muğla’da gıda yardımı valilik kararıyla durduruldu

  3
  systemfailed 18.4.2020 15:05
  muğla büyükşehir belediyesi tarafından corona virüsü salgını sonrasında iş yerleri kapanan, işten çıkarılan ve zor durumda bulunan ailelere gıda ve hijyen malzemesi desteği sağlanıyordu. destekler iki ayrı paket halinde yapılırken birinci pakette gıda malzemeleri, ikinci pakette ise temizlik malzemeleri bulunuyordu. dağıtımı devam eden gıda ve hijyen malzemesi paketleri 13 ilçedeki vatandaşlara ulaştırılırken sokağa çıkma yasağı gerekçesiyle bu hizmet durduruldu.

  yasak kalkınca dağıtımlar devam edecek

  muğla büyükşehir belediyesi başkanı dr. osman gür, valiliğin kararını sosyal medya hesabından duyurdu: ”bu zor günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz gıda ve hijyen kolisi dağıtımlarımız sokağa çıkma yasağı nedeniyle valilik kararıyla durdurulmuştur. sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle dağıtımlarımıza devam edeceğiz.
 • 1
  kayipunicorn 18.4.2020 16:29
  hm sokağa çıkma yasağı ihtiyaç sahiplerini zorlayabilir ama çalışan insanların arasında gönüllülerin de olması işi sarpa sarıyor olabilir
 • 0
  bustapolito 18.4.2020 19:22
  gayet normal, olması gereken bu zaten dağıtım sırasın da başkalarında bu hastalık olabliir daha fazla kişiyi riske atmaya gerek yok.