dünya düzdür dediğimde alay konusu olmak

  1
  aliveli49elli 7.3.2017 21:42 ~ 21:44
  arkadaş ortamında bu tür muhabbetler dönüyor bizim. yine dünya'nın düzlüğü ile alakalı bir konu açıldı ve bende izlediklerim ve araştırdıklarım kadarıyla teorileri sundum ancak alay konusu oldum. ve gülmeye başladılar. sanki %100 bir gerçekmiş gibi güldüler. oysaki biraz daha konuyu anlattığımda neden olmasın sorusunu sordular.

  siz siz olun araştırın vesorgulayın.Gerçeği bulmadan da bunu bırakmayın.

  (pi: tüm söylenenleri bir yana bırakın ve tarafsızca izleyin)
 • 1
  darkier 7.3.2017 21:54
  hahahaha dünya düz diyor hahahaha
  1
  aliveli49elli 7.3.2017 21:55
  gibi :d
 • 0
  hedap 7.3.2017 22:05
  bugün neredeyse tüm gelişmiş ülkelerin uzaydan görüntü alan uydusu var.
  hadi nasa yalancı, bu bütün ülkeleri nasa mı susturuyor?
  yani hobi olarak yine araştır ama, facebook ta profesyonel gökbilimci pek çok türk araştırmacıyi takip ediyorum, adamlar bütün resim çekimlerini video halinde sunuyorlar.
  sıfırdan başlıyor ve çekim yaptığı gezegene yaklaşana kadar video çekiyor.
  ve ne kadar çekim videosu varsa hepsi yuvarlak.
  yani olay nasa nin yalan uydurması iddiası değil, bugün gelişmiş ülkelerin hepsi uzaya gönderdiği uydulardan dünyanın dış görünüşü ile alakalı bilgi alabilir.
  birisi saklasa diğeri açıklar. böyle bir şeyin gizlenmesi için tüm ülkeler ortak karara varıp ir concensus olusturmadiysa tabi:)
  1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:10 ~ 22:12
  abd'nin baş düşmanı rusya'nın kozmonotları bile dünya'yı yuvarlak gösteren fotoğrafları var. ki bu adamlar aya abd tarafından gidilmediği iddiasını ortaya atanlar. sonra bu iddia da saçma olunca zaten geri çektiler iddialarını.
  arkadaşın iddiası tüm büyük güçler halkı kandırıyor üzerine. toprak parçaları için anlaşamayan iki devlet insanları kandırmak gibi zor bir iş için neden birlik olsunlar ? bu adamlar kanlı bıçaklıydı bi aralar be. akşam akşam iyi güldük ama :d
  1
  hedap 7.3.2017 22:15 ~ 22:15
  yani araştırilabilir sasirilabilir felan tamam ama yürekten inanmak da harbiden güldürüyor ne yalan söyleyeyim:)
  alınmiyorsundur inşallah (pi: @aliveli49elli) :)
  1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:16
  galileo'da komplocu çıktı vay şerefsiz
  1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:21
  adamın iddiası o kadar çöp ki kanıt olarak kur'an hariç tüm kutsal kitapları gösteriyor :) kur'an'ı gösteremiyor tabi gösterse video o dakika bitecek çünkü :)
  1
  hedap 7.3.2017 22:27
  zaten açıklama yapanlar siyah beyaz ekranda. daha renkli tv yok.
  1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:32
  nasa'nın işi yok bize dünya yuvarlak yalanını atacak zaten. neden uğraşsın olum eline ne geçecek adamların zaten :d

  bilimin önüne bu tür saçmalıklar geçiyor işte
  1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:41
  he bide yeni aklıma geldi.

  insan yapımı ışıkların atmosferi engellemediği yerlerde(türkiyede de var hatta kampı var) büyük teleskoplardan diğer gezegenleri rahatlıkla inceleyebilirsin hatta çıplak gözle de görebilirsin yuvarlak olduklarını.
  ama nasa gözlerimizi de kandırmıştır belki :d
 • 1
  ofsaytsizburak 7.3.2017 22:20
  benim için bu video iddia, dini kitapları,metinleri kanıt olarak kullanırken bitti. gözümden düştü çöp oldu.
  çünkü videoda bahsettiği tüm kutsal kitaplar insan yazımıdır. bunu modern çağın hristiyan alimleri de söylüyor. dünya'nın düz olması gibi çoğu bilimsel yazılar günümüz bilimiyle hiç uyuşmuyor. bu dediğim bir tek incil için değil diğer bahsettikleri için de öyle.

  farkettiysen videoda kur'an-ı kerim'den bahsedememiş. çünkü bahsetse hem kur'an'ın değiştirilmediğini, hem iddiasını çürütmüş olurdu. sence bu kadar araştırma yapmış adam kur'an'da ne yazıyor diye araştırmamış mıdır ? araştırmış tabii ki de.

  dünya'nın düz olması gibi skolastik düşüncenin öne attığı fikirlerin hiçbirini desteklemem. çünkü bunlar gerici,yobaz düşünceler. dünya yuvarlaktır ve bunu bize bildiren ilk varlık allah'tır kitabı aracılığıyla bize bildirmiştir.

  ayrıca not düşmeden edemeyeceğim. kur'an-ı kerim hariç diğer tüm kutsal kitaplarda dünya düz olarak tarif edilirken kur'an'da dünyanın yuvarlak olarak belirtilmesi kur'an'ın insan tarafından değiştirilmediğini ne kadar iyi kanıtlıyor :)


  (pi: kur'an-ı kerim'de gece gündüz ve dünya'nın şekli)