5

çok duygusalsanız asla sağlıkçı olmayın

az önce rüyamda yaşadığım olayı sizlere anlatmak isterim

gene standart bir gün okula doğru yürüyorum etraf kar kış , sol tarafımda bir kıpırdanma oldu ne olduğunu görmek için yaklaştım adamın birisi soğuktan korunmak için bir transit aracın altına uzanmış , şoför bunu fark etmeyince arabayı çalıştırmış ve adamın boyunundan ve bacaklarından ezip geçmiş , adam 1,85 boylarında 50-55 yaş civarı çok zayıf yemyeşil gözleri olan birisi hemen yanına gittim adamın kalbi durmuş , nabız yok , çevremdeki insanlardan ambulansı aramalarını istiyorum kimse aramak için çaba göstermiyor herkes ''bu karda kışta sokakta kalacağına ölsün daha iyi'' diye konuşuyor kendi arasında , bu sırada cpr (kalp masajına başlıyorum) hasta 2-3 dakika içerisinde kendine geliyor yemşeyil gözleri ile dolu dolu bana bakıyor amcaya ikaz ediyorum ''amcam iyi misin ?'' amca ''az ayağım ağrıyor ama iyiyim oğlum'' ambulansı beklerken amca anlatmaya devam ediyor ''hava çok soğuk evladım sıkı sıkı giyin'' diyor amca ama üzerinde giyecek bir ceketi bile yok amcanın


evet rüya böyleydi 21 yaşındayım ağlayak uyanmak neymiş öğrenmiş oldum niğde üniverstesi hemşirelik 2/4
 • 1
  gameover 4 ay önce
  bence duygusallık kötü değil. aldığın eğitim ve yıllar içindeki tecrüben ile duygularını kontrol edebileceksin, rahat ol. güzel insanlar sağlıkçı olsun, sonra robot gibi şerefsizlere kalıyoruz.
  0
  vcg 4 ay önce
  inşallah kardeşim teşekkür ederim destek olduğun için
 • 0
  kahvelipuding 4 ay önce ~ 4 ay önce
  duygusalım, hemşireyim. stajda o gerçek sorumluluk üzerimize yüklenmedigi için profesyonellik çizgisini oluşturmak ne yazık ki çalışma hayatından önce mümkün olmuyor. ama bunun adımlarını stajda yavaş yavaş atmaya başlıyorsunuz.
  stajyerdim. göğüs hast. servisinde arkadaşımın babaannesi vfye girdi. odada cpra başladık. biz ambu adrenalin çalışıyoruz. dr kalpte. o sırada arkadaşım pat diye içeri daldı. onu öyle gördüğündeki yüz ifadesini asla aklımdan silemem. orada benim duygularımı doğru yönlendirmemem yanlış veya eksik bir hareketim hayatına mal olabilir. ben ona üzülmek ve dikkatimi dağıtmak yerine sevdiği insana odaklanmak zorundayım. bu benim ilk canlandırmamdı. hastayı döndürdük 5 dk sonra ex oldu. odadan çıktığımda sanki tuttuğum her şeyi ellerimden bırakmış gibi olmuştum. ınsan hayatı o günden sonra daha farklı gelmeye başlamıştı.

  öyle benimde birden anlatasım geldi. yani diyeceğim o ki duygusallık önemli değil. önemli olan kontrol etmek veya bunu öğrenmek. ınsanin öğrenmeyeceği şey yok.
  0
  vcg 4 ay önce
  sana şiddetle katılıyorum fakat alışana kadar geçen süre beni çok kötü etkileycek galiba
2 saat önce dün
 • rüyalar

  Rüyalar hakkında uzaktan yakında bilgi, sorular yada yaşadıklarını gelin ve yazın bakalım :)

  3 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pentaigo
  aydakigunes

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • ana bölüm

  Karışık
  olur ya bunlar rüyadır herşey olur tamam bizde biliyoruz ama konu cinselliğe gelince rüya falan dinlemeyen arkadaşlar lütfen biraz sakin olun aramızda kız arkadaşlarımız da var :)

  çok fazla küfür etmeyelim abartmayalım
  vede betimlemeyi abartıp insanın psikolojisini bozmayın lan :)