-1
iki türkün avusturya ile savaşı
avusturalya ilk resmi, savaşını, iki türk ile yapmıştır..

yıl 1912, ingilizler hindistan’ı işgal eder… osmanlı 350 adet levent ile hindistan’a yardıma gider. buradaki savaşlarda 40 kadar türk esir düşer. savaş bittikten sonra bu 40 osmanlı esir askerini, ingilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar. bir ingiliz gemisi avustralya’ya geldiğinde, esir iki osmanlı askeri gemiden bir yolunu bulup kaçarlar.
esas hikaye bundan sonra başlar…
gemiden kaçan iki leventden mesleği dondurmacılık olan abdullah ve mesleği kasaplık olan mehmet avustralya’da kendilerine yeni bir hayat kurarlar. işleri ve kazançları iyidir ama onların kulağı sürekli anadolu’da ve memleketlerindedir…
dünya kaynamaktadır… balkanlar, ortadoğu ve ingilizlerin işgal ettiği türk yurtları….

işte tam bu sırada (1915) avusturalya hükümeti, ingilizlerle birlikte çanakkale’ye asker çıkarmaya karar verir. bizim iki osmanlı askeri olayı duyarlar ve hemen buluşarak, durum değerlendirmesi yaparlar.

biz türk askeriyiz ve avustralya’da yaşıyoruz. avustralya devleti osmanlıya savaş açmış ve bizim ülkemizi işgale gitmiş, bundan dolayı biz de avustralya devletine savaş açalım derler.

alırlar kağıdı, kalemi ve yazarlar:
sayın avustralya yetkilileri….
(ingilizlerin sömürgesi olduğu için dönemin sömürge valisi)

biz iki türk askeri, ülkenizde bulunuyoruz. duyduk ki, devletimiz osmanlıya avustralya devleti olarak savaş açmış ve çanakkale’ye asker göndermişsiniz. bundan dolayı iki türk askeri olarak biz de avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız.

bu bir “osmanlı savaş fermanı “ dır. avusturalya’ya duyurulur.

avusturalyalı yetkililer bu mektubu alırlar, okurlar ama ciddiye almazlar……

karahisar diyarından tarakçıoğlu mehmet, karadeniz diyarından menteşoğlu abdullah iki osmanlı askeri, sidney’ in 250 km uzağında (whıte rock) karlıdağlar denilen bölgede siper alırlar. dondurmacı abdullah’ın beyaz gömleği vardır, kasap mehmet’inde kırmızı önlüğü gömlek ve önlügü sökerek 3 hilalli bayragı dikerler bu bayrak ile düşmana savaş açarlar…

avusturalyalı yetkililer, tren ile asker toplayıp limanlara sevk etmektedir. limanlara gelen asker ve mühimmat gemilerle çanakkaleye sevk edilmektedir.

iki türk asleri önce virajlarda tren raylarını sökerek 3 tren devirirler. üçüncü trende askeri mühimmat bularak silahlanırlar. aynı bölgede 8 karakol basar ve karakollardaki askerlerin tamamını vururlar.
ne olduğunu bir türlü çözemeyen avustralyalılar, sonunda iki osmanlı askerinin yazmış olduğu mektup akıllarına gelir ve bölgeye tren ile 250 kadar asker gönderirler. iki türk kendilerine savaş açmıştır… bu savaş avusturalyanın ilk resmi savaşıdır… çaresiz kalan avusturalya devleti ilk resmi savasına girer, karşı tarafta iki türk……. tren ile gelen 250 kadar avustralya askerini pusuya düşüren iki babayigit… trene saldırır…. ve iki osmanlı askeri 60 kadar avusturalya askerini öldürür… çok şiddetli çatışmalar sonucunda, iki anadolu aslanı bu karlı dağlarda şehit düşer….

iki askerin şu an mezarı sidney’e 250 km uzakta (whıte rock) karlıdağlar’da ve mezarlarında.

nur içinde yatsınlar…

bu iki yigitin hakkını teslim eden avusturalya o bölgeye türk kayalıkları ismini vermiştir
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  avusturya mı avustralya mı karar ver kardeş
  0
  666siyonist666 1 yıl önce
  japonya
 • 0
  johnny 1 yıl önce
  avusturya değil doğrusu avusturalya ve bu iki askere hintli demişler bu yüzden daha öncesinde bilinmoyrdu günümüzde belgelerle türk oldukları kanıtlandı


 • osmanlıyız biz

  Osmanlıyız Biz Anlı da Şanlıda Osmanlıyız Biz...

  8 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  666siyonist666

 • bizans torunlarının girmesi yasaktır.
  dini ve milli değerlere küfretmek yasaktır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...