hayvanları sevmeyen insanları anlayamıyorum.

  6
  kahvelipuding 8.8.2018 15:18
  size yaptığım güzel bir şeyden bahsetmek istiyorum. tabii diğer insanların dokunmasıyla bozulduğu, geçmişte güzel kalan bir şey.

  arkadaşımla bir gün şehrin taşra sayılabilecek bölgesinde gezerken, polis eğitim bölgesinin çitinin orda bir iki köpek yavrusu gördük. tabi hemen yanlarına gittik. 3, 4 , 5 ,6 oldular. 6 tatlı köpek. sevmeye başladık. hepsi çok güzeldi. sonra çitlerin yanında taşlardan yapılmış bi yuva gördük.

  bir iki dakika sonra 4 çocuk geldi. bize 12 yavru olduklarını 6 sını sahiplendirdiklerini, annelerini biririnin alıp götürdüğünü söylediler. yuvayı da kendi imkanlarıyla yapmışlar. almak ister misiniz sizde dediler ama bizim almak gibi bi imkanımız yoktu ne yazık ki. ama onları sahipsiz bırakmaya da niyetimiz yoktu tabi.

  dedim ki bunlara yemek getirelim. akşam arkadaşım gitmiş süt ekmek götürmüş. bi yemekhaneyle de anlaşmış artan yemekleri getirelim dedik. 3 hafta boyunca her gün yemek götürdük, sevdik. artık sesimizden tanıyolardı hemen bizi. ilk hafta anneleri de geldi neredeydi bilmiyorum. o da tanıdı artık bizi akşam da gelsek sesimizi alınca ses çıkarmıyordu. zaten hırçın da bi hayvan değildi. sonra sahiplendirdikleri köpekleri de geri getirmişler. 10 tane oldu yavrular.

  dün yine yemek götürmeye gittiğimizde 3ü öylece yatıyordu. önce öldüler sandım. korktum gittim yanlarına. allahtan bir şey yapmamışlar. ama yuva yoktu. telle sarılıydı. tel yoktu. klube yoktu. taşların etrafına ateş yakmışlardı. diğer yavrular da yoktu. anlayamadık.

  çocuklar geldi yine sonra. dediler birisi zabıtaya şikayet etmiş. zabıta yıkacaktı biz yıkalım dedik. e diğerleri nerede dedim. biz hepsini bizim bahçeye aldık da bunlar kaçmış nasıl kaçtılarsa gelmişler buraya dedi. kaçarlar tabiki. hayvanlar unutmaz. yemek getireceğimizi biliyorlardı ve ilk yuvaları orasıydı. ayrıca bakan aile 10 yavrulu bi anneyi ne kadar besleyebilir ki. yarı aç yarı tok geçirecekler günlerini. 2 gündür aklımda onlar var.

  evlere çok yakın bi yerde değildi ki yuva. hatta polis bile bi kere gelmiş napıyorsunuz demişti bize. bir şey demeden gitmişti. yani siz neden rahatsız oldunuz. yavrular bölgeden hiç uzaklaşmıyor bile. keza anneleri de. ne kadar zararı olacak size anlamıyorum. evler zaten site şeklinde. çocuklarınız da sitenin dışında oynamasın. köpeklerden çok insanlardan korkun asıl.

  kısacası anlamıyorum.
 • 1
  shewolf 8.8.2018 15:58
  ne diyorsun ya geçen gün biri genç biri yaşlı örtülü kadınlar, binalarının önünde hayvanların içmesi için koyulan su kabını insanlara fırlatıp kin kustular. allah ta onlara merhamet etmesin.
  0
  kahvelipuding 8.8.2018 16:00 ~ 16:03
  evet evet izlemiştim. nasıl bu kadar gaddar olunabilir ya. etmesin. eğer bu bedduaya giriyorsa bile umrumda değil. hadi güzel bir şey yapmıyorsun anladık da güzellikleri sabote etmek nedir.
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..