1
adolf hitler desem, aklınıza ne gelir?
hemen ikinci dünya savaşı, yahudi soykırımı değil mi?
peki adolf hitler'in özel hayatı hakkında ne kadar bilginiz var?

adolf hitler, çocukluğunda babasından -fazla olmasa da- şiddet görmüş, babası vefat edince annesiyle başbaşa kalmış, annesini kaybettikten sonra da sanat okuluna gidip ressam olmak isterken, kendisini orduda bulmuş biridir.

adolf hitler, savaşın en yoğun döneminde bile köpeğine her gün en az 2 saat ayıran, köpeğine karşı sevgi dolu bir insandı. öyle ki, kendisi intihar etmeden bir gün önce, kendi köpeğinin yemeğine siyanür katmış ve "ona kimse benden daha iyi bakamaz." diyerek öldürmüştü!

adolf hitler, savaşın ilk yıllarında hiç bir sağlık sıkıntısı yaşamasa da, zamanla cephelerden ardı ardına gelen kayıplarla birlikte sinir sistemi de zarar görmüştü. öyle ki göz ağrıları dindirilemeyecek raddeye gelmişti. bu noktada hitler'in doktoru, ona "içinde %4 oranında kokain bulunan bir solüsyonu" göz damlası olarak kullanmasını söyledi. doğal olarak hitler'in göz ağrıları dindi. fakat doktoru 2-3 sefer kullanmasına izin verdikten sonra "daha fazlası bağımlılık yapar" diyerek kullanmasına izin vermedi. hitler ise doktorunu dinledi.

bir çok insan hitler'i eva braun ile evli sanar. fakat gerçekte hitler, eva braun ile intihar etmeden saatler önce evlenmiştir. savaş süresince sevgili olarak kalmışlar ve eva braun, hitler'in stresini azaltmak için her zaman deliler gibi aşık olduğu adamın yanında olmuştur. sonunda ne mi olmuştur? eva braun, hitler ile birlikte intihar etmiştir. eva braun, siyanür hapıyla intihar ederken, adolf hitler sağ şakağına sıktığı bir kurşunla intihar etmiş ve intihar etmeden önce yaverlerine "cesedim düşmanın eline geçerse beni küçük düşürürler. buna izin vermeyin ve cesetlerimizi yakın." emrini verir.
her ne kadar kesin olmasa da, adolf hitler'in bedeninin yarısı yanmışken bulunduğuna dair bilgiler vardır.
 • 0
  babates 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  heil hitler!!!! (bakınız: youtube.com/.../watch) sevdiğiyle beraber intihar etmiş çünkü kaçmak yerine onuruyla ölmek istemiş
  0
  torment 1 yıl önce
  başara bilmişmi peki ?
 • 0
  baban 1 yıl önce
  bazı yahudilerin on kötü davranması sonrasında yahudilerle kafayı bozmuş bir liderdir . çoğu müslüman bu adamı desteklemiyor . kanımca en büyük liderlerden biri .
 • 2
  blackjack 1 yıl önce
  hahaha soykırdım
 • 0
  juanito 1 yıl önce
  übermensch yani üstün ırk uğruna engelli doğan alman vatandaşlarını katletmesi.geçmişte yaşamış olduğu acılar bu suçu hafifletmeye yetmez
  0
  torment 1 yıl önce
  önemli olan şu an hitler yüzünden acı çeken var mı ?


 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  60 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ofsaytsizburak

  hellomyfriend
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...