3

boşanmak için mutsuz olma sebebi yeterli mi?

diyelim ki eşinizle isteyerek evlendiniz. sonra fark ettiniz ki aslında ona aşık değilsiniz ve onunla evli olmak sizi mutlu etmiyor.

karşı taraf size kötü davranmıyor, sizi seviyor, yani bir eşin yapması gereken her şeyi yapıyor fakat siz mutlu değilsiniz.

sonuçta evlilik dediğimiz on yıllar boyunca sürecek ve siz evli kalırsanız yine on yıllar boyunca mutsuz olacaksınız.

karşı tarafın boşanmak aklının ucundan dahi geçmiyor çünkü sizi seviyor ve gayet mutlu. siz de mutlu rolü yaptığınız için sizin mutsuzluğunuz konusunda bilgi sahibi değil.

bu tabi bir örnek, ben evli değilim.

böyle bir durumda, erkeğin boşanmasını nasıl karşılarsınız? siz olsanız boşanır mıydınız?
 • 1
  trakyalikuala 6 ay önce ~ 6 ay önce
  evliliğe hangi gözle bakıldığına göre değişen bir durumdur.
  eğer aşk evliliği yapmışsanız ve ortak paydanız sadece aranızdaki sevgiyse muhtemelen bu evlilik biter.bu iki ayrı insan birbirine birbirlerini sevdikleri için tolerans gösterir. aşk bitince zamanla şiddetli kavgalar baş gösterir. aşk evliliği yapmışsanız ama hayat görüşünüz de benzerse o hararetli aşk kalmasa da aranızdaki sevgi bağıyla evliliği sürdürebilirsiniz.

  eğer evliliğe aile hayatının ilk adımı,toplumsal bir kurum,legalleşme olarak bakıyorsanız muhtemelen aşk bitse de evliliği bitirmezsiniz,çoluk çocuk vardır vs.burada erkek ve kadın birbirlerinin iç dünyasından habersiz aynı evde yaşayan iki ev arkadaşı gibi tek ortak noktaları seks olmak üzere hayatlarını devam ettirir.

  bana sorarsan, eğer bir gün bu güzel hayatımı bırakıp evlenirsem eşimin aşkı bittiğinde bana zorla katlanmasını asla istemem. eğer seviyorsam bunun onun için bir işkence olduğunu bilirim ve isterse boşanırım. hayat kimse için zorla harcanmayacak kadar kısa. ona da kıyamam muhtemelen.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  45 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.