8

“yaşa mustafa kemal paşa yaşa” dediler köylerine gönderildiler

kırklareli ertuğrul köyü'nden ankara'ya giden koronun konserini dinlemeye, başbakan yardımcısı hakan çavuşoğlu, içişleri bakanı süleyman soylu ve sağlık eski bakanı mehmet müezzinoğlu da gitti. şiirlerinde “biz atatürk kadınlarıyız, cumhuriyet'in öğretmenleriyiz” diyen koro, “yaşa mustafa kemal paşa yaşa” türküsünü de söyledi. ancak kadın korosunun programı erken bitirildi. otellerine giden kadınlar, rezervasyonlarının da iptal edildiğini öğrenince köylerine dönmek zorunda kaldı. koro şefi şükran akdeniz, olayla ilgili konuşmak istemedi. programı izleyen chp genel başkan yardımcısı çetin osman budak ise yaşananları şöyle aktardı: “kadınlar atatürk'le ilgili konuşmalar yapıyordu. alkış ve büyük tezahüratlar aldılar. benim sol tarafımda bakanlar ve milletvekilleri oturuyordu. herkes alkışlarken onlar alkışlamadı.”

iyi parti genel başkan yardımcısı lütfü türkkan da “tek suçları konserde ‘bizler atatürk kadınlarıyız' demeleridir” açıklamasını yaptı, duruma tepki gösterdi.

trakyalılar vakfı yetkilileri ise kadınların konserinin kesilmediğini, zaten kısa olduğunu savundu.
 • 1
  sonjedi 1 yıl önce
  ne cins milletiz ya. biri der benim atam osmanlı, ben atatürkü tanımam. diğeri der benim atam atatürk ben osmanlıyı tanımam. lan hepsi bizim atamız, dedemiz, büyüğümüz. neyini çekemiyoruz anlamıyorum. sizin türk milletine tırnak kadar bir faydanız olmazken bu adamlar bu milleti yüceltmek için ömürlerini harcadılar.. düşünüyorum acaba bu şahsiyetler yüzyıllar sonra böyle anılacaklarını bilse o gün yaptıklarını yaparlarmıydı yine..
  1
  banabubade 1 yıl önce
  yaparlardı
  ben sanmıyorum ki onlar bunu anılmak icin veya adları bi yerlere asılsın diye yaptılar
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  idealist insanlarmış. ben mustafa kemal olsam, bütün yaptıklarıma rağmen 100 yıl sonra ülkenin yarısının arkamdan söveceğini görsem, bandırmaya atladıktan sonra samsuna değil marsilya kıyılarına çıkar hayatımı yaşardım. ne gerek vardı bu insanlar için o kadar zilleti çekmeye...
  1
  banabubade 1 yıl önce
  boyle düşünen insanların sayısıda epey fazla yani o donemde sadece zeka ve strateji kurma acısından tek mustafa kemal yokdu daha bir sürü paşa vardı ama hicbiri boyle bişeyin altına girmeye cesaret edemedi sonuc olarak bende olsam bende edemezdim
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  hmm birileri şu kitabı okumuş sanki :))
 • 1
  katasayf 1 yıl önce
  yazık vallaha yazık.
 • 2
  caytiryakisi 1 yıl önce
  dombıra söyleseler başta hacı olurlardı
dün
 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sadurra
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.