1
muhalefet
Arkadaşlar uzun zamandır İktidara laf yapıyoruz anlıyorum da tek suçlu İktidar mı muhalefetin hiç mi suçu yok ? İnsanlara güven veren işte benim partim bu olabilir diyebileceği alternatif bir parti olsaydı sizce bu seçimlerde Akepe iktidara gelebilir miydi ? Bence asıl suçlu yıllardır hiç bir bok yapamayan muhalefettir.
 • 0
  mondragon 1 yıl önce
  daha deminki yorumumda bundan bahsetmeye çalıştım anlaşılamamış olup anlayanlardan olması güzel
 • 1
  yepyeni 1 yıl önce
  daha iktidarla muhalefet partilerin ayrımını yapamıyorsun. kimin ne görevi var bilmiyorsun. sonra muhalefette suçludur diyorsun.
  -1
  piuuuvv 1 yıl önce
  Lan angut demek istiyorum ki alternatif bir parti yok. İnsanlar da farkında Akepe nin aslında daha fazla işi götüremdiğini ama kime oy vereceğim kaygısı var. Yani ne Mehape ne de Cehape ye oy vermek geliyor insanların içinden...
  0
  piuuuvv 1 yıl önce
  Hocam alternatif partileri bir sayar mısın ? Gerçekten iktidar olmayı hakeden partiler hangileri sizin için ?
  -1
  yepyeni 1 yıl önce
  chp mhp gibi iki büyük alternatif var. özellikle chp son seçimde gayet kararlıydı. ama sorun şu ki insanlar bu şekilde parti seçmiyor.
  0
  piuuuvv 1 yıl önce
  Parti tabanını tenzih ediyorum. Cehape ve Mehapeye insanların güveni yok kardeşim. İnsanlar Kemali göstererek bu tip mi başbakan olacak diyor. Bahçeliye kıçıyla gülen insanlar tanıyorum ben. Anlatmak istediğim bambaşka bir parti olmalı. Muhafazakar Milliyetçi ve hitabet gücü yüksek olan bir lider bekliyor
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  zaten öyle bir lider var ve ülkeyi 10 yılda getirdiği durum ortada. eğer kılıçdaroğlunun tipini beğenmeyenler varsa korkmasın yatmayacak kendileriyle. daha fazla uzatmak istemiyorum. senin şu yazdıklarına bakılırsa pek bilgin yok bu konularda. bunu küçümsemek için söylemiyorum. ama hani 17 aralık günü "başbakanımız açıkladı yolsuzluk olmamış yokmuş hep yalan" diyenler varya hah işte onlar gibi konuşuyorsun.
  0
  piuuuvv 1 yıl önce
  Emin ol onlardan biri değilim. Yaptığım yorumlara bakabilirsin. Ben sadece çevremdeki insanların bizzat görüşlerini yazdım. Üzgünüm ama bu milletin yarısı bu şekilde düşünüyor.
 • 0
  100 1 yıl önce
  alternatif var fakat insanların eğitim seviyesi o kadar düşükki onları görmüyorlar.

  ne demiş peygamberimiz. siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz. ülke bu şekilde yönetilmeyi hakediyor. sen yolsuza hırsıza oy verirsen aydınlık geleceğe dair her hangi bir umudun olmamalı. her günahta küfre giden bir yol vardır. hırsız ne olursa olsun affedilemez.
  0
  piuuuvv 1 yıl önce
  Hocam alternatif partileri bir sayar mısın ? Gerçekten iktidar olmayı hakeden partiler hangileri sizin için ?
 • 2
  sadurra 1 yıl önce
  Bu mantığı hiç bir zaman anlayamayacağım. Yahu kardeşim. Sen bir partiye oy veriyorsun bu parti iktidar oluyor. Sonra memnun kaldığın için bir daha ki seçimde yine bu partiye oy veriyorsun. Sonra bir daha oy verdiğinde bu parti saçmalamaya başlıyor. Sen bu partiye oy vermenin sebebi olarak başından beri bu iktidar partisinin saçmaladığını söyleyen adamları gösteriyorsun.
  İkinci olarak ben artık eminim ki bu ülke için alternatif parti olsa dahi bu halk yine akp'ye oy verecekti. Neden mi? Çünkü yeni nesilde bu mantık olmasa dahi eski kafa bir anlayış vardır. Nedir o? Takım tutar gibi parti tutmak. Örnek vermek gerekirse benim babam her gün bahçeliye küfür ederken her seferinde mhp'ye oy verir. Atatürkçü dede ''kılıçdaroğlu oç'' der ama gider chp'ye oy verir. Bunları gören diğer dedeler de gider ''ısırırım, yalarım bile'' der. AKP bu fanatizmi oluşturdu halk içerisinde. Bunu da ''rte'' markasıyla yaptı. Tayyip bir markadır. Marka olduğu için zaten ''ben gidersem devlet yıkılır'' diyor. Siktir git hadi. Bakalım neler oluyor? Amaa yoook, gitmem. Neden? Çünkü ben gidersem devlet yıkılır. Yahu bir git bir deneyelim. Olmaaaaz. ''İyi kal o zaman.'' Yani senin dediğin gibi her ne kadar muhalefetin ve muhalif seçmenin etkisi olsa da akp'nin iktidarda olmasının yegane sebebi akp ve onun seçmenidir. Suçlu da akp'dir. Şimdi ''adam akıllı muhalefet'' olsa böyle mi olurdu? demek akp'yi tanımamak demektir. Ne kadar bahsedildiği gibi bir muhalefet varsa hepsini susturdu adam lan. Muhalif mi bıraktı memlekette?
  Bir de bombalama meselesinden dolayı akp'yi suçlamanın gereksiz olduğu yönünde bir görüş var. Daha önce de yazdım ama toplu bir yazı olsun diye tekrar söyleyeceğim. Şimdi kardeşim:
  Bana dersen ki ''ağbi bizim insanımız da eleştiri nedir bilmiyor, ağzı olan konuşuyor'' buna katılırım. Ciddi mana da bomba patladığında bunu insanlar öldüğü için değil de sadece bomba patladığı için eleştiren muhalif sayılmayacak insanlar var. Ama bana dersen ki ''suç akp'de değil'' hassiktir derim. Niye? Akp'nin çözüme kavuşturmak için uyguladığı ''çözüm süreci'' politikasını desteklemiş bir adamım. Kimse ölmeden şu işi halledelim dedi. Ama pkk kadar kendisi de bu konu da samimi değildi. Aynı akp burada çözüm süreci varken Suriye'de ypg karşıtı radikal islam örgütlerine destek yolluyordu. İkiyüzlülüğe bakar mısın? Sen çözüm barış de çık oraya ''megri megri'' söylet. Sonra git aynı örgütü dışarıdan vur. PKK zaten ayrı bir orospu çocuğu ona girmiyorum. Şimdi bu adamın derdi çözüm olsa bile barış değil. Tiyatro yaparak siyaset yaparsan anında başrol ''ölüm'' olur. Burada da böyle oldu. Ki zaten başlı başına ''suriye politikası'' bir ortadoğu liderliğine soyunan Türkiye ve yeni bir sözde dava olan ''neo-osmanlı'' oluşturmak amacıyla vardı. Akp'nin başından beri amacı emperyalist, kapitalist bir osmanlı kurabilmekti. Bunu başarmak için de çatmadığı örgüt, çatmadığı devlet, girmediği pis iş kalmadı. Aha da sonuç.
  Bütün bu politikalar sonucunda bana dersen ki ''bombayı patlatanın hiç mi suçu yok?'' derim ki ''var kardeşim. en az akp kadar o da suçlu''.

  Hadi eyvallah.

  1
  piuuuvv 1 yıl önce
  Yüreğine sağlık kardeşiim. Gerçekten çok güzel ve çok isabetli bir yazı yazmışsın...


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  313 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...