1
torku salam ve karmin maddesi

Torku hakkında bilgilendirme sayfamda ilk olarak genel şikayete yerdim sırasıyla ürünler ve ürünlerin içindeki maddeler halinde devam edeceğim.


Öncelikli olarak salamları ele alalım. Biliyorsunuz ki ülkemizde üretilen et ürünlerine karşı güven sıfıra inmiş düzeyde. Artık kaliteli markalarda dahi e120 vs kodlarıyla insan sağlığına zararlı maddeleri kodlarla gizleyen ve bu ürünleri televizyonlarda insanlara her dakika göstererek reklamını yapar hale geldi.


Bunlardan ilki e120 olan karmin maddesi. Böcekten elde edilen kırmızı renk veren bir gıda boyasıdır Cochineal (Koşineal) karmin. Bunun en çok kullanıldığı yer koladır. Gelgelelim bizim ünlü markalar da bunu salamları ve etleri renklendirmek için koyuyorlar. Evet o reklamlarda gördüğünüz pınar vs markalar salamlarında bu böcek boyalarını koyuyorlar. Sizde markete girdiğinizde salamın önce fiyatına sonra markasına bakıyorsunuz ve torkudan (örnek 1 lira) daha ucuz olan o tv de gördüğünüz salamı daha ucuz olduğu için satın alıyorsunuz. Sonuç: kansere davetiye.


Halk olarak bilinçlenmediğimiz sürece bu firmalar ürünlerine kattıkları kimyasallarla üretim maliyetlerinden kısarak düşürdükleri fiyatla torku nun ürettiği karmin siz salamlara karşı piyasadan silene kadar ucuz tutmaya devam edecekler. Bizde afiyetle bu böcekleri sofraya taşımaya mahkum olacağız.  • 0
  klikpuv 1 yıl önce
  Torku gerçekten sağlıklı besinler yapıyor. Reklam gibi olmuş ama %100 katılıyorum. Reklam olarak değil halkı bilinçlendirmek için yazmışsındır umarım. Eline sağlık.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  Tabiki reklam değil yalnız bu durumu anlatabilmem için gerekli olan argümanları içeriyor yazı sadece. Sizede önyargısız düşünceniz için teşekkür ederim.


 • torku

  Torku ürünleri hakkında sormak istedikleriniz meram ettikleriniz ve daha fazlası.

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  yusufir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...