ne hale geldik artık

  0
  systemfailed 8.7.2020 01:27
  torpil soruna bakandan yanıt: özel hayatın gizliliği!
  chp’li hakverdi’nin hakim ve hizmetli alımı mülakatlarında ‘birlik vakfı gönüldaşları torpili’ iddialarına dair sorularına adalet bakanı gül’den 6 ay sonra yanıt geldi.

  chp ankara milletvekili ali haydar hakverdi’nin hakim ve hizmetli alımı mülakatlarında ‘birlik vakfı gönüldaşları torpili’ iddialarına dair sorularına adalet bakanı gül’den 6 ay sonra yanıt geldi.

  hakverdi’nin bakana yönelttiği “birlik vakfı ankara şubesi başkanı muhittin bal’ın imzası ile hakimlik sınavına giren s.z.a. ve f.ş.d. isimli şahısların nerede ne zaman mülakata gireceği bilgileri ‘vakfımızın gönüldaşlarıdır’ notu tarafınıza iletilmiş midir? şahıslar mülakattan başarılı olmuş mudur” sorularına yazılı olarak cevap veren bakan gül torpil yok diyemedi.

  torpil iddiası ‘sorulamaz’mış…

  adalet bakanı abdulhamit gül imzalı cevapta hakverdi’nin sorusunu istişare amacıyla sorulmuş soru olarak değerlendiren bakan “tek amacı istişare sağlamaktan ibaret konularla ilgili soruların sorulamayacağı” hatırlatması yapılarak “kişilik ve özel yaşama ilişkin hususlara cevap verilmesine yasal imkan görülmemiştir” diyerek cevap vermed