7
sosyal medyada kara mizah sorunsali
Okudugunuz gibi bu insanlar Turkiye ile ilgili olan her seyin altina "Turkler olsa kesin soyle olur boyle olur" diyorlar.

Bu ne demek?
Turkiye'yi kucumsemek mi bu caba?

Lutfen yorumlarda fikrinizi belirtiniz.
 • 1
  sadistkedi 1 yıl önce
  Osmanlı bile bu kadar hızlı çökmemişti filan da diyorlar altında bir iki tane prim yanlısı insancıkları görebilirsin "Admin bey admin bey lütfen paylaşımlarına dikkat et OSMANLI gibi bir imparatorluğun böyle saçma sapan bir yerde kullanamazsın 600 yıllık imparatorluk o" gibi yazıyorlar sakın beni türk düşmanı gibi bir şekilde görmeyin ama bunlarda benim sinirimi bozuyor ne biliyim la
  0
  torkmonster 1 yıl önce
  Tamamen haklısın puvo!
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  aslında türkiyede olsa böye olurdular genelde haklı oluyor bu bence küçümsemek değil gerçekliktir şahsen ülkemin çoğu videodaki gibi olmasınıda istemem
 • 0
  katil 1 yıl önce
  türkiyede olsa kesin... denilen olayların ileri derecelerinin zaten bu ulkede gerçekleşmesindendir
 • 0
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Ülkedeki mizah seviyesi biliyorsunuz ki son zamanlara uçuşlarda. Herkes komik. Geçen haberlerde gördüm, Antalya da fırtına çıkmış. Fırtınayı videoya alan abi fırtınanın çalıştıkları fabrikaya doğru gittiğini görünce ''bizden hızlı gidiyor haa'' diyor :)
  Herkes komik olduğu için herkes komik olmaya çalışıyor. Bu da sosyal medyada gördüğümüz ve bazen gram gülmediğimiz şeyleri ön plana çıkarıyor. Türklere dair esprilerin yapılmasının sebebi küçümsemekten ziyade aslında ''kendini özel hissetmek''. İkisi de birbirinden saçma. Kendi kendimize iki gülüp eğlendik diye türkiye ne özel olur ne de küçümsenecek bir yer. Sadece gülmüş oluruz.
  Yoksulluk sınırının 4000 tl olduğu ülkede insanlar bir şeylerden kurtulmak, kafa dağıtmak için ota boka gülüp ''acaba nasıl ülkemi özel gösterebilirim?'' sorusunu şuursuzca sormakta ve oraya buraya ''asın bayrakları'' esprisi yapmaktadır. Küçümseme değil yani, daha saçma olan ''kendini özel zannetme'' sendromu.
  Gel gelelim çok da sıkıntı yok. Bu saçmalığa da güler geçeriz.

  Edit: ''Gerçek kara mizah bu değil''
 • 2
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kara mizah böyle olmasa da buna benzer bir şeydir. bizde ki biraz yandan yemişidir. çiçekle böcekle överek yapılmaz kara mizah. eleştiri ve sert bir dille yapılır. amaçları toplumdaki eksiklikleri sert bir dille eleştirmektir. bunlar ilk piyasaya çıktıklarında pek sevilmezlerdi herkesi eleştiren sert bir dili olduğu için. ama artık popüler ve kabul hale gelmiş. kara mizahın en güzel örneği bence lenny bruce'un şu sözüdür:" isa 1900 yıl önce değil 20 yıl önce ölmüş olsaydı. şu an hepimiz boynumuzda haç yerine elektrikli sandalye taşıyor olurduk.". izleyin dinleyin güzeldir kara mizah. hakarette vardır içinde ama o hakaretin amacı gerçekleri sert bir şekilde vurmak.
  üstatlar:lenny bruce, bill hicks, louis ck, george carlin ve benim daha tanımadığım bir sürü adam vardır.
  edit: 1 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki yorum, paylaşım hariç çoğu kara mizahın yanından geçmez.
  0
  acab1966 1 yıl önce
  Ogrenmeme sebep oldun.Artini verdim.
 • 0
  glassofwhiskey 1 yıl önce
  Sadece Türkiye'yi değil hiç bir ülke ve hiç bir insanı ırk,dil,din yüzünden yargılamak mizah olamaz.Mizah güldürürken düşündürür.


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...