geçiş evresi

  9
  darkier 4.5.2018 18:13 ~ 18:16

  şu sıralar puiv'in artmakta olan olan kitlesi beraberinde pek istenilmeyen, alışık olmadığımız başlıkların çoğalmasına da sebep oldu. ben de dâhil bu durumdan hoşnut olmayan yazarların olaya bakış açısını değiştirmek ve bizlerin yapması gereken birkaç noktaya dikkat çekmek istiyorum.

  "ilk önce kalite, sonra yoğun kitle." mottosu takdir edersiniz ki maalesef başarılı olmadı. şimdi yönetimin uygulamakta olduğu motto: "ilk önce yoğun kitle, sonra kalite."
  açıkçası ben bunun farkında değildim. belli bir kitleye geldikten sonra o kitleye istenilen şekli vermek daha mantıklı olsa gerek. bu bağlamda da mobildeki bildirimlerin neden soru ağırlıklı geldiği de gayet açık bir şekilde anlaşılıyor.

  peki biz yazarlar bu geçiş evresinde ne yapmalıyız?

  tabii "ne de olsa yöneticiler sonunda el atar." gibi düşüncelere kapılarak çoğunluğun açtığı başlıklardan açmak doğru olmaz. bizler burada doğru bildiklerimizi devam ettirerek geçiş evresini olabildiğince düzgün bir şekilde atlatmalıyız.
  bir şeyi değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlayacaksınız. yani bu konudaki şikayet/yakınma başlıklarını da bir kenara bırakıp icraata geçmeliyiz. puiv yazarlığımızı daha da iyiye çıkarmayı hedeflemek bu geçiş evresinde yapılacak en doğru davranış olmalı.
 • 1
  banabubade 4.5.2018 18:36
  başkan ben her zaman icimden ne geliyosa o tür başlıklar acarım yani benden bilgi dolu icerikler beklemek sacma olur :d
  ama oy toplamak için başlık acıcagıma hic acmam zira ben puana felen önemde vermiyorum
 • 2
  caytiryakisi 4.5.2018 18:48
  benim her zaman söylediklerimi daha güzel bir şekilde yazmışsın. burası 3-5 kişinin felsefe parçaladığı bir yer değil tüm ülkenin kullandığı bir yer olmalı.
 • 0
  adamlar 11.5.2018 10:31
  artı almak(egolarını tatmin etmek) için soru soranlar ya da saçma sapan başlıklar açanlar var(en azından benim için saçma sapan) düşüncene katılıyorum darkier. eksi de alsam, artı verilmese de(ki zaten amaç bu olmamalı) kendi bildiğimizden şaşmamalıyız. biz o kitleye değil o kitle bize ayak uydurmalı :)
 • puiv içi

  puiv içerisindeki konular

  • puiv üyelerine hakaret ve küfür yasaktır.
  • +18 paylaşımlar yasaktır.
  • puiv'deki başlıklar, bölümler ve üyeler dışındaki konular yasaktır.