10

şimdi tekrar et: özgürüm ben!

bir işe gir. işe git. evlen. çocuk sahibi ol. modayı takip et. normal davran. kaldırımlarda yürü. televizyon izle. kanunlara uy. emekliliğin için para biriktir.

şimdi tekrar et: 'özgürüm ben!'
 • 0
  ferhatt 8 ay önce
  bu başlık cok tanıdık geliyor.
  1
  aydakigunes 8 ay önce
  sanırım holseman abimizin başlığıydı
  (pi: @horseman)
  0
  ferhatt 8 ay önce ~ 8 ay önce
  1
  adamlar 8 ay önce
  vayy be daha 1 hafta olmamış. demek ki kan çekiyor :d
  0
  horseman 8 ay önce
  :dd çok şeker
 • 0
  dusunenfasulye 8 ay önce
  o rüyayı bende gördüm puvo ne tesadüf :)
 • 1
  utopikbeyin 8 ay önce ~ 8 ay önce
  bir ted konuşmasında şöyle bir şey geçmişti: tüm düyada eğitim sistemi altlık üstlük ilişkisine dayanır. en üstte matematik ve diller, altında insani bilimler en altta da sanat yer alıyor. bu sistemin nedeni de endüstrileşme ihtiyacının karşılanmasını sağlamak.

  o yüzden genelde sanatla uğraşmak isteyen çocukların aileleri, çocuklarını daha para getiren işlerde çalışmaları için öğütler veriyor bazense şiddete başvurup çocuğu tam da senin anlattığın düzene sokuyorlar. sonra da neden ilerleyemiyoruz, neden her şeyde geriyiz... çünkü sistem yok. eğer sen sanata, para kadar önem vermez, zehir gibi işleyen beyinlerin hepsini tek bir kalıba sokmaya çalışırsan, öğrenilmiş çaresizlik içerisine girecek, hayatından hiç zevk almayacaktır.

  tüm bu kalıpları yıkıp, kendi iradesi ile yeteneğinin peşinden giden, onun için çabalayan, ne kadar düşse de o kadar güçlü ayağa kalkan tüm insanların çığlıklarıdır özgürlük.
 • 0
  jupiterwalk 8 ay önce
  yoruma çok açık bir konu ve tüm bunları yaşamak zorunda da değilsin bence
dün