6
kıbrıs'ın bilinmeyen kahramanı
...1979 yılında ankara üniversitesi hukuk fakültesi`nden mezun oldu. avukatlık, hakimlik, sigortacılık yaptı. 1984 yılında marmara üniversitesi`nde devletler umumi hukuku anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1991-1992 döneminde ingiltere`de londra üniversitesi`nde king`s college`da bir yıl süre ile doktora sonrası çalışma yaptı. 1992`de yardımcı doçent; 1995`te doçent; 2001 yılında profesör oldu...

bunlar internette sıradan bi araştırma yaparken görebileceğiniz bilgiler. bu adam bundan çok daha fazlasını yaptı. ülkesine, milletine koşulsuz şartsız gönül vermiş birini ancak böyle anlatıyorlar.

bu adam kktc'nin bağımsızlığı için canını dişine takmış, rauf denktaş'ın dava arkadaşı olan bi adam. rauf denktaş'la beraber kıbrıs'ın bağımsızlığını ilan etmek için, ezilen hor görülen kıbrıslı türkleri savunmak için hukuk yolunda yaptıklarıyla bu güne geldi kktc'ti.

verelimde kurtulalım diyenlere inat, onlara bir tokat gibi kurdular kktc'ni.

sadece kıbrıs değil ermeni soykırımı yoktur demenin suç ilan edildiği isviçre'de 'ermeni soykırımı yalndır' diye bağırdı doğu perinçek ile. açılan davayı da kazandı bu adam. tüm dünyaya duyurdu ermeni soykırımı yalandır diye.

eğitim verdiği okullardaki öğrencilerin ağzından tek bir cümle çıkar; 'öğrenci dostu, idare düşmanı'. öğrencilerinede öğretti kendi gibi olmayı.

ve biz bu adamı tanımıyoruz. bu adam ferit hakan baykal...

ve bu adam bu gün öldü...

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  108 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...