4
wampserver çalışmama hatası çözümü.
merhabalar, daha çok web tasarım ile ilgilenen arkadaşlar için wampserver gibi programlar tamamen çok önemli hele ki php alanında bu programa ihtiyaç duyuyoruz.

ilk öncelikle wampserver'i kurup çalıştırmaya çalıştığınızda görev çubuğunun sağ tarafında ki simgenin yeşil olması gerekirken sarı ve ya kırmızıda kaldığını fark ettiniz. bunu düzeltmek istediniz ama başaramadınız. o halde bu yazımız sizi yakından alakadar ediyor.


şimdi sakin olup elimizde olanlara bakalım. ilk başta wampserver'i basit yoldan çözmeyi deneyelim. görev çubuğunun sağında ki simgeye bir kez sağ click yaparak tıklayalım ve kapat'a (close) basalım. ardından wampserver'i yönetici olarak çalıştıralım. sorununuz büyük ihtimal çözülecektir,bilgisayarınız wampserver'in izinlerini , kullanıcı hesabınızın bir takım gereksinimleri eksik olduğundan karşılamıyor olabilir diye bu yöntemi izledik.

sorununuz halen devam mı ediyor ? şimdi tek çare olarak wampserver'i kaldırıyoruz . tamamen sildiğinize emin olun gerek denetim masasından gerek wampserver'in kendi dosyalarından.


ardından skype,steam gibi programları tamamen kapatıyoruz,anti virüsümüzü de devre dışı bıraktıktan sonra yeniden kurmaya başlıyoruz.


kurulumu tamamladıktan sonra programımızı yönetici olarak çalıştırdıktan sonra simgemiz yeşil renge bürünmüş olacaktır.

ek olarak bazı kaynaklarda başka çözüm yolları var onları da araştırabilirsiniz. %75 olarak bu sebepten dolayı çalışmıyor bu program.

bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!
 • 1
  puiv2000 1 yıl önce
  hata 1: "hayla"
  hata 2: "şimdi tek çare olarak wampserver'i kaldırıyoruz." alakası yok. skype'ı, steam'ı vs. kapatıp, wampserver'ı açmayı tekrar deneyince düzelir. boşuna wampserver'ı kaldırmaya gerek yok. sürekli karşılaştığım sorun. bilgisayarda bir sorun olunca "format at düzelir" demek gibi bir şey olmuş bu.
  0
  backup 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bazı bilgisayar kullanıcılarında kurulum aşamasında anti-virüs gibi programlar bazı dosyaların kurulumunu engellediği için yazmak istedim.


 • bilgisayar

  Bu bölümde bilgisayar hakkında yardım isteyebilir, sorularınızı sorabilirsiniz.Bilgisayarınızla ilgili problemlere buradan da bir cevap edinebilirsiniz. Bilgisayar hakkında kısa tüyolar vesayre bu bölüm içersin de paylaşılacaktır.

  6 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  backup

 • <!>kesinlikle bu bölümde puiv forumunun belirlediği kuralların dışına çıkmak yasaktır. aksi taktirde puiv üst yöneticilerinin inisiyatifine bağlı olarak değişen yaptırımlar veya sabit ceza yaptırımları gerçekleştirilir.

  <!>kesinlikle bölümde hack paylaşımı yasaktır.

  <!>kesinlikle bu bölümde amacı reklam olan paylaşımlar yasaktır.

  * bölümü takip etmeyi unutmayınız.

  *kurallar güncellenecektir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...