3
türkiye'yi kötüleyen türkler
TÜRKÜM
 • 3
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  aşalanmasına karşıyım ama sorgulanması gereken olgudur. türküm ama ülkem için faydalımıyım veya ülkem veyahut milletim bana neler veriyor
 • 0
  iloveimagine 1 yıl önce
  Tek sorunumuz sürekli eksikliklerimizi görmek ve öneride bulunmak.Bişey yapmayıp oturduğumuz yerden konuşuyoruz
 • 1
  callisto 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Türkiye'nin şuan içinde bulunduğu durum iyi yanlarını görmemizi engelliyor. Fakat kötü durumları dile getirirken aynı zamanda iyi olanlarıda söylememiz gerekiyor. Bazılarıda içinde bulunduğu durumdan tamamen şikayetçi az bir araştırsa şikayet ettiği durumun bir çoğu yerden daha iyi koşullara sahip olduğunu görür. Galiba kötülemek daha kolay geliyor.
 • 1
  alcatraz 1 yıl önce
  Türk olduğu şüphelidir lakin
  (pi: @kaygusuzyazar)ın dediği gibi sorgulamak lazım
 • 0
  karakurtberk 1 yıl önce
  Ülkesini ne olursa olsun sevmeyen adam değildir zaten ama olağan durumda kötülemeleri veya beğenmeleri normal olandır.
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  Türkiye vatandaşı olan herkesin kendini sorgulaması ve ne yapıyoruz? demesi gerek çünkü sus pus oturmak ve hiçbir şey yapmamakta yapılan yanlışların en büyüklerindendir. Bu topraklar senin benim nede olsa. Yanlış yapanı atmak bizim görevimiz eğer bunu yapmadan sadece konuşuyorsak kabahat bizimdir.
 • 2
  heylano 1 yıl önce
  Amerika vb ülkeleri sadece iyi yönleriyle gören aramızdaki safoz arkadaşlardır ordaki hayatı sadece zenginlerinin veya kültürlü insanlarının gösterildiği dizi film vb yerlerde görüp ülkeyi buna göre yorumlayan ve aşağılamaya çalışanlardır. yani bence gidip amerikada falan yaşayabilirler bir şey kaybetmeyiz diye düşünüyorum
  1
  vasiliagayev 1 yıl önce
  Hatta bir çok şey kazanabiliriz de.
  0
  heylano 1 yıl önce
  Onların bi icabına bakarız bi ara
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  Gerçek Türk değildir. Gerçek Türk ne olursa olsun kendi ülkesini kötülemez. Herhangi bir nedenle kötüleyenin Türklüğünden şüphe ederim.
  0
  zazelvesta 1 yıl önce
  bana gerçek türk söylesene? kimin soyu gerçek Türklerden geliyor? senin mi? sorsam evet diceksin ama kardeşim bunlar boş laflar benim soyum sovyetler birliği senin soyun orası burası yani gerçek türk bulamassın şuan türkiyede birazcık mantıklı konusalım lütfen
  0
  kullanici 1 yıl önce
  Safkan Türk diye bir şey demedim dikkat ettiyseniz. Türkiye'de yaşayan her vatandaşa Türk dedim.
  0
  zazelvesta 1 yıl önce
  Türkiye de yaşayan her vatandaşa ''gercek türk'' sıfatını taktın ben ondan bahsettim hocam yanlıs anlaşılmasın
 • 0
  yepyeni 1 yıl önce
  eğer aşağılık insanlar varsa türk kürt ingiliz ayrım yapmadan aşağılanır.
 • 2
  barzo22 1 yıl önce
  Türk mü diyorsun sen birde o şerefsizlere . bu vatanın ekmeğini yiyorsan bu vatana sahip çıkacaksın !
 • 0
  akgezen 1 yıl önce
  Asimile olmuş ermeni ve batı sevicilerdir.
 • 1
  taylan1917 1 yıl önce
  Milletçe zor zamanlar yaşadığımız bu dönemde ülkemize sahip çıkacağımıza haksızca kötülüyoruz.Sürekli kötüleyen ve ülkeyi terketmekten dem vuran arkadaşlar başka bir vatanın olmadığını kafalarına bir an önce sokmalı.Eğer daha güçlü ve medeni bir toplum olmak istiyorsak yeri geldiğinde bir takım olguları eleştireceğiz,ancak yüzsüzce kaçmaktan bahsetmek bir çözüm değil,önemli olan bu topraklarda halk için mücadele edebilmek.Bu zor zamanlar da ülkemize bir tekme vurmak yerine sahip çıkabilmeliyiz .
 • 0
  bakirpezevenk 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  scorp üyelerinin büyük çoğunluğu sanırım okudukları her haberi türk milletini kötüleyecek sadece damacanayla ilişkiye giren insanlar sıfatını yakıştırmaktan çekinmeyen gerizekalılar yurt dışında öz kızına yıllarca tecavuz eden insan yokmuş gibi... Bunların atasıda serra yılmazdır
  0
  oktaykarasu 1 yıl önce
  bende scorp kullanıcısıyım kullancı adım '' oktaykarasu '' gir postlarımı izle nasıl birisi olduğumu anlarsın ama sana katılıyorum çok üye var öyle olan .
  1
  bakirpezevenk 1 yıl önce
  işte o yüzden ''büyük çoğunluk'' aga
 • 1
  lethe 1 yıl önce
  Irk, cinsiyet vb. ayrımlar yapılmadığı sürece herkesin düşüncesi kendinedir.

  Şöyle bir durum var ki, herkesin hoşuna giden, gitmeyen, veya farkında olmadığı durumlar var. Şahsen ben, insanların birçok şeye objektif olarak bakamamasını ve öğretilenlerine çok bağlı kalmasını kötülerim. Bu sadece Türkiye'de bulunduğumdan burada tanıdığım bir şey ve öncelikle buradakileri kötülüyormuşum gibi oluyor. Ama sonuç olarak ben dünyanın kalanının nasıl davrandığını bilmiyorum. Belki çoğunluk böyle ve az bir kısmı gerçekten objektif. Ama en sonunda vardığım sonuç İstanbul'da daha fazla kalmak istemediğim, en azından İstanbul. Buna nasıl vardın derseniz, bu bakış açıları çok farklı şeylere yol açıyor. Ama bu ayrı bir konu.

  Varmak istediğim sonuç şu ki, zevkler nasıl tartışılmıyorsa bu da öyle bir şey. Kimse burayı beğenmek zorunda değil. Yüceltmek zorunda da değil. Burda görüğünü beğenmiyorsa gidip Danimarka'yı kötüleyemez. Ama özellikle Türklüğü kötülüyorsa bu ırkçılıktır ve yanlıştır. Türkiye'yi kötülüyorsa bu ülkeyi beğenmediğindendir; sistemi, işleyişi, yönetimi hoşuna gitmiyordur.

  Bazı arkadaşlar "Türk değildir." gibi ifadeler kullanmış. Ancak şunu demeliyim ki ne siz onların ırkıyla veya düşünceleriyle alakadar olun ne onlar sizinkiyle. Herkes kendine yaşıyor zaten. Çok da abartmaya gerek yok bu durumu.


 • türkiye

  Ülkedeki olaylar hakkında tartışma bölümü

  9 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  abi

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...