günün tavsiyesi toplanın

  4
  tohum 19.5.2018 22:36
  gördüğünüz değerden iki fazlasını kimseye vermeyin. fazla değer ilk zamanlarda karşındakini kaçırır "genellikle".

  beklentilerinizi yüksek tutmayın. ikili ilişkilerde gereğinden fazla beklenti yanında felaket getirir. hayal kırıklığı, endişe, umursanmama hissiyatı. en basitinden düşünebilirsiniz. benim verdiğim değeri bana vermiyor, ben böyle böyle yaptım mutlu oldu ama o bana yapmıyor. üstüne gitmeyin bu durumun, atlatmaya çalışın.

  fedakarlıktan yoksun, bencil insanla zaman kaybetmeyin. burdaki bahsettiğim fedakarlık dozunda fedakarlıktır. kimse sizin için dünyalardan vazgeçmeyecektir. ama bazı hoşunuza gitmeyen ciddi durumları dile getirip, olumlu sonuç almayı beklemeniz doğaldır kanımca.

  bazen herşeyi akışına bırakmak daha doğru olacaktır. bırakın düşünmeyin, kıskanmayın, boşuna üzülüp germeyin ortamı hemen. zorda olsa tutun kendinizi derin bir nefes alın arka arkaya. bu durum onun kafasını kemirecektir emin olun ki kendisi belli edecektir. zamanla herşey yoluna girecektir zaten.

  kimseyle ilgi istediğiniz için birlikte olmayın. kimsenin duygularıyla oynayıp onu kırmaya lüksünüz yok. kafanızın rahatlamasını istiyorsanız başka zaman geçirecek şeyler arayın kendinize. ilişkiye hazır değilim diyip ilişki yürütmeye çalışmayın. hazır olmayan, olmadığını düşündüğünüz birisiyle beraber olmayın. uğraşınıza, kendinizi yormanıza değmez.

  sevin, sevilin dünyanın en güzel hissidir kanımca. ama sizi ciddiyetle kasıtlı olarak üzmek isteyeni anladığınız anda resti çekmeyi bilin. keşke benim gibi olsa demeyi bırakın, insanlar değişmiyor bir lafla. değiştirmeye çalışmayın, değişmeyin. karşınızdaki sizi mutludan çok, beter ediyorsa dediğim gibi bırakın. bu duruma bir kere düştüyseniz emin olun kolayca düzelmeyecektir.

  güvenin, dozunda güvenin. kimsenin gözünde güven aramayın, bulamazsınız, bulamayınca sapıtmayın. siz verin. bir insana güvenmek sizin içinizde olan bir şey, güveniniz kırılırsa bırakın bitsin. tanımaya başladığınız her insan hakediyor bu güveni inanın bana. önceki insanların pisliğini karşınızdakinde aramayın. insan insanın aynası, her hareketi benziyor olabilir ama aynısı değil. bu yüzden korkmayın. güvenmekten korkup ta kaçmayın.

  ve en önemlisi sabredin, sabırlı olun. sıkmayın, sıkılmayın. yoldan çıkmamanızı sağlayacak tek şey bu olacak. aşk/sevgi insanların durumuna, hislerine göre bazen gerçekten stratejik bir oyuna dönüşebiliyor. herşeyin anahtarı sabır unutmayın. zor olabilir, deneyin zamanla olacak. sabır.

  yakın zamanda çok hata yaptım aklıma geldiğince yazayım dedim, belki daha çok aklıma kazınır kolay unutmam hemde. çok ilişki insanı değilimdir, zaten kolay kolay da olamayacağım gibi duruyor. doğru yada yanlış ben yazdım düzeltmek eleştirmek size kalmış. belki birine faydası dokunur.

  şuna inanıyorum herkesin bir yarım elması var bu dünyada. sabredin. üzmeyin, üzülmeyin.