• 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Ben ateistim :)
  0
  circlepit 1 yıl önce
  cidden kaygısızmışsın kanki )))
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Yani ama cehennem yok diyede intihar etmem mis gibi hayat yakisikli adamim :D kiyamam kendime :)
  1
  circlepit 1 yıl önce
  vayyy )) . o zaman cehennem yoksa boşuna gitmiş olcam, varsada acı çekcem. ben niye intihar ediyim ki amk. eyv kanka kurtardın beni )))
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  O iyceymis :) mantikli yaklasim hep jake gibi ( bkz: titanik) birini intahardan kurtarmak istemisimdir sansima sen ciktin :D
 • 0
  yusufir 1 yıl önce
  Ölümden sonraı ile ilgili her bilgi yanlıştır. Bir din alimi bile intihar etmen durumunda cehennemlik olacağını kesinlikle iddia edemez. Allah ın affediciliğinin sözcülüğünü yapmak kimsenin haddine değildir. Ona yalnızca Allah karar verir.

  Ayrıca şuan cennet ve cehennem olduğuna dair bir ayete rastlamadım. Sadece bir ayette insanların 2. kez diriltileceğini ve mahşer günü diye adlandırılan, bütün insanların kıyametten sonra sorguya çekileceği zaman kimin cennete kimin cehenneme gideceğinin belli olacağını okudum. Kısacası öldükten sonra kıyamete kadar kabirlerimizde o zamana kadar bekletileceğiz.

  İntihar olayına gelecek olursak; intihar demek sana verilen bu canı isyan niteliğinde bi hareketle kendi kendine alman demektir ki bunun izahatını nasıl yapacağını ve o izahatı yapman durumunda gerçekten geçerli olabileceğini(yani isyan etmenin cennete girmek için bir sebep olabileceğini) iyice düşün ve ölç. Cehennem adayı olmak için intihar etmek, gerçekten isyan ettiğine değecek mi? İntihar ettiğinde keşke etmeseydim diye kendi kendine dövünmeyeceğinden tam olarak emin misin? ve bu senin için gerçekten bir kurtuluş reçetesi olacak mı?. Bunların hiçbirinden artı yönde emin olamayacağına göre, intihar etmenin cehennemlik olup olmadığı sorusu yerine, intihar etmeme değer mi? diye kendine sor ve kararını öyle ver.
  2
  oxygen 1 yıl önce
  İman edip salih amel işleyenler var ya, onları içinden ırmaklar akan ve içinde ebedî kalacakları cennet köşklerine yerleştireceğiz. Çalışanların mükâfatı ne güzeldir! Ankebut.58
  Ayetlerden birisi..
  0
  yusufir 1 yıl önce
  Yanlış anlaşıldim sanırım. Cennet ile cehennem olmayacak demedim. Ama suan için cennet veya cehenneme gönderilme söz konusu değil. İnsanlar 2. Kez diriltilip hesaba çekildikten sonda cennet ve cehenneme gönderilecek. Bu da insanların mahşer gününe kadar kabilelerinde kalacağı ve mahşer günü sorgulandiktan sonra cennet ve cehenneme gönderileceğini (yanı şuan cennet veya cehennemde olan insanların olmadığini ) gösteriyor. Yoksa cennet ve cehennem ile odullendirilecegimiz veya cezalandirilacagimiz kesin ayetlerle belli zaten ona lafimiz yok haşa.
  0
  oxygen 1 yıl önce
  Tabi ki şu an cennet veya cehenneme giriş yok. O konuda haklısınız. Hesap gününden bahsedilirken şu an için kimse direkt gidemez. Yanlış yorumlamışım cümlenizi. Teşekkürler.
 • 1
  mirat 1 yıl önce
  Baboş ben ufak bir hesap yaptım namaz kilmamla günde bir saatin bana kaybettirdikleri yok gibi kaldi ki kimin hakli olacagi ölünce ortaya çıkacak :D Ya hicligr gideceğim ya da cennet-cehenneme bakalim hangisi :D
  1
  nanichirgelair 1 yıl önce
  Uçan spagetti varsa ne yapacaksın puvo = (?
  0
  mirat 1 yıl önce
  Artık ne yapacaksa yapacak :D Spagettiye kalmış :D
 • 0
  nanichirgelair 1 yıl önce
  Görüşe göre değişiyor, şahsen diğerki yaşqm yok ve yok olacaksın. Kaç senelik hayatın varki intihar ediyorsun?
 • -3
  hikayeci 1 yıl önce
  Bedenin sana mı ait ki o bedene kıyacaksın. Sen sana emanet edilen bir şeye zarar verirmisin? Zarar verirsen sahibi kızmaz mı?
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  bedenin sahibi benim. başka?
 • 1
  santy 1 yıl önce
  İntihar edecek olursan haberdar et beraber edelim bir şeyler için intihar edelim kardeşim..
  0
  circlepit 1 yıl önce
  tmm kardo
 • -2
  valhalla 1 yıl önce
  bence değil. insanlar hayatlarını seçmiyorlar yaşadıkları sıkıntıları , ailelerini ,içinde yaşamak zorunda oldukları savaşları. düşünün ki seçmediğiniz ve istemediğiniz bir işte çalışıyorsunuz bu işin maaşı emeğinize oranla çok çok düşük ve üstelik istifa da edemiyorsunuz. biraz fazla adaletsiz değil mi ? bahsettiğimiz bir iş bile değil , koca bir hayat.
  2
  yaabakmabana 1 yıl önce
  kardeş kafir misin yanlış düşünüyorsun bak... Allah kimseye gücünün üstünde bir şey... şaka amk şaka intihar da legal olmalı. ama çok istiyosanız gidin dışarı çıkın, bomba patlıyor ankarada muhakkak birine denk gelirsiniz o da yoksa toplu taşımaya binin beş-altı saat sonra facebook kasınca ölmüş olursunuz.
 • 1
  vasiliagayev 1 yıl önce
  Her sey sinavdir bu hayatta.ve sana yapamicagin soruyu sormazlar.Sorularini veya sorunlarini halledebilcek kapasitede bi insansin.Guclusun.Guclu bi davran guclu ol.Kendine inan nedir derdin.Asla pes etme.Yapabilcegin sorulari birakip bos kagit verme.Allah yardimcin olsun
 • -1
  riseofhumanity 1 yıl önce
  Bu saatlerde hiç yazar yokmu lan burda bi ses verin orospu çocukları.
 • 1
  shit 1 yıl önce
  Değil insan keyfinden etmez intihar psikolojik bir bozukluk sonucu olur.Ayrıca Allahın merhameti sonsuzdur illaha cezasını çekersin ama imanın varsa cezan bitince cennete girersin ben böyle biliyorum vebali bana ait değil beni kaale alma
  0
  circlepit 1 yıl önce
  estğfrlahh... ben de böyle düşünuyorumda. etrafımdakiler ebedi cehennem dediği için...
  0
  shit 1 yıl önce
  Allahın Kahhar sıfatı vardır ve sonsuzdur birader anlamı kahredici ama Rahimde var o da sonsuz ve merhamet demek ve şöylede bişey var Allah derki dünyayı çalışana ahireti istediğime veririm diye buda şu anlama gelir Şirk e girmeden (Allahı inkar etmeden) ölürsen akibetini ancak Allah bilir kimsenin sen cehennemlik olursun demeye yetkisi haddi yoktur birader.Ama her şey bir sınav ölmek en kolayı hesap verecen illaki yaşamak istemesende katlanmalısın yine güzel günler gelir belkide gelmez aq Demeye çalıştığım insan canını sever kimse keyfinden ölmek istemez ölmeye çalışırsan bu bi cinnet hali ve psikolojik bir bozukluktur zanax a başlamanı öneririm tıp öğrencisiyim ama profesyonel bir yardım alman en iyisi


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...