devlet devlet olduktan sonra, devletin görevini halk yapmaya kalkmaz !

  6
  ferdiucuncu 15.8.2017 23:04
  haberleri görüyoruz;
  "tecavüzcüsünün kafasını kesti", "kızına tecavüz edeni kurşuna dizdi", "insanları rahatsız eden sarhoşu hastahanelik etti".

  bunlar kesinlikle yanlış bir insan neden kendisine tecavüz eden birinin kafasını keser ? devletin vereceği cezaya güvenmiyor da ondan, kızına tecavüz edeni öldüren adam ne diye feryat etti "lütfen bu tipler için ağır cezalar getirin", e şimdi o babanın sonu ne ? müebbet, e adam haklı ama neden müebbet yatıyor ?

  şimdi biri cinayet işleyecek öteki gidecek sen benim abimi babamı artık bilmem kimiyse öldürdün bende seni öldürcem onun kardeşi oğlu onu öldürecek kan davası iç kargaşa derken yıllara dayandığında iç savaşa kadar sürüklenir.

  ama biri cinayet işlerse bunun karşılığında devlet o adamı öldürürse kimse kin güdemez, biri tecavüz ettiğinde devlet o adamı öldürüyorsa bir baba kalkıp kızı için adam öldürmez devlete verir devlet öldürür, kimse kin güdemez sadece geçekten suçlu olan ceza almış olur ama sen devlet olarak tecavüzcü ile tecavüze uğrayanı evlendirmeye kalkarsan rızası varmış, dekolte giymiş tahrik etmiş diye indirim verirsen adama, tecavüze uğrayanın ailesi de gider kendi adeletlerini arar.
 • 1
  avukat 15.8.2017 23:41
  devlet görevini yapsa keşke dediğin gibi.
  0
  ferdiucuncu 16.8.2017 00:49
  aynen devlet devletliğini korusa insanların devlete bağıda artar.
  0
  tasciomerfurkan 16.8.2017 01:10
  3-5 yıllık hapisleri para cezasına çevirmese bir nebze azalır bu tecavüzcüler adama veriyor 100bin adam yatıp hergün dayak yiyeceğine kredi çeker öderim diyor amk en iyisi kesicen kafasını ama yok ab yok avrupa yok bilmem ne amk avrupa da tecavüz olayı mı var amk olsada babanın annenin umrunda değil zaten aileler çocukları atıyor 18inde sokağa ama bizde öyle değil .
  1
  ferdiucuncu 16.8.2017 02:48
  hadi tamam idam veremiyor ver o zaman müebbet indirim miş cartmış curtmuş verme müebbetide ver f tipinde yasakla görüşü falan elindekini en iyi şekilde kullan, ben bu sıralar gündemde olan idam cezasının bile bunlar için olduğunu sanmıyorum sen elindeki ceza sistemini en iyi şekilde kullandın yetersiz kaldı da mı idam getirmeye çalışıyorsun inanmıyorum başka bir şey var kesin altında, tecavüze müebbet vermeyenlerin ottan boktan şeylerden indirim yapanların idamı uygulayacağına hiç inanasım gelmiyor.
  0
  tasciomerfurkan 16.8.2017 12:42
  abi öyle zaten idam sen bunlara mı gelir zannediyorsun rteye karşı çıkana gelir sana bana gelir bunlara gelmezki idam heyy millette bunlara idam gelicek zannediyor gene sana bana gelir idam bunlara indirim gelir çıkarlar para cezasına çevirirler
 • 0
  dream0 16.8.2017 11:54
  adalet mi var ülkede ya
  tecavüze hem devlet çanak tutuyor
  indirim verip çıkarıyor 2 yıl yatırıp.

  vatandaşı ayakta sikiyor
  tarımı öldürüyor
  samanı bile dışardan alan bi ülkede adalet olur mu sence?
  adalet diye bir şey yoktur.
  adaleti yalnızca halk sağlar bu devirde.
  0
  ferdiucuncu 16.8.2017 14:51
  adaleti halkın kendi içerisinde sağlamaya çalışması halkın birbirine kinini arttırır, ülke içerisinde karmaşıklığa sebep olur, insanlar absürt bir biçimde taraflanmaya başlar en küçük kıvılcımda iç savaş için resmen hazır durumda olurlar.

  he şuan ki devlet adaleti, doğru yönetimi sağlayabiliyormu desen hayır ama bu olabilecekleri devletin görüp bir anca toparlaması gerekli.
  1
  dream0 16.8.2017 18:24
  bizim devlette onu yapacak taşşak yok
  1
  ferdiucuncu 16.8.2017 20:01
  evet malesef yok.