0
dünyanın en büyük et entegre tesisi !
başlığa girince yabancı bir ülkeden bahsedecegimi sandiniz büyük ihtimalle. ama hayır. dünyanın en büyük et entegre tesisi ülkemizde bulunmaktadir.

panagro et entegre tesisi.

bu tesis 2013 yılında kuruldu ve alanında dünyanın en büyüğü olma unvanını kazandı. tesis tam kapasiteye ulaştığında ise günlük 2 bin ton süt, 1200 büyük 3000 küçükbas olmak üzere toplam 4200 besi işleyecek ve ülkemizin kırmızı et ihtiyacının yüzde 15/ini tek başına karşılayacak.

ve son olarak bu tesiste üretilen tüm ürünler torku markası ile bizlere ulaşmış olacak:) hepsinin helâl sertifikali olması avantaji ile islam ülkelerine ihraç edileceklerdir.

ülkemizde olan kotu şeylerden bu kadar fazla haberimiz olduğu bir dönemde, aslında barış manco nun da şarkısında dediği gibi '' uzaklarda bir yerlerde güneşler doğuyor'' sözünde saklanan güneşlerden nadirende olsa haberimiz olması içimizde yaşattığımiz o günler gorecegiz çocuklar sözünde ki güzel günler için daha fazla beklenti duymamizi sağlayacaktır.

ne kadar hain dolu olsada su güzel ülkemde, ülkem gelişiyor ve farkına varmasakta birileri bir yerlerde refah adına umutla canla başla adımlar atiyor !!

allah ülkemizi yattığı yerden şikayet eden, ama is icraate gelince kıvıran sahte vatan sevdalılarindan korusun!!
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  veterinerim yani bu islerin icinde oldugumu anlatmak istedim . simdi bu iyi guzel bir unvanda ne bileyim bizim ulkmizdeki uygulamalar pek avrupa ve amerikayla yarisamiyor teknoloji ve isletme bazinda mesela maku veteriner fakulte hastanesi avrupadaki en buyuk hayvan hastanesi fakat ne kadar bu ada yarasir calisiyor tartisilir
  0
  yusufir 1 yıl önce
  işte bizim de ustune bastigimiz nokta bu. artık türkiye de yeni ve ilerleyen ama haberimiz olmayan gelişmeler var. gerçi ben sadece içinde olduğunu sektörden bahsediyorum ama gerçekten daha fazla övgüyü hakediyorlar. bunun haricinde çumra şeker fabrikası 10 bin noktadan bilgi alan bilgisayarli kontrol sistemi ile idare ediliyor. bir fabrikada 10 bin kadar veri noktasından aldığı verilerle kontrol edilebilen bir otomasyon sistemini kurulması ve bunun düzenli bir şekilde işlemesi, basit bir dünya ülkesi içinde bulunan fabrikalarda görülen teknolojik gelişmeler değildir. ama maalesef istemeyerek de olsa ülkemizde herşeyin basitine kaçmayı adet edinmiş çalıp çırpma icgudusuyle çalışma şeklini oluşturan patronlar ve bunlara bağlı işletmeler mevcut.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  zaten onemli olan bina degil icindekilerdir. ne yazikki biz ici bos bina yapmayi seviyoruz. umarim bu tarz gelismeler ulkemizd artar . ne yazikki bu tarz yerlerim siyasi cekismelere kurban gitmeside üzücü oluyor
 • 0
  iloveimagine 1 yıl önce
  gururlanacağımız bazı olaylardan biri birazda gurur duyalım ülkemizle


 • torku

  Torku ürünleri hakkında sormak istedikleriniz meram ettikleriniz ve daha fazlası.

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  yusufir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...