dünyaca ünlü 21 yazarın tuhaf ölümü

  11
  horseman 31.3.2020 21:07
  honore de balzac, fransız yazar – çok fazla kahveden boğularak öldü.  edgar allan poe, amerikalı yazar – yaşadığı akut tıkanıklık sebebiyle öldü. ölümünden birkaç gün sonra baltimore sokağında bir başkasının ayakkabılarını giymiş vaziyette bulundu.


  leo tolstoy, rus yazar – soğuk bir kış gecesinde tren istasyonunda donarak öldü.  aleksandr puşkin, rus şair, yazar. eşinin sevgilisi olmakla itham ettiği georges d’anthès ile girdiği düelloda vuruldu. üç gün sonra öldü.  otto weininger, ilk kitabı cinsiyet ve karakterin yayınlanmasından kısa bir süre sonra beethoven’ ında ölmüş olduğu evde kendini silahla vurarak öldürdü. 21 yaşındaydı.  andrés caicedo, kolombiyalı yazar. yaşam 25’inden sonra yaşamaya değmez dediği söylenir. sözüne uymuş, 25 yaşında intihar etmişti.  stefen zweig, 1941 yılında bezilya’da yaşarken, avrupa’nın durumuna üzüntüden eşiyle birlikte intihar etmişti.


  urmuz, dada akımının kurucularından. sebepsiz yere intihar ederek herkesi şaşırtmış. burada da sanatını icra etmiş.  seth morgan, amerikalı yazar – golden gate köprüsü’nden san francisco körfezine motosikletle daldı ve öldü.  tennessee williams, amerikalı oyun yazarı – hap almak isterken kutu kapağını yutarak boğuldu.


  john berryman, amerikalı şair – mississippi nehri’nin üzerinde bulunan köprüde, yoldayken yoldan geçenlere el salladı ve atladı.  hart crane, amerikalı şair – new york yolundayken karayip denizi’ne atladı; son olarak “hoşça kalın” dedi.  ernest hemingway, amerikalı yazar – ketchum’da av silahı ile kendini vurdu.


  thomas wolfe, amerikalı yazar – beyninden enfeksiyon geçirdiğinde 243 cm olan el yazmalarını editörlerine bıraktı. “…son sefer, en uzunu, en güzeli.”  thomas chatterton, ingiliz şair – 17 yaşındayken arsenik içerek öldü. pek tanınmadığından dolayı ümitsizliğe kapılmıştı. öldükten sonra popülaritesi arttı.


  percy bysshe shelley, ingiliz şair – italya’da deniz yolculuğu yaparken boğuldu, vücudu daha sonra sahilde yakıldı. fakat shelley’nin kalbi yakılmadı. eşi mary wollstonecraft shelley’e verildi.


  arthur rimbaud, fransız şair – sifilis kurbanıydı. sağ bacağı kesildi, felç geçirdi ve yavaş yavaş komaya girerek öldü.  lionel johnson, britanyalı şair – inanılana göre içtiği bir gece bar sandalyesinden düşerek öldü.


  virginia woolf , ingiliz yazar – ceplerini taşla doldurarak kendini ouse nehrine bıraktı.


  franz kafka – veremden öldü ve vücudu prag’ta yakıldı. son isteği; tüm çalışmalarının ölümünden sonra yok edilmesiydi.  sergei yesenin, rus şair – bileklerini kesti kendi kanıyla son şiirini yazdı “hoşça kal arkadaşım”. leningrad’da bir otel odasında kendini asarak öldü.


  mozartcultures.com/.../
 • 1
  gamzeszgin 31.3.2020 21:22
  favorimiz urmuzdur. sonuna kadar urmuzcuyuz. belki 25 yaş olayını da kullanabiliriz. ama mükemmel bir şey ya:d
 • 1
  gaddarus 31.3.2020 21:32
  bence çok haklı sebepler
 • 2
  hedap 1.4.2020 01:28 ~ 01:29
  frederick hausgerate: "nikahına beni çağır sevgilim, şahidin olmak istiyorum. bu adam kim diye soran olursa, eski bir yazar dersin sevgilim" diyen yazar, nikah masasında kalp kerizi geçirerek öldü.
  1
  horseman 2.4.2020 00:39
  yazık ya kötü oldum şimdi 😔 imza attıktan sonra mu öldü