• 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  sonunda iktidar akillandi . yillardir beklenen olaylar ancak gerceklesiyor
 • 0
  secko 1 yıl önce
  e ne güzel işte. helal olsun geç bile kalınmıştı.

  öldürülen düşman unsurunun ne kıymeti ne önemi vardı ki tutup birde savcıya üstüne hesap veriyordu yazık günah.

  daha iyileri olacak inşallah ömrümüz yeterde görürsek :)
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  çözüm sürecini alkışlayan makarnacılar ne güzel savaş olmuyo diye alkışlıyordu şimdi savaşıyolar helal olsun ne güzel savaşıyolar diye alkışlıyolar bu kafayı amfetamin mi sağlıyo ülkenin üstünden uçaklarla lsd mi serpiştiryolar bu nedir yav haber de zaten ayrı hainlik kokuları çılgınlar gibi yetki geliyor nedemek bu olay demekki birilerine yaramıyoe
  0
  sadurra 1 yıl önce
  uzun zamandır hain ilan edilmiyordum. bi kendime geldim.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  sen demedim haber dedim uzun zamandır türkçe de kullanmıyosun heralde
  0
  sadurra 1 yıl önce
  habere "çılgınlar gibi yetki geliyor" ekini yapan benim haber sitesinde öyle bir ifade geçmiyor. uzun zamandır haber okumuyorsun herhalde.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  altta cnn türkü görünce haber başlığını aynen aldın sandım ozaman şöyle sorayım terörle savaş için askere yetki verilmesi niye çılgınlar gibi ve bu çılgınlar gibi yetki seni niye rahatsız etti
  0
  sadurra 1 yıl önce
  beni rahatsız eden cümleyi söyleyeyim. ''ayrıca teröristle mücadelesi nedeniyle bir askerin yargılanması gündeme gelirse, soruşturma ilgili bakanın onayına bağlı olacak.''

  bu cümle her ne kadar ''sivil halk'' ayağına yatan teröristleri etkisiz hale getirmek için mantıklı görünse de ''gerçekten'' masum insanların ölmesinin ardının aranmaması demek bence. istiklal mahkemelerinde, devlet güvenlik mahkemelerinde, özel yetkili mahkemelerde ''bu terörist'' yaftasıyla öldürülen yahut yargılanıp işkence edilen masumlar gözümüzün önündeyken şimdi de yine ''siviller ölebilir bir savaşta'' mantığıyla yani klasik devlet mantığıyla hareket edilmesi beni rahatsız ediyor. bu cümle bana şunu anlatıyor ''bir asker yanlışlıkla veya kasıtlı olarak bir masumu öldürürse onu yargılamak için bakanın onayı gerekecek. ve bakan diyecek ki 'terörle savaşıyordu, o yüzden yargılamayı onaylamıyorum.' ''

  bu ölen masumu sadece kürt olarak düşünmeye gerek yok. askerin öldürdüğü kişi bir türk, laz ya da çerkes olabilir ve sen bunun hesabını soracağında devlet bu yasa sayesinde sana diyecektir ki ''terörle savaşıyorduk kusura bakmayın'' ölen ise boku bokuna ölmüş olacak.

  gel gelelim ben terör sorununun savaşla çözülebileceğine inanmıyorum. bugün sen terörü savaşla ancak etkisiz hale getirirsin, bundan 5-10 yıl sonra tekrar örgütlenir. bitmez yani. ki ben ''bitecek'' bir sorun için bile masumların ölmesini istemiyorum. benim gözümde ''bitmeyecek'' bir sorun için devletin masum katliamı yapmasına göz yumamam.

  işte bu yüzden ''çılgınlar gibi yetki'' geliyor.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  terörün savaşla çözüleceğine inanmıyorum bu sorun bitmez kısmında aslında açıkladın kafa daha fazla yazmıcam sadece aç oku devletler geçmişte nasıl başa çıkmışlar ve sivillere neler olmuş sonra gel göz yumma artık sen kimsen ve ne etkin olacak göz yummayınca o da ayrı mesele de neyse
 • 0
  seecan 1 yıl önce
  olması gereken de buydu zaten.allah askerlerimizi korusun.


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  86 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...