11
sinemanın dahi çocukları:quentin tarantino
tarantino için aslında söylenebildecek çok fazla şey ve yazılabilecek onlarca sayfa var.filmlerinde geçen nefis diyalogları, çarpıcı anlatımları, cüretkarca kullandığı kan ve şiddet sahneleri, kara mizahi, kemik oyuncu kadrosu (john travolta, samuel jackson, uma thurman, tim roth, micheal madsen) ve muhteşem müzikleriyle her filmi ayrı güzellikte.daha önce denenmemiş sahne çekim tarzları ve döneminde çok az kullanılan flashback senaryo kurgusuyla da ''sinemanın dahi çocuğu'' ismini sonuna kadar hak ediyor.kill bill, pulp fiction, rezervuar köpekleri, django,the hateful eight, soysuzlar çetesi ve sin city gibi filmleri unutulmayacak klasiklerinden.eğer tarantino filmleriyle tanışmadıysanız hiç vakit kaybetmeyin ve de hemen yukarıda verdiğim listeyi izlemeye başlayın.
 • 0
  tombalaci 1 yıl önce
  adam gerçekten mükemmel ya. kill bill'i her izleyişimde ilk defa izliyormuş gibi hissederim. filmlerinde yer yer doğaçlama da var. yanlış hatırlamıyorsam rezervuar köpekleri'nin girişi mesela.
 • 0
  apocalypto 1 yıl önce
  aşırı kan ve şiddet içeren efsane sahnelerinin yanında filmlerini asıl izlettiren efsanevi diyaloglarıdır
 • 0
  666siyonist666 1 yıl önce
  martin scorsese ve stanley kubrick gibi üstadlar varken ona üstad demem ben ama filmleri iyi iyi yapıyor pezo
 • 0
  magic 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  daha tanışmadım ama eski filmleri de görüntü kalitesi yüzünden izlemek istemiyorum sizce izlemeli miyim, öyle filmlerden çok etkilenen bir yapım yok ama gerçekten güzelse izleyeyim
  edit: veya şöyle sorayım hangisinden başlamalıyım
  1
  sutlunuriye 1 yıl önce
  pulp fiction ve rezervuar köpekleri tam bir klasikdir ama eski filmler beni sarmıyo diyosan ilk önce kill bill'i izle sonra da the hateful eight ve soysuzlar çetesi gibi yeni filmlerini izlersin zaten bundan sonrada izlemeyi bırakamaz eski filmlerini de izlersin :)
  0
  magic 1 yıl önce
  izleyeceğimiz inş
 • 0
  lohesu 1 yıl önce
  sinemanin altinlarindan biri
 • 0
  sepulturax 1 yıl önce
  tarantino farklı yapısı olan ancak iyi şeyler üreten bi isim
 • 0
  beetale 1 yıl önce
  kendisi en sevdigim yonetmendir.ayrica butun filmlerini izledim.her sereferinde bunu dedigimde kufur yiyorum ama pulp fictionu bi turlu sevemedim.deliyim heralde.
 • 0
  aliaksandr 1 yıl önce
  kill bill'in bir benzeri daha yok


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...