8

ailem tam bir or.spu çocuğu

samimiyetimden yazıyorum bugünü kazasız belasız geçirirsem çok şanslıyım demektir.

ishalim olmasına rağmen babam dershanedeki sınava zorla götürdü bile bile lades yani sınavın 1.saatinde rahatsızlıktan çıktım(sınıf düşebilirim)
eve geldim babam emekli bana cazladı eeeey onları biliyon bunları bilmiyon aklın olsa rahatsızlanmazdın dedi.

sonra ilaç aldıktan sonra 3 saat uyudum terledim üşüdüm vücudum yanıyor zorla yataktan çıktım anlattım bu ilaç aldıktan sonraki olayları bana dedi ki üşeyenin üzerine kar yağar eeey hülloğ dedi alakası yok dedim dövecekti amın feryadı kardeşime anlattım olayı babam haklı eeeeeey diyip bide o paparaladı siz ne kadar kötü insanlarsınız dedim yahu ben objektif bakmıyormuyum yoksa bunlar tam bir or.spu evladı mı annem yok diye yapmadıkları oçluk kalmadı benmi haklıyım onlar mı?
 • 2
  kun 26 gün önce
  onlar haklı sen malsın
  0
  mewthree 26 gün önce
  1 sebep söyle haklısın diyecem ama söylemezsen o lafı sana iade ederim
  0
  kun 26 gün önce
  cevap yazdıklarının icinde baştan sona tekrar oku hak vermezsen iade et
  0
  mewthree 26 gün önce
  iade ediyorum o lafı
  0
  kun 26 gün önce
  pekk
 • 1
  horseman 26 gün önce
  muz ye puvo hemen keser ishali
  1
  kayipunicorn 26 gün önce
  şapşik dögldkfk
 • 0
  domocono 26 gün önce
  detay bilmeden bir şey diyemeyiz, baban neden sana kötü davranıyor ki?
  0
  mewthree 26 gün önce
  akademik anlamda kardeşim kadar iyi değilim ha kardeşimede kötü davranıyor ama bana 10 kat daha fazla kızıyor söylenmeye götünün yemediği insanlara karşı dolup söyleniyor aldığı ilaçlar sinirlendiriyor.

  kısa cevap:oç olduğu için
 • -1
  gaddarus 26 gün önce
  böyle bir nedenden dolayı ailesine o.ç diyen birisinin yazdıkları haklılık payı umrumda değil
 • 1
  mewthree 26 gün önce
  vallaha deneyimlemeden konuşuyorsunuz inşallah deneyimlemezsiniz.
 • 7
  hedap 26 gün önce
  kardeşim senin suçun yok. suç senin babanın bir çocuk yetiştirecek kabiliyete sahip olmamasına rağmen evlenmesi hatta çocuk büyütmeye kalkması.
  başa gelmişse çekilir yapacak bir şey yok. her insan da iyi bir ailede iyi bir ortamda büyümüyor maalesef.
  kendi ayaklarının üzerinde kalacak bir birey havası da görmüyorum sende. o yüzden işin oldukça zor.
  muhtemelen bu boktan hayatın içinde yıllarca sürünüp gideceksin.
  ama en azından hayattasin. bu da bir şeydir.
  1
  mewthree 26 gün önce
  övdünmü gömdünmü?😁
  2
  hedap 26 gün önce
  ikisinden de biraz var:)
  övdüm diyemem çünkü insanın ailesine küfür etmesi başta yanlış. ama işin perde arkası da önemli.
  bu yaşta bir insanın böyle agresif tavırlar sergilemesinin nedenini sadece o insan da aramakta yanlış olur.
  sonuçta sen neler yaşadın da bu noktaya geldin bilemeyiz.
  biz her şey de ailedir deyip, susup, ses çıkarmayip büyüklerimizin yaptığı "hataları", sırf büyük oldukları için eleştirilemez olarak görüyoruz. hatta öyle görmek zorunda bırakılıyoruz.
  aileye en ufak bir konuda itiraz etmeyi bile saygısızlık veya ukalalik olarak baskılayan bir toplumun içinde çocuklar işte böyle bir yerden sonra patlıyor.
  kimse de bu çocuklari bu noktaya hangi olaylar getirdi diye sormuyor.
  bakıyorlar ailesine kızmış, ofkelenmis, hemen yaftayi yapıştırıyorlar.
  kimsenin hayatına olumlu yada olumsuz karışmak istemem ama, önce biraz ailenin senden ne istediğini bir anlamaya çalış.
  onlarin senden beklentisi ne? sen onlara emeklerinin karşılığını verme konusunda neredesin?
  sonuçta bizim toplumun çoğunlugunda çocuk bir yatırımdir bazen. bunu söylemek samimiyetsiz evet bilmiyorum ama gerçek böyle. ailelerin gözünde yatırım gibi görünen çocuklar var.
  konuşmadan, kavga gürültü ile, kızma sinirlenme ile çözülecek sorunlar bile çözülmez hale gelir.
  inatlaşma yerine, belirli bir süre kendinden, kendi isteklerinden feragat et.
  bu kadarını da en azından hak ediyorlar sonuçta.
  hemen kesip atma. aile önemlidir. baban bunun farkında değilse bile, sen farkında ol ve bunu onlara da aşılamaya çalış. yani dostum çabala ve çaba goster.
  kimseye yattığı yerden ekmek gelmez...
  0
  mewthree 26 gün önce
  haklısın.
  1
  kayipunicorn 26 gün önce
  efsanesin hedap! değindiğin konularda çok haklısın ama keşke olayda tek tarafa hak vermek yerine tarafsız bir bakış açısı ile yazsaydın. daha faydalı olurdu diye düşünüyorum.
  seviliyorsun ❤️
  0
  hedap 25 gün önce
  arkadaşa fayda önce allah'tan sonra kendinden gelir. bizden hiç bir fayda alamaz ama, ebeveyn olmayı beceremeyen insanlara karşı objektif olamıyorum. suçlular çünkü.
  tamam bir çocuğun her türlü maddi masrafını karşılarsin, hayatını dara düşürmezsin kimseye muhtaç etmezsin ama insanlıktan yoksun birisindir anlarim.
  ama sen tüm bunların birazını bile sunamiyorken bir de çocuğunu hirpaliyorsun.
  e bozuk toplumun neferleri bu ailelerden yetişiyor işte. eğitim eğitim diyoruz, aileden başlamıyorsa eğitim hangi eğitim düzeltebilir bu toplumu?
  neyse işte...
  0
  kayipunicorn 25 gün önce
  bakış açın mantıklı ama bu bakış açısı arkadaşa ters etki yapar. ailesinden kopuk, isyankar ve her deşiğini yaptırmaya çalışan bir birey olur çıkar.
  0
  mewthree 24 gün önce
  pedagogmusun

  ben bile yarınımı bilmiyorum siz hiç geri dönüşüm çöp kutusuna atılacak çöpü normal çöp kutusuna attınız diye dayak yediniz mi
  masaya su döktüğün için karnın tekmelendi mi arkadaşına yardım ettiğin için babandan dayak yedin mi buz torbasıyla haşır neşir oldun mu ben her dediğini yaptırmaya çalışan biri olmamın mümkünatı yok zorla beni silik bir insan olarak yetiştirdi babam o küfürden daha ağırı varsa o küfrü kullanırdım

  0
  kayipunicorn 24 gün önce
  dediğim gibi her ailede belli sorunlar vardır. kolay olduğunu asla öne sürmüyorum, süremem de. yaşadığını yalnızca sen bilirsin. en kısa sürede kendi özgürlüğünü eline alman en doğrusu.
  benim savunduğum şey sen ailene zaten öfkeliyken, senin haklı olduğunu sana kabul ettirerek, aslında seni üzüyorlar, daha çok sinirlendiriyorlar. öfke hiçbir zaman güzel sonuç getirmez. sabırlı olup akıllıca düşünmek gerekiyor.
  1
  ofsaytsizburak 26 gün önce
  yorumun güzelliği
  1
  hedap 26 gün önce
  eyvallah:)
  1
  altaydangelenbarbar 24 gün önce
  ahashahahhahahahha
 • 3
  sjense 26 gün önce
  vallaha güzel kardeşim biraz linç gibi olacak şimdiden cümlelerim için kusura bakma şahsına kişisel birşey değil ama. daha kötülerini deneyimledim. ve deneyimleyen gördüm. kaldı ki ailesi eksik büdük olan çok insanın olduğu böyle bir platformda, ailene o.ç diyecek kadar düşüyorsan, o senin problemin. yazını okumadım bile. gerek duymadım. tekrar ediyorum özür dilerim saygımı bozmak istemiyorum ama, isyan gibide olmasında, ben hayat boyu aile kavramını bütün şekliyle yaşayamamışken, böylesine insanların ailelerine böylesine kolay bir şekilde iğrenç hitamlarda bulunmasını hiç anlamıyorum. ailen orospu çocuğumu orasını bilemem ama, sen katıksız bir yavşaksın gözümde.
  0
  mewthree 26 gün önce
  o kadar uzun yazacağına okumadım yazsaymışın
  1
  kayipunicorn 26 gün önce
  severim seni bilmem bilir misin ama bu kadar sert çıkmak ne kadar doğru sjense? farklı bir dille çok daha yardımcı olacak şeyler yazabilirdin.
  0
  sjense 26 gün önce
  biliyorum teşekkür ederim bende seni severim, ama allahını seversen, denilecek şey var, şey var, herşeyi söylersin, eleştrirsin benimde ailemi eleştridiğim çok kavga ettiğim zaman olduda, bu kadar insan içinde oç da denir mi? böyle söyleyince ben sinirleniyorum onun yerine, kim bilir ailesi bunun için ne düşünüyor falan diye düşünüyorum, bu yüzden sinirlerime hakim olamıyorum. ince çizgim benim aile konusu.
  1
  kayipunicorn 25 gün önce
  anlıyorum seni güzel insan lakin arkadaş içini dökmüş. uyarı yapsaydın dikkat ederdi belki, bilemezsin. yaptığı yanlış ama yanlışlar bu şekilde değil biraz daha güzel bir şekilde yüze vurulursa daha etkili olur bence.
  0
  sjense 25 gün önce
  muhakkak haklısın söyleyecek hiçbir şeyim yok, çünkü doğru. güzel yaklaşılmalı. ama dedim ya, kırmızı çizgim benim. belkide ben duygusal bakıyorum olaylara, son olarak sadece şunu söylemek istiyorum, inşallah böyle birşey yaşanmaz ve olmaz kardeşim, dilerim allahtan o günleri görmezsin ama şayet birgün, ailenden birini kaybedersen, bugünü, ve bu zamanları unutma sakın olur mu? bu sözlerini bu nefretlerini o gün sakın unutma. seni adam yapacak şeyler bunlar. tekrar kusura bakma, sert oldu biraz. hakkını helal et.
  0
  mewthree 25 gün önce
  pederatörle aramızda 38 yaş var illa ölümünü görecem o kesin zaten dün sinirlendim pedere sonra düşündüm ve tekrar haklı olduğuma karar verdim benim peder ıraktaki saddam gibi gaddar ama adamın yokluğunda ülkenin ağzına sıçıldı

  ne bileyim babam diye üzülürüm tabiki şüphe etmiyorum
 • 1
  serbestyazar 26 gün önce
  dert ettiğin şeye bak bir tane koy keline olsun bitsin.
 • 3
  aydakigunes 26 gün önce ~ 26 gün önce
  bu tarz şeyleri okudukça ailem için bulunmaz hint kumaşı olduğumu anlıyorum. teşekkürler.
  0
  mewthree 26 gün önce
  ne demek hayatın aynı mutlulukla devam etsin
 • 2
  ladyfat 26 gün önce
  moruq mailen morospu mocuğu olsada monlara moç deme düt düt mol maç makayim eueheuejeue♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿♿mörüsüm möyle mokumadım eueheueheu♿♿♿♿♿♿♿▶️
 • 1
  nesquik 26 gün önce
  başlık küfür içermese sana harika öneriler sunabilirdim aile psikolojisi de sevdiğim alanlardandır ama hevesim kırıldı yemin ederim
  1
  mewthree 26 gün önce
  tüh be o engin bilgileri kaçırdım 3019 yılında kaçırmam inşallah
  -3
  nesquik 26 gün önce ~ 26 gün önce
  mewthree yerine yearsthirteen olsa nickin daha manidar olurmuş
  0
  mewthree 26 gün önce
  hayat geçiyor şöyle böyle gerçeklerden uzaklaşıp gülmekse mesele katıl aramıza sende söyle ra ra ra güldür güldür ra ra ra
 • -2
  cicoyt 26 gün önce
  dedi cebinde baba parasıyla gezen ergen.
  0
  mewthree 26 gün önce
  onun yükümlülüğu bu zaten andaval olmayın bu kadar elimdeki telefonu bile kendi paramla aldım bu zihniyet çomar zihniyeti tayyip kötü bir insan ama yol yaptı bundan farkı yok
  -3
  cicoyt 25 gün önce
  terbiyeni bozmadan konuş tamam mı ergen bozuntusu.
  1
  mewthree 25 gün önce
  tamam cicoyt abi sen 40 yaşındasındır eyw ağbi
 • 0
  mewthree 26 gün önce
  evet durumu benden kat kat kötü olanlar vardır çocuğunu dilenci,kapkaççı yapanlar çocuğunu camiye bırakanlar var oğlu var ama misal vereyim beyincikleriniz rahat kavrasın benim 2 bacağımda yok başkasının 2 bacağıda 2 koluda yok bu adamın durumu benimkinden beterdir ama benim durumumunda kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. hala beyni almayana başka örnekler verebilirim.
 • 0
  hitus 26 gün önce
  avrupa tarzı arap ülkesinde çoğu aile biraz o.ç dir :)
  0
  mewthree 26 gün önce
  2 kültüründe kötü yanını almışlar bir tarafta şark kurnazlığı diğer tarafta garp şeytanlığı
 • 5
  horseman 26 gün önce
  nasıl oldun bu arada puvo aldığın ilaç ise yaradı mı ishalin kesildi mi
  1
  mewthree 26 gün önce
  lopermad isimli bir ilaç aldım birde grip ilacı ishal kesildi şuan durumum iyi birdaha öyle durumda dershaneye gideceğime başka yerlerde dolaşırım.
  1
  horseman 26 gün önce
  reflor da iyi puvo her daim yanında bulunsun. geçmiş olsun bu arada. yaşadığın zorlu bi süreç. yorumlamak bana düşmez diye düşünüyorum umarım her şey gönlünce olur 🙏
  0
  mewthree 26 gün önce
  sağolasın
 • 1
  kayipunicorn 26 gün önce
  olayı sadece senin bakış açından dinlersek doğru sonuca varamayız. her ailede belirli kurallar vardır. bazı aileler ev işlerinde yardım etmeni bekler senden, bazıları okulunun iyi olmasını bekler, bazıları git çalış bize yük olma der... farklı karakter ve yapıları vardır ailelerin. kardeşin o ailenin yapısını sahiplenmiş, bu ona kolaylık sağlar fakat sen kabullenememişsin. bu çok güzel bir şey, özgün bir birey olmaya çalışıyorsun ama aileni böyle kabul etmezsen, onlara uyum sağlayacak adaptasyonu geçiremezsen kendine zarar verirsin.
  1
  thenamyelus 25 gün önce
  o kadar doğru ve güzel yazmışsın ki bize gerek kalmadı
  1
  kayipunicorn 25 gün önce
  teşekkür ederim güzel insan ❤️
 • 0
  mewthree 25 gün önce
  sen kasmak duyar sen olmak avel


  -yoda
 • 0
  athenaa 25 gün önce
  bazen biraz sakin kalıp uzaklaşmak daha iyi. boyle sınav zamanlarında falan garip davranabiliyorlar. gerci onların açısından da bakmak gerekir belki ama sen yine de üzme güzel kalbini puvo.
 • sağlık

  Tıp ve alternatif tıp,tıp etiği,toplumsal sağlık,güncel sağlık problemleri,yeni tedaviler,hayvan sağlığı ve benzeri haberler.

  33 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  bcaa

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • argo ve dalga amaçlı yorumlar kesinlikle yasaktır.

  sorularınızı öncelikle yorum olarak sormanızı tercih ediyoruz.ancak gerekli yerlerde bizler de birer sağlıkçı olarak özelden sorularınızı seve seve cevaplayabiliriz. 

  ilgilerinizi eksik etmezseniz seviniriz. 

  paylaşımlarınızı bekliyoruz.