2
puiv için öneriler
merhaba arkadaşlar ben baban . eminim hepiniz beni 1-2 kere görmüşsünüzdür burda . ben , buranın gayet fiyakalı ve elit bir yer olmasını istiyorum ama bu yöneticilerin kendi kendine yapacakları bir şey değil bu . biz yazarlarin da çorbada bir tuzu olmalı . bu yüzden puiv'i ileri götürecek hassas önerilerimi sunmak istiyorum :
1-) yanıt verme sistemi :
arkadaşlar bir girdiye cevap vermek puiv'deki en büyük sıkıntılardan biri . giriyorsun başlığa , bakıyorsun bir yazara cevap vereceksin , basıyorsun butona ve giriyorsun girdini . ama o da ne !! senin girdin adamın girdisinin altına düşmüyor bu yüzden başlık altında karman çorman bir görüntü oluyor . gelelim önerime , şahsen 4chan'deki veya reddit'teki alıntı sistemlerini kullanırsak bu sorunu çözeriz . bunu şu ana kadar kimse neden farketmemiş bilmiyorum ama mobilden giren biri olarak çok dağınık duruyor .

2-) nesiller ....
arkadaşlar bir sözlükte veya forumda nesiller her zaman sorun teşkil etmiştir . sözlük/forum'daki insanları birbirine düşürmüş ve gruplaşmayı önlemiştir . tanıdık bir örnek vereyim , inci sözlük . 2009'da gayet güzeldi ve herkes birbirini seviyordu ve dostça bir ortam vardı taaaaa ki 2. nesiller gelene kadar . sonra bir bozulma dönem ve nesilcilik denilen çakma bir akım ortaya çıktı . böylece o güzelim ortam ergen yuvasına döndü . şahsen nesillerin kalkmasını istiyorum . kalkarsa ne olur ? arkadaşlar hepimiz anonymous denen dünyaca ünlü siber saldırı ekibini biliyoruz değil mi ? bunların nasıl oluştuğunu biliyor musunuz ? 4chan sayesinde birbirlerini tanıdılar ve kurdular . ( 4chan nesilcilik denen bir şeyin olmadığı ve herkesin anonymous adıda burdan geliyor olarak yazdığı bir forum/sözlük/platform . ) . düşünün arkadaşlar belki biz buradan bir bilim severler grubu çıkaracağız ve tübitak bizi ve puiv'i gururlandıracak . ama nesilcilik devrede olduğunda büyük ihtimalle şu olacak :

yazar1 : arkadaşlar bilimi sevenler olarak bir grup kuralım ve birlikte bir şeyler yapalım .
yazar2: sus amk ikincisi .
yazar3: kumda oyna amk ikincisi .
fikirler de insanlar gibi böyle feda olacak .

3-) konuya göre uygun davranma

bir başlık açıyorsun goygoy'da 'rap dinleyenler çocuktur ahahahaha' diye . adı üstünde goygoy , ama millet gelip sana hakaret ediyor . bu olmamalı arkadaşlar , biz konuya göre davranırsak iyi olacak

evet bunu sonuna kadar okumaya çalışan arkadaşlar , önerilerim bunlar . umarım hepiniz okur ve bana hak verirsiniz. ve yetkili kişiler bunu görür ve beğenirler . hepinizi öpüyorum , görüşmek üzere .
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  kesinlikle kardeşim haklısın. nesilcilik kalkmalı. üye yazar ayrımı olmalı ama yazar olduktan sonra nesil olayını saçma buluyorum.
  mobil zaten baya sıkıntılı. düzelmesi gereken çok şey var.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  nesil olayi ne ise yariyor anlamam zaten . kisinin buraya sonradan gelmesi daha faydasiz olacagi anlamina gelmez.
 • 0
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  1. maddede %100 haklısın kim kime cevap vermiş kimin eli kimin cebinde belli değil


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...