4

php mi python django mu ?

selamın aleyküm biliyorum ki bilgili insanlar ya yeter şu dilleri karşılaştırmayın onun eksisi öbürün artısı gibi şeyler söylemektense biraz okuyun lütfen.

ben az da olsa python ile uğraşan biriyim. temeli neredeyse biliyorum tam sayılmaz biraz eksiğim var şu an fazla zaman ayıramadığım için bıraktım. html ve css öğreniyorum ondan sonra ise javascript öğrenip php veya django gibi iki zorlu bir seçim yapacağım sizce bu dilleri en aktif olarak kullanıpta karşılaştığınız sorunlar, veya eksikleri söyler misiniz djangoda bildiğim kadarı ile kaynak sıkıntısı var türkçe. php çok yaygın bu yönden iyi ama django hazır neredeyse az kod çok iş mantığı

hız konusunda django iyi diyen var php iyi diyen gibi gibi biraz bilgilendirir misiniz ve siz olsaydınız hangisini seçerdiniz ve neden :)
 • 0
  mryoda 11 ay önce
  php ile django yu karşılaştırmak doğru bir şey değil.
  php bir dil django ise bir framework.

  php ile python karşılaştırılabilir veya
  laravel ile django karşılaştırılabilir

  ikiside güçlü frameworkler, aynı zamanda en popüler olanlarından.

  burada seçimi şuna göre yapmalısın, eğer hali hazırda php biliyorsan laravel, python biliyorsan django seçmelisin.

  boşuna kendine bir learning curve oluşturmanın manası yok

  ayrıca türkçe kaynak için php tarafında da adam akıllı tr kaynak yok. türkçe yazılmış olan ve bütün yazılım tasarım prensiplerini ihlal eden makaleleri okumanı tavsiye etmem.
  0
  phoique 11 ay önce
  python biliyorum, az da olsa o zaman yeni bir dile atmak saçmalık olur doğru söylüyorsunuz django ile devam edeceğiz :)
  0
  mryoda 11 ay önce
  aslında şunu söylüyorum, eğer hali hazırda kullandığın dil problemine çözüm ürettiyse/üretebiliyorsa başka dile geçmenin manası yok.

  he ama ihtiyaçlar başka dili gerektiriyorsa tabiki geçilebilir
  0
  phoique 11 ay önce
  sadece web programlama dili olarak python veya php arasında kaldım yoksa herhangi bir problemim(projem) yok aklımdaki küçük projeler hariç
  0
  erkansivas35 11 ay önce
  ikiside kullanılabilir işini fazlasıyla görür bence hangisine daha çok ısındıysan ona başla başlayacağın dili sevmek önemli

 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  146 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.