"ateizmi çökerten" youtube videoları hakkında düşüncem

  3
  hellomyfriend 17.1.2017 17:08
  hepimiz biliyoruz ki her yerde islamı, hristiyanlığı, yahudiliği: daha doğrusu dinleri çökertenler ve bunlara karşılık;ateizmi-dinsizliği,evrimi çökerten onlarca video ve yazı var.

  değinmek istediğim şey "ateizmi çökerten" videoların hep yorumlara kapalı olması...

  ne zaman bir video izlesem tamamen mantık hatası içeriyor bu konularda.

  karşısına 5 6 tane kişi alıyor, editliyor da editliyor, işine gelmeyen kısmı kesip atıyor, adam konuşmasını bitirmeden mikrofonu çekip kendisi konuşmaya başlıyor ve her zaman kendi istediği cevabı verene kadar soru soruyor.

  bu tarz videoları izlerken videoyu paylaşan kişi ile aynı görüşte olan kişiler bile mantık hatası buluyor, yoruma yazmak istediklerinde ise "bu video için oyrumlar devre dışı bırakıldı" neden?

  çünkü bunu mantıklı bulan insanların yorumları okuyup vazgeçmelerini istemiyorlar, farlı görüşleri duymak istemiyorlar.

  kendi içlerinde çelişkiye bile düşüyorlar.
  önce adama diyor ki "bana evrim hakkında gözlemlenebilir bir örnek verebilir misiniz?" adam "fosiller ve bilimum ara geçiş formları" diyor, video'yu çeken kişi allem ediyor kallem ediyor adam açıklamaya başlayınca mikrofonu çekip başka soru soruyor "bunlar kaç yıl önce oldu? (evrim)" "yaklaşık 60-70 milyon yıl önce" diye cevaplıyor kurban kişi (belki de satın alınmış kişi) mikrofonu olan kişi yapıştırıyor cevabı "ben bunları gözlemleyemiyorum" ee? çelişkiye düşüyorsun. kişiye tanrıyı ispatlamak istiyorsun ama elinde gözlemleyemediğin bir şey var... adam da aynı şekilde... bundan sonuç çıkmıyor ama kendin çelişkiye düşüyorsun.

  bunları yazmak istiyorsun, çelişkiye düştüğünü yazmak istiyorsun, sorularına ve kişilerin cevaplayamadığı şeyleri cevaplamak istiyorsun, aşağıya indiğinde ise "bu video yorumlara kapatılmıştır"...

 • 0
  ismail5412 17.1.2017 17:26
  insanlar inanmak istediğine inanıyor. sen ne dersen de kendisi için olan kısmı alıp sana karşı kullanıyor. bu gibi statükolarda mantık ve gerçeklik önemini yitiriyor.