aldatmak nedir ?

  13
  serhatcakmak 26.4.2019 14:29
  aldatmanın asla savunmacılığı olmaz cinsiyet ayırt etmeksizin tamamen kişiliksiz bir insanın olduğu ap açık bellidir ki sonları bunların iyi olmaz elbet bir yerden vurulur karşısına çıkar o yaptığnını bedeli hele evli olan tekrardan cinsiyet ayırt etmeksizin bahsettiğim kişilerin yatacak yeri yoktur hiç bir şekilde. aldatmak nedir ya evinde bekleyen bir eş sana emanet edilmiş bir aile varken sen başkasıyla neden birlikte olasın ? neden tenin başkasının üzerine sinsin bir zevk uğruna...

  aldatmak aynı zamanda sadece ten ile değil göz ile de olacağını düşünüyorum sen eğer başkasına bakarsan, başkasıyla hayal kurarsan bile bu aldatmaktır. net... ama çevremde görüyorum hepsi fazlasıyla bedeli ağır şekilde ödediler bunu zaman gösterdi ya elindekiler gitti ya da gelmedi her zaman sadık olun, her zaman gözünüz ailenizde olsun dışarıda değil...
  size asla bir şey kazandırmayacak, kaybettirecek ve bedelini ağır şekilde ödeyeceksiniz kişiliksiz, karaktersiz olmayın...
 • 0
  sami77 26.4.2019 15:15
  her aldatan insan kötü müdür? bazen anlık zevkler, bu hataya düşülmesine neden olabiliyor. ben aldatmam ama büyük de konuşmak istemiyorum. çünkü eşini inanılmaz sevip de aldatan insanları biliyorum.
 • 0
  bizanskurdu 26.4.2019 15:19
  evlenmeyenlerin çok kötü baktığı, evlilerin ise olabilir dediği olay.
 • 3
  hedap 26.4.2019 17:12
  sana bir tavsiyem var. ahmet alkan in aldatmak ışınlı bir kitabı var. bu konuda insanların girdiği bu bataklığı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serecek şekilde anlatım yapan en iyi kitap bana göre. evlenmeden önce her bireyin okuması lazım.
  bunun devamında bir paranoyaklik getirebilir tabi ama en azından bunları bilen insanlar, yaptıklarının sonucunda isteklerinin kendi sonlarını nasıl getirdiği hakkında bir fikir edinir. o hep kaçtığı gerçek düşüncelerden kaçma fırsatı bulamaz. en önemlisi kendisine söyleyeceği yalanlari söylemeden önce çürütür ve insan kendini kandıramaz istese bile.
  hikayede hiç bir şekilde maddi manevi sevgi aşk eksikliği hissetmeyen gayet güzel ve mütevazi bir hayatı yaşayan kadın ve onu hiç anlamadığı bir şekilde kendine çeken erkek, ikisininde uçuruma giden yoldan döndürme şansları varken, bile bile kendilerini kandırarak geri döndürmemesi.
  ve sonu iğrenç biten bir hayat.
  insana tavsiyeler boş gelir. çünkü bu senin yazdığın şeyler var ya hani, onların hepsini aldatma eşiğine gelen insanlar akıllarından geçiriyorlar. ama bunların tamamını hatta daha fazlasını kendileri düşünmesine rağmen, kendilerini kandırıyorlar.
  önceden aldatan eş yaşamamali kesinlikle öldürülmeli derdim. ama şimdi, şimdi öyle değil.yaşaması ve yaşadığı o rezillikle bir kere değil, her gün ölmesi daha iyi.
  1
  sewo 29.4.2019 03:45
  gerçekten mi hatırlıyorum o yorumunu, öldürürüm demiştin.
  mesaj yoluyla veya yorum altında konuşmuştuk. baya savunuyordun. çok sevindim bu tutumuna umarım başına gelmez ancak bu duruşunu sonuna kadar destekliyorum.
  1
  hedap 29.4.2019 16:39
  hafızan mükemmel hakikaten sewo hiç bir şeyi unutmuyorsun:)
  1
  sewo 29.4.2019 18:52
  kız olsam yürürdün dimi bana:)
  0
  hedap 29.4.2019 22:04
  bunu kız olduğunda düşünürüz ahah
 • 0
  mecnun58 27.4.2019 00:17
  valla zamanında bir kızla konuşuyordum sevmeye devam neyse aldattığımi sanıp benimle bir daha konuşmadı ne yaptım ne ettimse olmadı arada bir mesaj atarım sahte hesaplardan ibnelik degilmi işte 😈😈😈
 • 1
  papatyalikiz 27.4.2019 23:37
  hırsızlık. kendi karakterinden çalmak.
 • 1
  ferhattunlu 28.4.2019 23:30
  bir insanın hayatta kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden bence.
  kesinlikle kendi karakterinden eksiltmektir.