2
klavyeli pantolon moda olabilir mi ?
giyilebilir teknoloji, sanal gerçeklik teknolojisi, bağlantı teknolojileri, kısacası teknolojinin her alanında yenilik üstüne yenilik, icat üstüne icat çıkıyor.dolayısıyla birkaç yıl öncesinin teknolojisi bile artık “demode” gelebiliyor. ancak farklı bir açıdan bakarsak, o zaman teknoloji elvermediği için yarım kalan, veya o zamanın ihtiyaçlarını karşılayamayan veya gereksiz görünen birçok “zamanın ötesinde” icat da mevcut. klavyeli pantolon da onlardan biri.

klavyeli pantolonun ilk örneği, bundan 8 yıl önce hollandalı tasarım öğrencisi eric de nijs tarafından tasarlanmıştı. yukarıdaki fotoğraflardan görebileceğiniz erik’in icadı, dışarıdan normal bir pantolon gibi görünen ancak ağ ve cep kısmında qwerty tuş takımı bulunan bir klavyeden oluşuyordu. bilgisayara kablo yoluyla bağlanan “cihaz” sayesinde bilgisayarı yönetmek mümkün oluyordu. o zamanlar gerek teknolojinin yeterli olmaması gerekse bunun pratik bir şey olmaması nedeniyle klavyeli pantolon moda olmamıştı. ayrıca halihazırda klavyesi olan bir cihaza kim pantolondan bağlanmak ister ki?

ancak gelelim günümüze ve örneğin tabletleri ele alalım. bügün ipad’inden surface pro’suna kadar çoğu tablet harici klavye çıkarıp tablette pc deneyimi vadediyor. yani tabletler için klavye artık olmazsa olmaz. ve çoğunun kablosuz bağlantı özelliklerinin epey gelişmiş olduğunu düşünürsek klavyeli pantolon pratik bir çözüm olabilir. ayrıca bugün bilgisayar, olmadı tablet, o da olmadı akıllı telefonu elinden düşürmeyen bir nesil tarafından çok daha çabuk benimsenebilir. hele bir de kanye west veya justin bieber gibi fenomen isimler tarafından giyilirse, bu modanın tutmaması için hiçbir sebep yok.

kaynak
log.com.tr/...moda-olur-mu-anket/galeri/
 • 0
  yusufir 1 yıl önce
  türkiye de olmaz.
  0
  ugrzn 1 yıl önce
  neden hocam
  1
  yusufir 1 yıl önce
  artık klavyeye bile ihtiyaç kalmadı. tv lerde sesle yazabilen kumandalar var. iki seçenekten sesle yazı yazan kumanda daha cazip mesela
  . tv den başka tabletler desen, dahili bir klavyeye ihtiyaç yok. ihtiyaç duyan adam da tablet yerine laptop alıyor. yani ihtiyaç olarak kullanma gereği duyacağın pek bi yer yok. o pantolonun o teknoloji ile moda olabilme ihtimali fiyatının getireceği alım zorluguyla zaten otomatik olarak dibe vuracaktır.
  1
  ugrzn 1 yıl önce
  haklısın biraz daha teknoloji meraklisi yüksek mertebeden insanlara yönelik bir ürün.
 • 0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  cep de koymuşlar, mause göte girmesin diye.
  neyse, böyle bir şeye ne gerek var ki? tutsa bile hem fiyatı fazla olacağı hem de muhtemelen türkiyede olmayacağı için heveslenmeye gerek yok.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...