0
sivil savaş
ıç savaş ile alakasız bir durumdur. daha çok ülke savaşları sırasında yaşamak için çatışan sivil halkın savaşına verilen isimdir.

buna verilecek en iyi örnek bosna-hersek savaşıdır. bazen çeteler bazen ise yaşamak isteyen gruplar savaşır.

bir çok meydan galibiyeti ve erzak için adil savaş arenası bir sniperin atesledigi silahın mermisi ile adaletsiz olabilir.
 • 0
  sewo 1 yıl önce
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  tamda budur.
  0
  sewo 1 yıl önce
  en iyi örneği bosna-hersek yerine kurtuluş savaşı olmalıydı. bosna-hersek savaşında görülmüştür ancak en iyi örnekten kasıt eğer en başarılı olanıysa; yıkılan, harap-bitap durumda olan, fiilen bitmiş ve bunu kabullenen devleti kenarda bırakıp yeni bir devlet kurma fikriyle yola çıkan bu fikri ise 3 cephede savaşarak ve bunları başarıyla sonlandırmış olanı seçiyorum ben. savaştığı devletler ingiltere,fransa,rusya,yunanistan...
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  maalesef tam olarak anlatamadığımı düşünüyorum. kuvayi milliyede bir askeri söz konusuydu. ancak sivil savaşta tamamen yağma ve hayatta kalma amaçlıdır. kuvayi milliyeye katılan insanlara en azından silah kolayca verilir ama sivil savaşta tamamen kaynaklar sıfırdan yağma ile bulunur.
  1
  sewo 1 yıl önce
  kuvayi milliye deyince silah verilir demene şaşırdım. bölgede bulunan insanların dedesinin yada ailesine ait silahlar veya elde olan ilkel aletlerle yaptığı direniştir. düşman güçlerini püskürttükçe ele geçen silahlar yağmalanarak artmıştır.
  atatürk'ün düzenli ordu kurma emriyle bu kuvayi milliye birliklerinin bir bölümü kabul etmemiş ve isyan etmiştir. yani kuvayi milliye bir askeri söz konu değildi en basit örneği, her bir grubun başında ki kişi ağa veya seyid ünvanları vardı halkın kendisiydi. bu yüzden savaşı biz kazma, kürekle aldık denilir.
  1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  +


 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  108 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...