10
filistin bizden gelen bu kadar ilgi alâka ve yardımı hakediyor mu?
tamam musluman devletleriz eyvallahta, bu adamların bayrağı ingilizlerin kışkırtmasıyla osmanlı ya isyan etmek için kullandıkları bayrak. zamanında ecdadimiza isyan ederken sakladıkları bayrakları gerçekten utanmadan türk bayrağı ile yan yana nasıl sallıyorlar?
bu zamana kadar israil e sattıkları topraklar yüzünden çektikleri bu sıkıntıları haketmiyorlar mi?
siyasi yollar yerine, hergun etrafa roketler saçarak ve illegal olan orgutlerle hak arayışına girmelerini desteklememiz ne kadar mantıklı?
ben filistin için bu kadar yırtınmamizi doğru bulmuyorum.
bu zamana kadar daha çıkıp ülkede olan patlamalar için tek bir taziye mesajları yok?
pkk ya yada işid e tek bir kınama yok?
ermeni diasporasina karşı çıktıklarına rastlamadım?
biz bu kadar çok şey yaparken, bunlar bizim için ne yapmış?
var mı denk gelen?
 • 1
  20xheu 1 yıl önce
  onlar bizim için ne yaptı kardeşim biliyo musun osmanlı işgal altındayken ingilizlerin tarafına gecip 50.000 askerimizi midelerinde altın var uğruna dehşet verici şekilde şehit etmişlerdir
  ermeni soykırımını tanımışlardır
  israile toprak sata sata bu hale gelmişlerdir bi karış toprakları vardır ona rağmen direnirler ve yardım isterler
  türkiye konsolosluklarına israille müzakere yaptı diye saldıranlardır
  din kardeşliği tamamen yalan eğer doğru olsa kuveyt sudi arabistan dubai felan yardim ederlerdi o kadar para kazandiklari haldr
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  ben açıkçası bize karşı bir ihanet var mı bilmiyorum. varsa da bunun şu an hala gündeme getirilmesini de mantıksız buluyorum. çünkü birlikte hareket etmekten ziyade bir yardım söz konusu. yardım etmek için ille hakedilmesi gerekmez. sonuçta ortada bir zulüm ve anormal derecede bir yaşam daha doğrusu yaşayamama var. bunu ortadan kaldırmak için çabalamayı dine ya da ırka indirgeyerek düşünmek hatalı sonuçlar doğuracaktır. yani tecavüze uğrayan bir kadını 'mini etek' giydiği için mağdur görmemekle 'topraklarını sattıkları' için zulme uğrayanı mağdur görmemek arasında bir fark yok gibi. filistin'e emperyalist bir tecavüz vardır. ve eğer 'ben anti-emperyalistim' diyen birisi varsa bu duruma geçmiş gelecek din ırk falan karıştırmadan karşı çıkmak zorundadır.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  tarih ortada ihanet var. bunu bilmek için az bir araştırma yeterlidir. insani olarak zaten karşıyız. devlet olarak bu kadar olayın içine girmeyi gereksiz buluyorum. sırf din kardeşiyiz diye her taşın altına elimizi koyuyoruz ki hiçbir arap devletinin bizim için elini taşın altına koyduğu bir durum yok.
  olaya sırf musluman gözüküyor diye filistinlerin gözünden bakmak zorunda değilim. burda hakli kim ? haksız kim onun gözünden bakıyorum. kısa etek giydi diye tecavüze uğrayan bir kadına tecavüz eden bir kişiye hak veremem, ama etrafında tecavüz ordusu varken domalirsan eğer kimse kusura bakmasın ama uluorta s,kerler yani. toprak satma mevzusu da böyle bir şeydir.
  ayrıca filistinlerin devlet olarak bir dost olmasını gerektirecek (din kardeşi olmaktan başka) hiç ama hiç bir gerekçesi veya bir yardımı vs si söz konusu değil.
  elimizdeki telefonla emperyalistlik karşıti olurken de nasıl ironik bir durum sergilediğimizde ap ayrı bir komedi konusu.
  (zaten hepimiz emperyalist sistemin kölesiyiz)
 • 0
  yepyeni 1 yıl önce
  bu yüzden filistin devletine değil de yardıma muhtaç insanlarına yardım etmek lazım. ordaki çocuğun tarihte olup bitenle alakası yok.
 • 1
  magic 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  haklısın kesinlikle. ama yukarıdaki iki arkadaş da haklı. çocuğun dedesinin yaptığı şeyden ne gibi bir sorumluluğu olabilir. ayrıca şunu unutma kardeşim, sen ne kkadar iyi bir devlet olursan ol bir millet daima kendi devletinin olmasını isteyecektir. yani isyan ettilerse bile buna şaşırmamalıyız aslında
  1
  yusufir 1 yıl önce
  sorumluluğu yok eyvallahta. bu adamlar soykırımı tanıdı. bu da mı dedesinin suçu:)
  +şuan ülkede patlayan bombalara vs resmi ağızdsn hangi biri kınama yaptı? türkiye nin yanındayız dedi?
  0
  magic 1 yıl önce
  haklisin kardedim, ama masum insanlar da ölüyor
 • 0
  mahmoud 1 yıl önce
  şimdi hocam, ilk olarak müslüman devlet falan değiliz. buradan başlayalım istersen. türkiye cumhuriyeti en azından şimdilik laik bir devlettir. ve umarım laik olarak kalacaktır. bu kısmı anladığını varsayıyorum ve devam ediyorum.

  insanların dedelerinin yaptıklarından o insanları sorumlu tutamayız. bana sorarsan orada osmanlıya isyan edilen zamanda doğmuş adam bile yaşamıyor, ki yaşasa bile bunun yanında masum çocuklar, bebekler var. diyorsan ki '' ben intikam uğruna bebekleri ve çocukları görmezden gelirim '' müslüman ülke olayından önce kendi inancını biraz sorgulaman gerekir ey puvo.

  topraklarını satmış olmaları ve israil'in oraya yerleşmesi ile bir sorunum yok benim, benim sıkıntım oradaki yerli halka zulm edilmesi. yoksa banane onların vatanından, banane onların topraklarından. yesinler birbirlerini. ayrıca terörün her haline karşıyız fakat bunun yanında isralin yaptıkları da pek uluslararası hukuk'a sığmamakta.

  bizim için hala bir bok yapmamış olabilirler, dediğim gibi benim düşündüğüm oradaki çocuklar ve bebekler. onlar masum, diğerlerini siktir et zaten. hepimizin çocuğu var, olacak ya da birinin çocuğunu seveceğiz. empati yapalım beyler, bayanlar. lütfen.
  0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  zaten içimizde iyi niyet taşıyorsak insanligimizdan. ama devlet olarak bu kadar fazla üzerine gidilmesi(insanı tarafı değil siyasî tarafından) cok gereksiz. afrika da da bir çok çocuk kadın katledilmekte. dünyanın çoğu yerinde böyle. biz filistin i bir dava olarak görüyoruz. ben bu noktanın yanlış olduğunu savunuyorum. orda ki insanların yaşadığı zulüme karşı tabiki çıkıyoruz.

  edit: ilk satır gereksiz bir yorum olmuş. orayı da hiç yazmamissin gibi cevap yazdim sende anlamışsındir umarım:)
  0
  mahmoud 1 yıl önce
  devletin vicdanı yoktur. kesin bir çıkarımız ya da yahudi düşmanlığı vardır.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  çıkarimiz tabiki yok. filistin den bizim ne çıkarimiz olabilir? yahudi dusmanligi goruntusu veriliyor sadece.
  0
  mahmoud 1 yıl önce
  işte bu çıkar .
 • -2
  hellomyfriend 1 yıl önce
  ışte beklenen sonuç ulan gerçekten insanlar ne diyorsa o oluyor allah söze akıl vermiş siz tayip ne derse uygulamak için kullanıyorsunuz geçen gün geçen gün israil ile düşman ,filistin köpeğiydiniz. şimdi tayyip efendiniz israil'e anlaşma yollayıp anlasinca filistin mi kötü oldu ?
  0
  yusufir 1 yıl önce
  lan yeter siktirin gidin surdan sikerim sizin yapacağınız yorumları sik kafalılar. gündem konuşuyoruz burda lan beyinsiz. mhp liyim diyorum size gözüne attirdiklarim. bir dhaa bana akp li diyenin anasıni avradını tayip diksin bu kadar net küfür ediyorum. fikirlerime karşı çıkacaksınız adam gibi çıkın. isyan ettirdiniz artık yeter lan.
  -1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  ehehe mhp de farksız mı amk hepiniz aynı g*tün kilisiniz
  0
  yusufir 1 yıl önce
  ben artık sana laf anlatmak istemiyorum kardeşim. cidden sinirlerimi bozuyor sizin bu akp li yaftaniz. küfür hakaret rencide etmek istemiyorum ama başka da bir yol bırakmıuorsunuz.
 • 0
  umutt 1 yıl önce
  kendi kendilerini böyle kötü hale getirdiler


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  330 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  wayner
  abdik05
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...