konuş içindeki gizli pkk sempatisi hemen ortaya çıkar. çiçek böcek dağıtıcılığını pollyannacılığı bırakın. k*rtler toptan yok olsa ülkede sorun morun kalmayacak. kardeşmiş, ne kardeşi lan ? kardeş dediğin can azerbaycan'dır, doğu türkistandır vs. yüzyıllardır sorundan başka bir şey çıkarmayan katledilmesi vacip halk benim kardeşim olamaz ! toplu bir katliam bu muhabbetleri ortadan kaldıracaktır. ayıdan post krtten dost olmaz.
  1
  otephia 1 yıl önce
  2000li misin?
  -1
  0
  spartakurd 1 yıl önce
  hoşt (pi: faşo), kuduz aşın yapılmamış galiba
 • 0
  bandolero 1 yıl önce
  sürü psikolojisini bozmak adına +


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...