"medine'ye kilise açılacak" yalanı

  14
  newlife 10.5.2018 04:09
  allah c.c maide 8'de buyuruyor ki: ey iman edenler! allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. âdil olun. bu, allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. allah’a karşı gelmekten sakının. şüphesiz allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır."
  seytanin tuzagina düşmüş milyonlar. bu ıran kaynakli uydurma haber hem papa hem de suudi yetkililer tarafindan yalanlandi. medine'de degil kilise acmak, bir gayrimuslimin ikamet etmesi bile yasaktir. kime acacaklar kiliseyi? kilise acacak olsalar hristiyan nufusun en yoğun olduğu cidde ve riyad'a açarlardı. mekke ve medine'ye gayrimuslimlerin girisi ve ikamet etmeleri şer'en haramdır, yasaktır. musluman feraset sahibi olur. uyanik olur. medyada yayinlandi diye boylesine hassas bir konuda ortaya atilan bir yalani hakikatmis gibi ortaliga sacmak ne buyuk bir vebal! bu haberi cikaranlar kadar yayanlar ve bir kavme olan düşmanlığı daha da tirmandiranlar da vebalin ortagidir. bu iftira alevini harlayan herkese tevbe farzdir.

  allah c.c hucurat suresi 6. ayette buyurur ki: " ey iman edenler! size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın." selametle.
 • 0
  sonjedi 10.5.2018 08:01
  o değilde müslüman olmayanların medinede yaşaması neden haram jsjssj hayat ne garip..
  1
  newlife 10.5.2018 11:33
  abdestsiz oldukları icin ıslam nazarinda gayrimüslimler birer pisliktir. hem manevi hem de fiziki kir anlaminda. cenabet insanlarin muhammed as'in olduğu yerde barınacak yerleri olamaz. mekkeye girisleri ayetle yasaklandi.
  0
  sonjedi 10.5.2018 12:48 ~ 12:50
  o da çok acayip, sonuçta isayı ve diğer peygamberleri gönderen de yine allah. onlara niye abdestli gezilmesini şart kılmamış ki ? gerçekten çok ilginç geliyor bana hristiyanlıkta boy abdestinin olmaması. sonuçta bütün semavi dinler aynı kökene, aynı tanrıya dayanıyor. birinde yer alan temel bir şart neden diğerinde yok
  0
  fatih_dk 10.5.2018 13:52
  gayri müslümlerede abdesti sart kilmistir belki ama bildigin üzere incil ve tevrat gibi kurandan önce gönderilen kitaplar degistirildigi icin hristayanlar gercek bir hristiyan gibi yasamiyorlar
  0
  sonjedi 10.5.2018 14:05
  puvom sizde öyle bir anlatıyorsunuz ki, incilin orjinalini okumuş gibi :)
  0
  newlife 10.5.2018 15:47
  ıncili ve tevrati da okudum.
  0
  kralcamoka 10.5.2018 14:57
  çünkü islamiyet e göre diğer dinler değişime uğramış. allah in insanlara iletmek istedikleri değiştirilmis. ve insanlığın hepsini kucaklayamadigi için islamiyet indirilmiş. kafana yatmayan bir durum olursa diye ikra denmiş. oku.
  0
  newlife 10.5.2018 15:47
  son hak din ıslam olduğu ucin onceki dinlerin hukmu yok oldu. allahin son gonderdigi ayet: bu dini kemale erdirdim ve sizin icin din olarak ıslami sectim.
 • 0
  ferhatt 10.5.2018 13:38
  iyi hoş demissin de, "gayrimüslimlerin mekke/medine'de yaşaması haram" felan, yanlış düşünceler bunlar.
  0
  sonjedi 10.5.2018 15:10
  islam nazarında müslüman olmayanların pislik olarak görülmesi sanki daha da yanlış gibi geldi bana. bende mi bir münafıklık var :(
  0
  newlife 10.5.2018 15:46
  allah kuranda islami inkar edenlere necistir diyor ve daha bircok ifade kullanıyor. allaha iletirsiniz dusuncenizi.
  0
  kahvelipuding 12.5.2018 14:45
  kardeşim hristiyanda allahın emirlerine uyuyor bu ne içim bi tartışma.
  0
  newlife 12.5.2018 14:58
  ıncil degistirilmis bir kitap. eklemeler, cikarmalar yapildi. allahin emirlerini icermiyor artik ve allah ısaya indirilen din değiştirildiği icin hak din olarak tum insanliga ıslam'ı gondersi ve secti. bunu da son peygamber olan muhammed as'a indirdigi kuran'da son ayet olarak vahyetti. maide 3. kuranin değiştirilemeyeceğini de yine allahin ayetinden okuyup inandik. hicr 9. milyonlarca hafizin oldugu ve tek bir harfinin degistirilmesi durumunda bunun hemen farkedilecegi gercegini de unutmamak lazim. sahabe kurani hifzetmek ve musaflari yani yazili hâlini toplamak icin yillarca calisti. muhammed as vefatindan sonra ebu bekir halifeliginde butun mushaflar toplandi ve omer hafifliğinde de çoğaltildi. hafiz olan sahabeler sadece kendi hafızalarina güvenmediler ve diğer hafizlarla saglamasini da yaptılar. o gunden bugune kadar kuran hep ayni şekilde hafizlar ve ayni sekilde cogaltilan kuran kitaplari vesilesiyle indirildigi gibi kalmistir. ıncil hristiyanligin mezheplere bolunmesiyle birlikte kiliseler tarafindan zamana ve menfaatlere gore değiştirildi. birbirinden farkli inciller ve her incilin inananlari ayri. ortodoksların incili ile katoliklerin incili bir degil mesela. korunan kisimlar cok az. yani değişmeyen. allahin vahyettigi son hak din ıslamdir. bunun aksine iman eden de musluman degildir.
  0
  _bc_ 12.5.2018 15:15
  benim anlamadığım birşey var meraktan soruyorum. peygamberimiz döneminde medinede mekkede müslümanlar ve diğer dinden olanlar birlikte yaşamış ensar muhacir olmuşlardır. o dönemde öyleyken şuan günah olmasının sebebi nedir?
  0
  newlife 12.5.2018 15:25
  evet beraber yasadilar. ta ki mekkeli müşrikler peygamberimizi ve müslümanları mekkeden zorla cikarana kadar. zulum ve siddeti cok artirmisti mekkeli müşrikler. hem peygamberimiz hem de ebu bekir gibi sahabaler dövüldü, tekmelendi, muslumanlar collerde iskence gördü. hatta peygamberimiz kabede namaz kilarken secdeye eğildiği sirada sirtina deve iskembesi biraktilar. peygamber boğuldu sandilar. ebu bekir aldigi darbelerle öldü sanildi baska bi yerde. ve hicret edip mekkeyi terketmek zorunda kaldilar. allah da ıslam devleti tam anlamiyla duzene girince ve muslumanlar mekkeyi fethedince "seni yurdundan cikaranlar artik oraya giremezler" diye vahyetti. medineye sokulmamalarinin nedeni de muhammes as'in musrikleri buraya sokmayin emriyle oldu. cunku güvenlik sartti ve musluman gibu görünen munafik musrikler her turlu zarari verebilirdi. bugun de ayni endiselerle tedbir olarak mekke ve medinede ikamet etmeleri yasak. belki is icin ya da devlet erkanini ziyaret icin sehre gelebilirler ama mescidi harama yalasamaz ve harem bölgesine gelemezler. ama arabistanin diger sehirlerinde bir yasak yok calisma ve ikame icin. belirli sartlar var tabi.
  1
  _bc_ 12.5.2018 15:28
  anladım. teşekkür ederim
  0
  kahvelipuding 12.5.2018 22:02 ~ 22:03
  incili okudunuz mu? matta markos yuhanna luka. bunlardan birinin içine baktınız mı? allahın emirlerini içermiyor artık demeden önce bir okuyun. neresinde yazar 'yalan söyleyin, zina yapın, hırsızlık yapın' diye? değiştirilmiş olabilir lakin onlarda senin inandığın tanrıya inanıyor. ayrıca ansiklopedik bilgiler de içeriyor. kendi dininizi yüceltmek için diğer gönderilmiş dinlerdeki insanları böyle niteliklendirmeniz yanlış. bilin istedim.
  dipnot: kur an değiştirilmemiş parçalara ayrılmamış olabilir fakat mezheplere ne demek gerek? aleviler farklı zamanda oruç tutuyor onlar da mı gayrimüslim?
  0
  newlife 12.5.2018 22:17
  ben dinler tarihi uzmaniyim. okumak soyle dursun tez hazirladim. kalıplaşmış cumlelerle burda bana ahkam.kesmeden once kuran ayetlerinde hristiyan ve yahudilerin nasil anlatıldığını arastirin. ne sapik bi gorus bu boyle"onlar da allahin emirlerini yerine getiriyor" tek bir ayet bile degistirlmisse ki yuzlercesi kevgire döndü, o din hukmu kalkmistir. benim allahimin oglu yok. benin allahimin kendine denk iki ilahi daha yok. benim allahim papaza gunah cikarttirmaz. haddi cok aşıyor marninal gorunmek isteyenler artik. ıslami sizin sapkın ideolejilerinize oyuncak edecek kadar munafik değilim. allahin indirdiği dini değiştirip birbirinden farkli 4 kitapla yeniden şekillendiren din mensuplari nazarimda sadece insandir. otesi yok. hidayetleri ucin dua ederim ama asla onlar da allahin emirlerini yerine getiriyor diye muslumanlarla esitlemem. bu kafirliktir. lukayi okuyacak vaktiniz olmussa kurani okuyacak kadar da vardir. zira soylediklerimin hicbiri nefsimden degil hepsi kurandandir. tevrat zaten cinsi sapikliklarla dolu ensest hikayelrin anlatıldığı leş bir hale dönüştürülmüş. ondan bahsetmeye bile gerek yok. yeni bir din gelmisse eskisi egrisiyle dosgrusuyla tamamen hukmunu kaybetmistir. allaha kafa tutmayin. allahla dalga geçmeyin.
  0
  kahvelipuding 12.5.2018 23:18
  o zaman bir din tarihi uzmanı olarak sizi kim yetiştirdiyse onları tebrik ediyorum. inançlarınızla din tarihini birbirine katmamanız gerektiğini öğretememişler. haklısınız diyip geçiyorum uzman değilim sonuçta ;)
  0
  hifa 12.5.2018 17:45
  kardeşim yanlış anlama ama fizik çalışmadan fizik hakında yorum yapanazsın kuran okumadan da kuranı hayal hanem yada o olmazsa sözler köşkü izle kafandaki sorulara cevap bulursun umarım 🙃sekametle
  0
  newlife 10.5.2018 15:45
  dusunce degil kardesi. medine ve mekkeye gayrimüslim girisi yasak. mekkeye giris ayetle yasaklandi. medine ise hadislerle muhammed as'in emridir.
  0
  ferhatt 10.5.2018 16:32
  ilgili ayet numarasını verir misin puvom? hadisleri kaynak olarak gösterme, inanmıyorum ben onlara.
  0
  newlife 10.5.2018 21:05
  “müminler! o müşrikler birer pisliktir; bu yıllarından sonra mescid-i haram’a yaklaşmasınlar. eğer yoksul kalmaktan korkarsanız allah emir verdiği takdirde ilerisinde ikramıyla sizi zenginleştirecektir. allah bilir, doğru karar verir.” (tevbe, 9/28)
  0
  ferhatt 10.5.2018 21:14 ~ 21:14
  ayeti diğer meallerle de karsilastirdim. anladığım şey, gayrimüslimlerin mescidi harama giremeyecekleri. bunun dışında o şehirde bulunabilirler. mescidi harama girebileceklerini sanıyordum. duzelttim kendimi, teşekkür ederim.
 • 0
  newlife 12.5.2018 15:47
  ayrica hristiyanlarin tanrısı ile bizim iman ettigimiz allah bir degildir. onlarin tanrisinin oglu var. yani isa as'ı tanrinin cocugu kabul ediyorlar. oysa bizim iman ettigimiz allah kendine cocuk edinmemistir. ayetle sabit bir ikazdir da bu. nisa suresi 171: ey kitab ehli! dininizde sınırları aşmayın ve allah hakkında ancak hakkı söyleyin. meryemoğlu isa mesih, ancak allah'ın peygamberi, meryem'e ulaştırdığı (emriyle onda var ettiği) kelimesi ve kendisinden bir ruhtur. öyleyse allah'a ve peygamberlerine iman edin, "(allah) üçtür" demeyin. kendi iyiliğiniz için buna son verin. allah ancak bir tek ilahtır. o çocuk sahibi olmaktan uzaktır. göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. vekil olarak allah yeter.
  bakara suresi 116. ayet
  "allah, çocuk edindi" dediler. o, bundan uzaktır. hayır! göklerdeki ve yerdeki her şey allah'ındır. hepsi o'na boyun eğmiştir.**en'âm suresi), 101. ayet
  o, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. o'nun bir eşi olmadığı halde nasıl bir çocuğu olabilir? halbuki her şeyi o yarattı. o her şeyi hakkıyla bilendir.
  10. sure (yûnus suresi), 68. ayet
  "allah bir çocuk edindi" dediler. o, bundan uzaktır. o her bakımdan sınırsız zengindir. göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. bu konuda elinizde hiçbir delil de yoktur. allah'a karşı bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?
  10. sure (yûnus suresi), 69. ayet
  de ki: "allah hakkında yalan uyduranlar asla kurtuluşa eremezler."
  17. sure (isrâ suresi), 111. ayet
  "hamd, çocuk edinmeyen, mülkte ortağı olmayan, zillet ve acizliğin gerektirdiği bir yardımcıya ihtiyacı bulunmayan allah'a mahsustur" de ve o'nu tekbir ile yücelt.
  .
  .
  tanriyi ucler hiristiyanlar. tanri tanridir. ısa tanridir. kutsal ruh tanridir. ve bunlarin ucu de ayni zamanda tek tanridir.

  .
  mü'minûn suresi), 91. ayet
  allah hiçbir çocuk edinmemiştir. onunla birlikte başka hiçbir ilah yoktur. öyle olsaydı her ilah kendi yarattığını alır götürür ve mutlaka birbirlerine üstün gelmeye çalışırlardı. gaybı da, görülen âlemi de bilen allah, onların yakıştırdığı nitelemelerden uzaktır. onların koştukları ortaklardan çok yücedir.
 • 0
  vctry 12.5.2018 17:04
  ya arkadaş sanki mekkeyi medineyi hz.ömer,hz.ali yönetiyor

  batının kucağına oturmuş suud rejiminden bahsediyoruz

  suudi arabistan medyasında bile bu haberi yalanlama gereksinimi duyduğunu sanmıyorum insanların

  0
  newlife 12.5.2018 17:15
  zaten tuhaf olan bugunku suud hukumetinden ebu bekir gibi, omer gibi, osman gibi, ali gibi hatta muhammed as gibi bir idarecilik beklemeleri. batinin uzerindeki etkisi soyle dursun suud bir krallik. babadan ogula, kardeşe gecen monarsik bi sistem. bi ton hatasi, acayip reformlari ve alinan yanlış kararlari var. bunlar gunahsiz hatasiz secilmis kisiler degil. ama allahin da dedigi gibi adaletsizlige dusmemek gerekir. yahudi bile olsa iftira atarak dusmanligi tirmandirmak helal degil. boyle bir ıslam anlayisi olamaz. suudi arabistan batinin kucagindaysa bile tek basina oturmuyor o kucakta. bugun dunyada tam bagimsiz sadece iki ulke var. biri ısviçre digeri kuzey kore. diger butun ulkeler batinin kontrolunde. gerek ekonomik gerek kültürel gerek idari acidan tum ülkeler batiya bir sekilde bagimli. dunya dengesi bugün bu sekilde. bunu oteleyemeyiz. yok sayamayiz. ortada petrol, altin, yeralti zenginlikleri, jeopolitik konum, dinler arasi çatışma, ticaret, silah sektoru gibi ulkelerin hali altina supuremeyecegi finansal ve siyasi etkenler var. medineye kilise acilacak yalaniyla yapılmak istenen cok belli. arabistan dusmanligini hatta arap dusmanligini yeniden canlandirmak. allah iftiralarla bir halki baska bir halka dusman etmeye ya da olan husumeti tirmandirmaya çalışanların serrinden korusun.
 • 0
  hifa 12.5.2018 17:40
  hayal haneme hanımlar beyler
  not: izlemeyenler yorumları neden yanlış anlayamaz ha ben döylerim izle nezsman izliyceksin geberincemi😎😎😎
  0
  newlife 12.5.2018 17:42
  hayal hanem nedir? risale-i nur talebelerine ait bi isim gibi sanki.
  0
  hifa 12.5.2018 17:43
  çünkü öyle..
  0
  newlife 12.5.2018 17:44
  o kadar bos vaktim yok o zaman.
  ben musaf talebesiyim de.
  0
  hifa 12.5.2018 17:47
  yanlız risale ler kuranın tefsiridir ve kuransız risale ler hiç olmaz bence izle
  0
  newlife 12.5.2018 17:47
  😁
  0
  hifa 12.5.2018 17:48
  😁
 • 0
  newlife 12.5.2018 22:24
  ve son olarak kafirun suresi benden size gelsin.