“yaşa mustafa kemal paşa yaşa” dediler köylerine gönderildiler

  8
  gokallp 22.4.2018 05:49
  kırklareli ertuğrul köyü'nden ankara'ya giden koronun konserini dinlemeye, başbakan yardımcısı hakan çavuşoğlu, içişleri bakanı süleyman soylu ve sağlık eski bakanı mehmet müezzinoğlu da gitti. şiirlerinde “biz atatürk kadınlarıyız, cumhuriyet'in öğretmenleriyiz” diyen koro, “yaşa mustafa kemal paşa yaşa” türküsünü de söyledi. ancak kadın korosunun programı erken bitirildi. otellerine giden kadınlar, rezervasyonlarının da iptal edildiğini öğrenince köylerine dönmek zorunda kaldı. koro şefi şükran akdeniz, olayla ilgili konuşmak istemedi. programı izleyen chp genel başkan yardımcısı çetin osman budak ise yaşananları şöyle aktardı: “kadınlar atatürk'le ilgili konuşmalar yapıyordu. alkış ve büyük tezahüratlar aldılar. benim sol tarafımda bakanlar ve milletvekilleri oturuyordu. herkes alkışlarken onlar alkışlamadı.”

  iyi parti genel başkan yardımcısı lütfü türkkan da “tek suçları konserde ‘bizler atatürk kadınlarıyız' demeleridir” açıklamasını yaptı, duruma tepki gösterdi.

  trakyalılar vakfı yetkilileri ise kadınların konserinin kesilmediğini, zaten kısa olduğunu savundu.
 • 1
  sonjedi 22.4.2018 07:45
  ne cins milletiz ya. biri der benim atam osmanlı, ben atatürkü tanımam. diğeri der benim atam atatürk ben osmanlıyı tanımam. lan hepsi bizim atamız, dedemiz, büyüğümüz. neyini çekemiyoruz anlamıyorum. sizin türk milletine tırnak kadar bir faydanız olmazken bu adamlar bu milleti yüceltmek için ömürlerini harcadılar.. düşünüyorum acaba bu şahsiyetler yüzyıllar sonra böyle anılacaklarını bilse o gün yaptıklarını yaparlarmıydı yine..
  1
  banabubade 22.4.2018 10:20
  yaparlardı
  ben sanmıyorum ki onlar bunu anılmak icin veya adları bi yerlere asılsın diye yaptılar
  1
  sonjedi 22.4.2018 10:27
  idealist insanlarmış. ben mustafa kemal olsam, bütün yaptıklarıma rağmen 100 yıl sonra ülkenin yarısının arkamdan söveceğini görsem, bandırmaya atladıktan sonra samsuna değil marsilya kıyılarına çıkar hayatımı yaşardım. ne gerek vardı bu insanlar için o kadar zilleti çekmeye...
  1
  banabubade 22.4.2018 10:32
  boyle düşünen insanların sayısıda epey fazla yani o donemde sadece zeka ve strateji kurma acısından tek mustafa kemal yokdu daha bir sürü paşa vardı ama hicbiri boyle bişeyin altına girmeye cesaret edemedi sonuc olarak bende olsam bende edemezdim
  1
  sonjedi 22.4.2018 10:34
  hmm birileri şu kitabı okumuş sanki :))
 • 1
  katasayf 22.4.2018 09:30
  yazık vallaha yazık.
 • 2
  caytiryakisi 22.4.2018 09:59
  dombıra söyleseler başta hacı olurlardı