ülkücülerin kültürsüzlüğü

  -9
  spinoza 25.2.2016 02:19
  Ciddi bir mesele olarak görüyorum mesela neden kitap okumazlar  sanat düşünce ve sinemadan anlamazlar. 35 yıl oldu hala felsefe,müzik,sinema,kitap hakkında konuştuğum bu ideoloji benimsemiş bir insan ile karşılaşmadım.
 • 2
  asdfghjk1 25.2.2016 02:27
  Ben kitap okuyan bilgili kültürlü çok ülkücü ile karşılaştım kardeş dışarıdan bakıpta önyargı koyarsan yada karşılaşmak istemezsen karşılaşmazsın tabi.
 • 0
  geeksperm 25.2.2016 02:27
  Kültürsüz bir ülkücüden daha korkuncu var hocam cahil insanlar.
 • 0
  hzsamet 25.2.2016 03:14 ~ 17:07
  yakın zamanda çinli sanıp koreli turistlere saldırmalarıyla akılda yer edinmişlerdir.
 • 1
  quentra 25.2.2016 11:06
  Her ülkücuyum diyene inanma o zaman
 • 0
  callisto 25.2.2016 13:56
  Kültürsüzlük konusunu tüm ülkücülere atmamak gerek aslında. Sonuçta bunu savunanlarda olduğu gibi savunmayanlarda da var kültürsüzlük. Tüm ülkücüleride bir tutmamak lazım tabi. Sonuçta insan kendi fikirleri ve isteği doğrultusunda bir seyler yapar.
 • 3
  jammal 25.2.2016 22:04 ~ 22:05
  Yapma etme kardeşim. Senin anlattığın tipler o filmlerde görüp kendini mafya sanan ülkücüyüm diye gezinen bebelerdir. Ülkü ocaklarında ilk başta öğretilen şey savaşımızın silah bıçakla değil kalem kağıtla olduğudur. Ülkücü yeminin başında dediği gibi Allah'a Kuran'a.. Bizim kuranımızın ilk inen ayeti OKU cümlesidir. Ülkücüler kadarda dinine ve milletine bağlı başka görüş yoktur. Ülkü ocaklarına gidin hepsinde kocaman birer kütüphane görürsünüz. Bende bir ülkücüyüm felsefe bölümünde okuyorum izlemediğim film kalmamıştır herhangi birinin hakkında istişare yapmak istersen buyur. Bölümüm gereği kendi düşüncem gereği sürekli kitap okurum bir kitap hakkında,okuduysam istişare yapmak istersen buyur. Bu kadar sığ görüşlü olmayın. Ülkücülerin kültürsüzlüğü dersiniz bizim milletimizin tarihini bizden iyi bilen de yoktur ama.
 • 0
  cicek 25.2.2016 22:55
  ben de yazarla aynen düşünüyom la herşeyi bilirler ama hiç bişeyi bilmezler pkk ya küfür ederler terörist diye ünilerde terör estirirler . eski ülkücüler neyse eyvallah adamlar dava adamıymışta yenileriyle çoğunluk bi kısmıyla kız kavgası sebebiyle tanıştım :) yani olgu rezil olmuş üzerine çay içmek düşer bize.
 • 1
  badwriter 25.2.2016 23:10
  Artvin'deki direnişe destek vereceklerini söylemeleri üzerine Rize'ye gitmelerinden korkulan grup.
 • 3
  asiucak 25.2.2016 23:28
  @spinoza ülkücüleri sevmediğini hissedebiliniyor. gerçek ülkücülerin has ve altın kuralları vardır.
  Namazını kılmalı.
  Üretici ve faydalı olmalı.
  Sürekli ve her konuda kitap okumalı.
  Basın ve yayın organları içerisindeki faydalı olanları ya okuyup veya seyrederek zararlı ve zararlı olanları pretesto etmeyi görev bilmeli.
  İnancından dolayı başkalarına düşman olmamalı.
  Okuduğu ve bildiği kitapları başkalarına tavsiye etmeli.
  Sanat çalışmalarına katılmalı sanat cevresi ile alakadar olmalı yeteneği istikametinde sanat dallarına eğilmeli ve ilgilenmeli bizim böyle kadrolarada ihtiyacımız olduğunu düşünmeli.
  Özellikle Türk tarihini Türk edebiyatını Türk sanatını iyi öğrenip bilmeli.

  Gibi Kuralları vardır. Unutma Milliyetçi Hareket Partisi Genel kurucusu Alparsalan Türkeş sözü vardır, ''Ben Ülkücü Değilim , Ülkücü Olma Adayıyım''


  Görüşüne göre değişir.Hangi açıdan bakarsan bak , görmek istediğini görürsün.
 • 0
  oralet 26.2.2016 00:47
  Haklisin katiliyorum
 • 1
  kalegibiadam 26.2.2016 00:56
  Ülkücülerin kültürsüzlüğü genel anlam itbariyle var zaten. Kendimde milliyetçi (sağ) görüş olduğum halde ocaklarda milletin çay içmesi o çok sevdileri vatana hiç birşey kazandırmıyor çay ihracatı dışında. Vatanı sevmek okumaktır tarihini bilmektir İslamiyetle sentezlenmiş kendi ırkını hiçe sayan Arapçılık yapmak değildir. İslamiyet öncesininde bizim atalarımız olduğunu bilmek mankurt kafasından kurtulmaktır. Halkların kardeşliği saçmalığına inanmamaktır. ÇÜNKÜ DÜNYADA KENDİ KANINDAN OLMAYAN İKİ MİLLET HİÇ BİR ZAMAN KENDİ ÇIKARLARINI GÖZE ALMADAN KARDEŞ OLMAMIŞTIR. Vatansever olmadan Atatürkçü olan sözde aydınlarda at gözlüklerini çıkarıp atmalıdırlar . Atatürk'ü okursanız solcu , anlarsanız TÜRKÇÜ olursunuz !
 • 0
  goldbutold 26.2.2016 01:56
  Kardesim yanlis demden giriyorsun muhabbete. Boyle girersen alttada oldugu gibi mevzuya direk "gercek" ulkuculer diye atliyorlar. Diyeceksin ki universiteli kovalamak disinda ne yapiyorsunuz, su memlekete ne hayriniz dokunmus? Haliyle kultur adina da tengri biz menen takiliyorlar
 • 0
  eski46lik 26.2.2016 02:08
  Neyini eksiliyosunuz ? Yanlış mı söylüyo. Geçen Nihal Atsızı anlamak adında bi konferansa katıldım istiklal marşı okunurken bozkurt yapan kulağı küpeli dar paça yırtık kot giyen söz de ülkücüleri gördüm. Siz değilmisiniz vatan , millet , sakarya diyip sosyal mecrada ortalığı yıkan? Nerde sizin ülkücülüğünüz. Ben tonlarca insan tanıdım hiçbirinde de istiklal marşı okunurken siyasi sembol yapan birine rastlamadım bu nedir? Neyini eksiliyosunuz adamın ya? Yazdığı herşey DOĞRU. bırakın kültürü sizin kendi ülkünüz hakkında bi bilginiz dahi yok ya. Şu ÜLKÜnün geldiği noktaya acıyorum ya. Sizin gibilerin eline düştüğü için acıyorum. Siz anca çay için, slogan atın , şehit Fıratın ardından bağırın başka ne işe yararsınız ki zaten.. Yazıklar olsun. Bunu da eksileyin.
  0
  dunyayikurtaranadam 12.3.2016 01:07 ~ 12:15
  Koçum sen bize kültürsüz demissin ama bozkurt siyasi bir simge değildir TÜRKLÜĞÜN simgesidir daha bunu bilmiyorsum
 • 1
  balbazar 26.2.2016 23:07
  Dostum senin gittiğin ocak veya fakulte teşkilatına baglı bişey bu daha dogrusu fakültelerde reise baglı bişeydir.Bu reis kendini bilmez sırf cevresi var arkadaşı cok diye gelmiş ise katılıyorum fakat kalabalık teşkilatlarda böyle bi durum olmaz.Ben de teşkilatayım konyada fakülte teşkilatında 1. sınıfım ilk girdikten sonra kalmaya karar verdigimi ve bu yolda devam ediceğimi belirtim sen bu yolda yürüyceksen ilk once karşımızı anlamıyız diye bana solcuların , tarih kitabları ve kürk mantolu madona bi de badem dalına asılı bebekleri verdi okuttular ve okutmayada devam ediyor şimdi sen bu adamlara bi nevi kültürsüz demişsin görüşünü bilmiyorum ama müzikten de gayet iyi anlıyoruz merak etme ilk donem okulumuzda 3 konser verdik gezileri biz duzenliyoruz kultur bakımından bence cok zengınız ve din devlet turancıklık hedefi bunların hangileri yanlış bişey unutulmaması gerek bişeyde ülkücülerin şuanki silahıda kalemleridir.
 • -2
  fortuna 26.2.2016 23:17
  milliyetçi olan müslüman olan birinden "özgür" sanat adına bir şey yapmasını beklemek fazla olmaz mıydı
 • 0
  yondaimehokagesama 26.2.2016 23:25
  Ülkücülüğü karalamaya çalışmak çok kültürlü bi hareket tebrik ederim yılın en kültürlü kişisi seçildiniz bravo bravo
 • 0
  jeo 4.3.2016 14:40
  kultur gezileri, tarih bilgisi ve turk-islam anlayisi var.yeni yenide sinema sektorunede atildik.sen daha neyin derdindesin.her ulkucuyum diyene inanma.kafes filmini izle gercek ulkuculuk orada? hadi simdi de sen komunizmi anlatta bilelim?
 • 0
  dunyayikurtaranadam 12.3.2016 12:17
  Ozan arif bu konuda açık ve net bir dörtlük yazmış

  Delikanlım cehle inat
  Sen gel seni bilgi Donat
  İlim irfan kültür sanat
  Sana dost ve yaren olsun