canelo alvarez vs. dmitry bivol

  1
  argent 9.5.2022 13:25
  geçtiğimiz günlerde bivol’un galibiyetiyle sonlanmış boks maçıdır. canelo 9 yıl aradan sonra ilk kez kaybetti. ilk mağlubiyetini floyd mayweather’a karşı almıştı.
  canelo gerçekten çok iyi bir boksör aynı zamanda iyi bir dövüşçü ama sevmeyeni de çok. bunun sebeplerinden biri kazak boksör golovkin’e karşı yaptığı iki maç. kimi kesime göre hemen hemen her sporu “silken” lobilerin canelo’yu mağlubiyetten koruması. tabi bu tartışmaya açık bir konu. eğer biri kollanacaksa onun canelo olması pek mantıksız değil zira çok üst düzey bir boksör.
  golovkin hiç knock down olmamış bir boksör. canelo’nun onu nakavt etmeye çalışarak dövüşmesi gerçekten büyük bir özgüven ve şov olmuştu. golovkin belki kazanmalıydı fakat unutulmamalı ki her ne kadar düşmese de dayanıklılığı yüksek olsa da bazen savunması yetersiz ve çok yumruk yiyor. evet düşmüyor fakat puan kaybediyor.
  bivol caneloyla yapacağı maça harika hazırlandığını belli etti. kapalı bir kutu gibiydi. rakibini çok iyi analiz etmiş. canelo kendisine üstünlük kuramadı. gerçekten çok cesur dövüştü ve kazandı.
 • 0
  neumond 9.5.2022 18:52
  canelo çok sağlam dayak yedi, bundan sonra işi zor özgüveni kırıldı 1 kere