2
trump'a devredilecek başkanlık emanetleri
1. beyaz saray: başkent washington'ın merkezinde bulunan beyaz saray trump'a tahsis edilecek. beyaz sarayın yaklaşık 200 yıllık ve 130 kusur odalı olduğunu, içinde sinema salonu, bowling gibi eğlence mekanlarının da olduğunu biliyoruz. bilmediğimiz nelere vardır daha ama genede bi "aksaray" değil.

2. başkanlık uçağı: "dünyanın en gelişmiş teknolojileriyle donatılmış bir boeing 747-200b." yazıyor ilk baktığınız sitede. harbiden de öyle. bizim evden daha büyük bi yaşam alanı var uçakta. uçak 3 katlı. 3 katında ayrı kullanım alanı sadece başkanın girebildiği savaş kontrol odası gibi özel bölümlerde bulunmakta. başkan bu odaya girerek istediği konuma istediği füzeyi atma yetkisine sahip. aynı zamanda uçak saldırılara karşıda ufak top mermileriyle kendini koruyabilme özelliğine sahip.


3.marine one helikopteri: bu canavarı başkanlar genelde uçağa gitmek için veya ülke içinde bir yere gitmek için kullanıyorlar. eğer başkan bir yere ziyarete gidip ordanda helikopteriyle gelmek isterse helikopteri önceden askeri uçaklarla ziyaret edeceği yere götürülüyor. başkan helikopterle havadayken yanında aynı tip helikopterden 4 tane daha beliriyor ki güvenlik olsun. mortal'ada yılbaşında alalım bundan bi tane :)

4. "the beast" (canavar): bu aracı herkes görmüş duymuştur diye düşünüyorum. obamanın arabası yazarsanız özelliklerine anlatan bir sürü videoyla karşılaşırsınız. roket bile geçirmeyen araç diye efsaneleşmiştir. adillac firması tarafından özel olarak üretilen araç, zırhı bakımından dünyanın en güvenli araçlarından. başkanın seyahatlerinde özel olarak kargo uçaklarıyla taşınan araçta 20 santimetre kalınlığında zırh, 12 santimetre kalınlığında kurşun geçirmez camlar bulunuyor. aracın bir kapısının boeing 757 tipi yolcu uçağının kapısının ağırlığında olduğu hesaplanıyor. ağırlığı en az 10 ton olduğu tahmin edilen "canavar", 1 litre yakıtla yaklaşık 3,5 kilometre yol yapıyor. sonra amerikanın ne işi var ırakta 1 litre benzinle ilçe turu yapılır be.

5.nükleer şifreler: "başkanın acil müdahale çantası" ya da "futbol topu" olarak adlandırılan çanta, sürekli abd başkanının yakınında bulunan bir askeri yetkili tarafından taşınıyor. bu siyah deri çantada ülkenin nükleer silahlarının şifreleri yer alıyor. başkanın komuta merkezlerinden uzakta olması yani uçağında ki özel odaya geçerek bu şifreleri yazarak istediğini şehri haritadan silebilir. yani gta gibi adam gta da yaşıyor mk

bide aylık 400.000 dolar gibi bi maaşları oluyor bu başkanların gerçi trump bu parayı almıcam demiş ama genede aklınızda biyerde dursun.

iyi puivlemeler :)
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  5 yıl görevde kalsa türkiyenin iç dış bütün borçlarını öder aq


 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  108 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...